Інтернет-реклама

Реклама на інтернет-сайтах та інших формах подання інформації в Інтернеті (поштові розсилки, конференції і тп)

Карма як елемент бізнесу

Мова піде не про “ту” карму, а про карму – як інтегрований показник авторитетності/популярності учасника у деяких великих Веб-спільнотах.
На цей маленький допис мене наштовхнула тема на одній з таких спільнот – російській “Хабрі” - http://habrahabr.ru/blog/sandbox/44060.html , де чоловік пропонує новачкам спільноти карму в кредит.
Хоча цій конкретній темі учасник пропонує такі угоди лише з міркувань збільшення ефективності функціонування спільноти, логічно припустити, що зараз у різних великих спільнотах починає формуватися сірий ринок карми, коли авторитезація одного користувача іншим буде здійснюватися за гроші.

Енциклопедія від Google

Google вирішив створити свою енциклопедію, яка має стати аналогом та конкурентом Wikipedia.
Цікавим мені видався факт, що автори статей зможуть заробляти на контекстній рекламі, яка буде розміщена на сторінках з їхніми статтями. Цікаві статті матимуть хорошу відвідуваність. А це значить, що автори цікавих статей, зароблятимуть гроші.
Думаю, така ідея має гарні перспективи, бо гроші, хоч і невеликі більше стимулюватимуть до написання якісних статей. Крім того між авторами виникне конкуренція, щоб саме їхня стаття була розміщена в енциклопедії.
З іншого боку, зрозуміло, що автори будуть "битися" лише за "топові" теми, в той час як непопулярні теми можуть залишатися невисвітленими взагалі.

Ідея, час якої настав

У продовж останніх років одною з найважливіших задач сайтобудування є задача популяризації сайту.
Існують різні підходи до вирішення даної задачі. Проте, для більшості з них характерним є боротьба за покращання позиції сайту в пошукових системах. Дана задача вимагає досить компексного аналізу сайту на всіх етапах розв'язання. Причому аналізу достатньо специфічного – аналізу не стільки “внутрішнього”, коли аналізується вміст, структура чи журнали сайту, а “зовнішнього”, коли аналізується ставлення WWW до сайту.

Google тестує AdSense для мобільних пристроїв

Згідно з інформацією MobiAd http://www.mobiadnews.com/?p=879 Google розпочав тестування рекламної системи AdSense для мобільних телефонів.
Тестування закрите, потрапити туди можна лише за запрошенням від Google.

На мобільну реклама накладаються досить сильні обмеження по розміру - дві стрічки тексту по 12-18 символів. Окремо є ще стрічка адреси сайт та телефон для контакту.
В даний момент передбачено таргетинг на ряд розвинутих країн.
Загальні принципи визначення ціни реклами та прибутку рекламної площадки ніби ті самі, що для традиційного Google Adsense

Djuice піариться на Джинсі

Якщо пошукати "Джинс" на google.com, то у блоці контекстної реклами висить реклама DJUICE - його основного конкурента.
Про подібні способи реклами на чужих брендах ми уже говорили на сторінках цього сайту. Очевидно, значних витрат Київстар на таку рекламу не матиме, адже конкурентів там нема, очевидно ціна за клік мінімальна, та й клікатимуть рідко - реклама іміджева

Взаємодія вербальних та невербальних знаків у банерній рекламі

Банерна реклама є семіотичним явищем складної конфігурації, яке утворюється поєднанням одиниць різних знакових систем. На думку А.Д.Бєлової, у сучасній рекламі переконання здійснюється, швидше всього, за рахунок невербальних компонентів [Белова 1997], які є самодостатніми для розкриття певного змісту… виступають ядром комунікації, створюють відповідний настрій, передають інформацію, [Ткачук-Мірошниченко 2001], посилюють вплив вербальної аргументації [Крутько 2006].
Побудова рекламного повідомлення на домінанті візуальної інформації є характерною ознакою реклами епохи постмодернізму. Саме висока функціональна адекватність невербальних компонентів рекламного повідомлення сприяє досягненню ефективності психологічного впливу реклами в цілому.

Ергономічні характеристики віртуальної реклами

Реклама – один з методів впливу на свідомість, розум, поведінку людини. Формами цього впливу можуть бути усна та письмова мова, графічні засоби, статичні та динамічні образи, музика, кольорова палітра. Взаємодія цих компонентів породжує особливий лігвовізуальний феномен, певне візуальне, структурне, смислове та функціональне ціле, що забезпечує комплексний прагматичний вплив на адресата – креолізовані або, в іншій термінології, полікодові, полімедіальні, полімодальні, гетерогенні, відеовербальні, мультимедійні тексти. „Цифровий” час мультимедійних текстів [Cameron 2001] прийнято називати ерою постмодернізму.
Постмодернізм є візуальною культурою [Mirzoeff 1999], епохою „нового виду грамотності, основою якої виступає візуальний дизайн” [Kress, Leeuwen 1996]. Виникнувши як культура візуальна, постмодернізм зосередився не на відображенні, а на моделюванні дійсності шляхом експериментування зі штучною реальністю – відеокліпами, комп’ютерними іграми тощо [Маньковская 2000]. Це дало привід деяким дослідникам називати постмодернізм „окуляцентричним”, oculacentriс (від лат. ŏcиlus – око) [Mirzoeff 1999], оскільки телебачення, електронні та друковані видання сьогодення зображають та інтерпретують світ за допомогою візуальних засобів [Rose 2000:6]. Дослідження візуальних компонентів дискурсів телепрограм, підручників та реклами є надзвичайно актуальними та важливими, що неодноразово підкреслювалось [Dijk 1997].

