Новини
Написання рукопису дисертації за допомогою спеціального шаблону
Submitted by Pavlo Zhezhnych on Tue, 26/12/2006 - 17:12Робота над рукописами дисертацій, книг, статей вимагає певної автоматизації, оскільки без такої автоматизації багато часу витрачається на рутинне переоформлення наукової (навчальної) роботи з усіма можливими негативними наслідками - і як щодо наявності помилок, так і щодо бажання писати. Особливо це актуально у випадках, коли частини роботи відносно часто перегруповуються, міняються місцями та доповнюються новими фрагментами.
Конференція “UniversITy 3: IT-Startups”. Запрограмуй власну фінансову незалежність!
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Wed, 27/01/2010 - 21:22Національний університет "Львівська політехніка" ліцензує ОКР «магістр» за спеціальністю 8.000012 «Консолідована інформація»
Національний університет «Львівська політехніка» ліцензує діяльність з надання освітніх послуг підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за спеціальністю 8.000012 «Консолідована інформація» напряму підготовки 0000 «Специфічні категорії»
Спеціальність 8.000012 «Консолідована інформація» орієнтована на вирішення проблем створення, застосування інформаційних систем з консолідованою інформацією і технологій інформаційного аналізу відповідно до сучасних концепцій інженерії даних та знань, інформаційного моделювання для забезпечення ефективного функціонування організаційних структур; розроблення та використання комп'ютерних засобів і методів опрацювання консолідованої інформації; комп'ютерна інформаційна підтримка, автоматизація й оптимізація усіх видів робіт з консолідованою інформацією: набуття знань; подання та виведення даних і знань; деталізація знань; компіляція знань; нагромадження даних і знань; пошук закономірностей; моделювання на основі знань; керування на основі знань; методології та технології проектування, побудови, упровадження, супроводу й експлуатації програмних засобів роботи з консолідованою інформацією та інструментальних засобів підтримання їхнього життєвого циклу, включаючи експертні системи, системи керування базами знань, засоби забезпечення набуття знань, онтологічні системи, мови подання даних та знань, засоби мережного подання знань і мережного обміну знаннями, засоби анотування та пошуку знань у мережі.
Критична вразливість Windows та вірус Net-Worm.Win32.Kido
Submitted by Yuriy Ryshkovets on Wed, 28/01/2009 - 21:56Google Chrome - мисливець на ослів та вогняних лисів?
Submitted by Oleksandr Berezko on Thu, 04/09/2008 - 14:26Нещодавно Google оголосив про випуск власного браузера з відкритим кодом під назвою Chrome.
Без сумніву, сьогодні чи не кожна людина розумової праці проводить онлайн (читай - за браузером) значний відрізок як свого робочого часу, так і дозвілля, і зовсім не дивно, що Інтернет-гігант Google вирішив вийти на цей ринок зі своїм власним продуктом.
Мета - подальше завоювання аудиторії Вебу шляхом збору різноманітних статистичних даних та залучення користувачів до проектів Google (вже навіть на рекламному скріншоті програми можна помітити картинки з Google Maps, Blogger, Orkut, Gmail тощо). Очевидно, компанію вже давно не влаштовує співпраця з Mozilla не рівні тулбарів до Firefox. Мабуть, першим публічним "дзвоником" процесу отримання "самостійності" можна вважати зникнення реферальних посилань "Firefox + Google Toolbar", якими в свій час рясніла система Adsense.
Нововведення від eBay
Submitted by Yuriy Syerov on Wed, 23/07/2008 - 06:32Ще кілька новин про eBay.
Досить стара новина - тепер меню аукціону дозволяє оцінювати вартість лоту разом з доставкою, що справді дозволяє відсортувати товари за ціною. Раніше багато продавців хитрували закладаючи високу ціну доставки при малій ціні товару.
Друга новина, нова.
Відтепер продавець не може залишити покупцеві відгук, відмінний від позитивного.
Це абсолютно логічний крок, бо що можна хотіти від покупця: заплатив гроші, значить молодець. І в той же час покупець інколи боявся об'єктивно оцінити дії продавця, побоюючись отримати негативний фідбек у відповідь.
Дії продавця на аукціоні оцінюються у кількох аспектах по 5-бальній шкалі:
1. Відповідність товару до його опису;
2. Якість комунікування з покупцем;
3. Швидкість доставки;
4. Вартість доставки.
Еvernote - універсальний сервіс збереження нотаток
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Sun, 06/07/2008 - 22:44Розпочав публічну роботу сервіс Еvernote , який дозволяє в онлайн зберігати різноманітну інформацію як нотатки.
Сервіс має десктопного клієнта, який дозволяє підвищити комфорт роботи та виковувати деякі функції, навзірець миттєвого вирізання елементів екрану і збереження їх на сервісі.
Сервіс має можливість розпізнавання тексту в графічних образах (російська мова підтримується).
На загал, виглядає приємно.
Є два типи акаунтів - безкоштовний і преміум. Відрізняються кількістю переданих даних протягом місяця. В безкоштовному це кілька десятків мегабайт, в преміум - здається, 600Мб.
Нова синтетична атака у WWW
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Fri, 16/05/2008 - 17:18Якщо вірити ось цьому повідомленню: http://blog.trendmicro.com/more-than-a-half-a-million-web-sites-compromised/
з'явився новий троян, який з одного боку - інфікує окремі форуми на базі вразливих версій phpBB, а потім, після розміщення на серверах (використовується механізм SQL-ін'єкції), робить спроби інфікації персональних комп'ютерів відвідувачів форумів.
На мою думку, такий вид атаки є чи ненайнебезпечнішим. Адже, в даному випадку користувач може необдумано клікнути по посиланню чи завантажити файл з сайту, якому він звик довіряти та де він спілкується, можливо, роками. Тим більше, що небезпечне посилання може бути розміщене від імені його приятеля чи адміна форуму.
За даними джерела, на цей час постраждало до півмільйона (!) сайтів.
Cтворення шарів для Google Earth та картографічні сервіси у WWW
Submitted by Yuriy Syerov on Wed, 14/05/2008 - 17:37На сьогоднішній день у WWW існують можливості для створення власних повноцінних карт, які базуються на накладанні власних шарів на існуючі супутникові карти спеціальних веб-сервісів. Існуючі Веб-сервіси такі як Google Earth забезпечують досить широкі можливості
Шари (layer) для таких картографічних сервісів – множина відміток (placemark) у просторі, які позначають місця чи об’єкти.
Для створення таких карт (шарів) для програми Google Earth та інших сервісів полягає у створенні kml чи kmz (kmz - це заархівований kml) файлів на мові XML у яких робляться ці відмітки.
Про вихід нової версії Dspace 1.5
Submitted by Andriy Andrukhiv on Sun, 04/05/2008 - 15:25У березні вийшла у світ нова версія безкоштовної відкритої електронної системи управління електронним репозитарієм Dspace 1.5 . Попередньою версією була Dspace 1.4.2. Перші труднощі, які виникають із встановленням системи це зміна послідовості компіляції коду та тепер обов"язковим повинна бути наявність Інтернету. Після компіляції та встановлення Інтернет не є обов"язковим для роботи системи. Був трохи змінений і дизайн. Мною були розроблені детальні методичні вказівки щодо встановлення системи на оперційну систему FreeBSD 7.0 . Тому якщо в когось виникали труднощі із встановленням - прошу звертатись. Контакти наведені на http://it.ridne.net/user/123
Оголошення про ліцензування бакалаврату 6.040303 «Системний аналіз»
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Fri, 02/05/2008 - 09:21Національний університет «Львівська політехніка»
ліцензує діяльність з надання освітніх послуг
галузі знань 0403 «Системні науки та кібернетика» з підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»
за напрямом 6.040303 «Системний аналіз»
Системний аналіз у технічній галузі орієнтований на вирішення системних проблем аналізу та створення комп’ютерних, комунікаційних, інформаційних та інших технічних систем, і ґрунтується на принципах інженерних наук, імітаційному та інформаційному моделюванні об’єктів і процесів та націлений на застосування в конкретних проектах, розробленнях, прикладних дослідженнях і дослідницько-конструкторських роботах.
Бакалавр з напряму «Системний аналіз» за професійним спрямуванням «Системний аналіз» може обіймати посади інженерно-технічного персоналу, а його функціональні обов'язки можуть бути в межах від участі в наукових та виробничих дослідженнях до менеджменту та маркетингу.
Типовими посадами фахівця в галузі системного аналізу є системний аналітик, інформаційний аналітик, логістик, архітектор даних і знань, адміністратор баз даних і знань, інформаційний менеджер, розробник проектів, аналітик з комп'ютерних комунікацій, редактор контенту комп'ютерних систем, науковий співробітник, інженер з автоматизованих систем керування виробництвом, інженер з комп'ютерних систем, інженер з програмного забезпечення комп'ютерів, конструктор комп'ютерних систем, інженер-програміст, програміст прикладний, програміст системний.
Відзначаємо 30-ту річницю електронного спаму
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Tue, 29/04/2008 - 20:2730 років тому, 1 травня 1978 року маркетолог фірми DEC здійснив розсилку небажаного електронного листа адресатам мережі Arpanet. Усього и даними розсилка охоплювала біля 400 адресів.
З текстом цього пам'ятного листа можна ознайомитися тут
http://www.templetons.com/brad/spamreact.html#msg
Там же ж є і тодішні реакції користувачів на цей спам. Досить жорсткі я для абсолютно нового феномену, з вимогою блокування хоста. Чесно кажучи, мене це наштовхнуло на думку, що можливо, цей випадок був не перший, а "перший задокументований".
Можливо, щоправда, що поява таких розсилок була прогнозованою, і люди уже усвідомлювали їх небезпеку (за аналогією з паперовим спамом).
За рівнем проникнення і використання ІКТ Україна випередила Росію і Казахстан
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Mon, 21/04/2008 - 14:009 квітня опублікований Глобальний звіт з інформаційних технологій за 2007-2008 (The Global Information Technology Report 2007-2008). Звіт підготовлений Всесвітнім економічним форумом у співпраці з INSEAD - провідною міжнародною бізнес-школою.
Звіт складений на основі Показника мережної готовності (ПМГ), який використовується для оцінки готовності суспільства використовувати досягнення інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).
ПМГ базується на трьох основних показниках, які визначають:
- Макроекономічне та регуляторне середовище для розвитку ІКТ, створене в суспільстві
- Готовність до використання ІКТ окремими особами, бізнесом та владою
- Рівень використання ІКТ названими зацікавленими сторонами.
Кожен з цих трьох основних показників, у свою чергу, визначається кількома десятками індикаторів.
Починаючи з 2001 р., коли Глобальний звіт з інформаційних технологій вперше був складений, він став цінним та унікальним інструментом для визначення сильних та