Відеореклама в Google Adsense

Корпорація Google запроваджує в межах системи контекстної реклами Adsense розміщення спеціальних банерів. Клік користувача по такому банеру дає можливість користувачу завантажити собі рекламний ролик.
Таким чином, Гугл починає активно працювати над впровадженням в Інтернет традиційної медійної реклами, коли рекламується товар чи послуга а не сайт.
Не виключено, що такою послугою можуть зацікавитися рекламні агенції, котрим потрібно провадити експерименти щодо ефективності роликів до їхнього виходу на телебачення.
Тривалість ролика не перевищуватиме двох хвилин.
Деяку інформацію про нову форму контекстної реклами можна отримати тут
http://adsense.blogspot.com/2006/05/introducing-video-ads.html

Відповідальність модератора за зміст розділу форуму

По світу уже відбулося кілька судових процесів проти власників Інтернет-форумів щодо інформації, яка розміщується користувачами на форумах.
У деяких з позовів винними було визнано власників, у деяких - власники змогли уникнути відповідальності.
Типовим аргументом позивачів було те, що раз форум є сайтом, який має власника, то власник повинен нести відповідальність за інформацію, що на сайті розміщено.
Аргументом захисту було те, що інформація розміщається користувачами, тому не відповідає позиції власників сайту.
Проте, коли суди приймали рішення на користь позивача, вони виходили з наступної логіки - "раз ви є власниками, ви могли усунути таку інформацію зі сайту, якщо ж ви її зберегли - значить вона відповідає вашій позиції".
Тепер дана нитка суджень отримала нове, цілком логічне (в дусі судження) продовження. "Раз у розділу форуму є модератор, значить він повинен нести відповідальність за зміст розділу. І якщо в розділі є інформація, що суперечить закону, а він її не усунув - значить він підтримує дану точку зору".
Таке ріщення було прийнято судом німецького Гамбурга щодо форуму Heise Online згідно позову фірми Universal Boards. Деталі процесу є тут
http://www.theregister.co.uk/2006/04/21/moderator_liable_for_comments/

Альтернативні (дармові) способи використання контекстної реклами

Як відомо, контекстна реклама є досить ефективним методом реклами як з точнки зору рекламіста, та і з точки зору публікатора реклами. Традиційно, контекстна реклама оплачується по схемі PPC (Pay Per Click) - коли платиться не за показ реклами, а за реакцію на неї відвідувача.
За таких умов важливим для рекламіста є точне формулювання тексту реклами - щоби усунути випадкових відвідувачів, на яких реклама не є орієнтованою, але які можуть "з'їсти" рекламний бюджет.
Часто, наприклад, в контекстній рекламі вказують ціновий діапазон послуг, які рекламуються (щоди любителі "дармового" не клікали по рекламі), регіон тощо.

Проте, не раз уже відмічалася потенційна можливість використання контекстної реклами для так званого "брендінгу" - коли задачею реклами є не миттєва реакція людини, а запамятовування бренду чи торгової марки.
У такому разі ...

Google тепер виплачуватиме власникам сайтів за поширення Firefox

Google вочевидь вирішив тиснути лідера ІТ-індустрії. І вибрав для цього одне з найвразливіших місць Microsoft - ПЗ для Інтернету.
Google розпочав активно фінансову підтримку Firefox - найперспективнішого конкурента броузера Internet Explorer. Тепер власники сайтів мають можливість (у рамках програми google AdSense) розміщати на своїх сторінках рекламу броузера Firefox. Якщо відвідувач скористається рекламою і завантажить собі Firefox, власник сайту отримує від Google 1$.
Таким чином, ми стаємо свідками переходу від вільно поширюваного ПЗ до ПЗ, за використання якого платять :)
Реакція Microsoft на даний хід Google поки не мені невідома.

Структура сторінки - погляд Гугла

http://www.google.com/support/adsense/bin/static.py?page=tips.html
Цікаве дослідження Гугла щодо структури сторінки та зон уваги на ній. Дослідження зроблено в контексті визначення оптимального (по прибуткам) місця реклами на сторінці

Adsense в лентах блогів

Гугл розпочав тестування розміщення реклами Adsense в RSS-каналах. Це є сильним бонусом для сайтів-блогів, які часто не відвідуються користувачами через броузер, а просто переглядають ленти новин в RSS-форматі. Раніше такі сайти імовірно значно втрачали на рекламі. Тепер у них навпаки - буде можливість заробити

Вставка реклами відбувається не традиційним для AdSense JavaScript кодом, а вставкою малюнка зі спеціальною адресою (більше схоже на банерну рекламу)

Приклад такої реклами поки лише один
http://www.longhornblogs.com/MainFeed.aspx

Подивитися на неї можна, причепившись до ленти новин через RSS-рідер (наприклад Abilon)
Добре буде тим, чиї ленти імпортують інші! Щоправда тут може виникнути нюанс з накладанням реклами
По оговореннях на фахових англомовних форумах можна уже робити певні висновки щодо можливих впливів даної технології на галузь

Можна назвати зокрема такі:
- Почнеться боротьба за популяризацію каналів
- Стане вигідно роміщати весь контент в RSS, а не лише анотацію (інакше можна буде "залишитися на узбіччі")
- Крадіжка або агрегація RSS-каналів буде компенсуватися віддачею від показу реклами
- Акцент в Веб-проектах і надалі буде зміщатися від Веб-дизайну до формування контенту

Назагал зміни можна вважати позитивними якщо не для всієї спільноти, до для більшої її частини (включно з користувачами Інтернету) і для впровадження нових стандартів та технологій (зокрема Semantic Web)

Банерна реклама від Google

Новина від Гугла - запущено систему банерної реклами, яка по своїй суті є формою Адсенсе з графічними банерами та оплатою за покази, а не за кліки.
Рекламодавці можуть визначати сайти де може крутитися реклама (що не виключає використання контекстого підбору реклами). Рекламодавець повинент задати максимальну вартість тисячі показів реклами.
Детальніше тут - http://services.google.com/ads_inquiry/sitetarget?hl=en
Підозрюю що причиною такому нововведенню стали скарги тих рекламодавців, які вважають що їхню рекламу навмисне склікують

1-квітневий "жарт" Яндекса - халява за чужий рахунок

Увесь рунет кипятком від радості обливався з приводу жарту Яндекса, який імітував вивід сайту на перше місце у видачі. Особливо дана мулька була популярна серед оптимізаторів.
Радості неміряно - свій сайт на перше місце по крутому слову на Яндекс вивести.
Навіть у нас на Форумі таким захоплювалися. Форум і Яндекс - Інтернет та мережі - Львів. Форум Рідного Міста
А ніхто не задумався, що Яндекс за один день набив собі базу сайтів, над якими працюють оптимізатори?
І що він тепер буде з тою базою робити?
Якщо дурні - то викинуть і забудуть. Якщо мудрі - то отримають серйозний матеріал для аналізу та моніторингу.
Гарний жарт - і людям радість і собі користь. Правда, чи буде користь саме тим, кому радість - сумніваюся

Пошукові системи та інтелектуальна власність

Усе частіше пошукові системи та інші системи агрегації інформації з інтернету стають об’єктами переслідування за порушення інтелектуальної власності.
На цей раз “під обстріл” знову попав Гугл – Франс Прес подало в суд позов сумою 17 млн доларів на Гугл за порушення копірайту при републікації на своїй службі Google News новин агенства. http://news.com.com/2100-1030_3-5626341.html
Нагадаю, що дана служба автоматично агрегує новини з різноманітних джерел, рангує їх, і найважливіші виводить на чільні сторінки та забезпечує можливість тематичного пошуку по новинах.
Основними напрямками, по яких виникають проблеми глобальних сервісів з копірайтом є:

  • Результати пошуку по “брендах”
  • Контекстна реклама по “брендах”
  • Видача та кешування інформації, що захищена копірайтом

Власний Інтернет-форум і технологія ASP

Майже кожен починаючий власник (адміністратор) сайту додає до сайту таку інтерактивну компоненту як форум.

Як правило створюється один тематичний форум та кілька загально тематичних “Різне”, “Балачка”, “Гумор”. Власник бере на себе підтримку кількох різнопланових форумів.

Відвідувачів не багато і через деякій час навіть власник перестає публікуватись на своєму форумі. Не отримує відгуки на свої ідеї, цікаві теми залишаються нерозкритими. Автор нікому невідомий.

У результаті сайти обвішані форумами, форумчиками, форумчишками з кількістю тем від 1 до 100. Навіть популярні сайти, навіть з цікавими темами.

Для чого створюють форуми на додаток до сайту? Форум (на думку власника сайту) має:

Чому вигідно рекламуватися на україномовних сайтах

Україномовні сайти на жаль часто вважаються чимось другосортним у порівнянні з аналогічними російськомовними. Це зокрема, відображається на розміщенні реклами на них. Не так часто рекламодавці підтримують україномовні сайти. Проте важливо усвідомити, що саме україномовні сайти є ефективною площадкою для прямої реклами українських онлайн-магазинів.

Syndicate content

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа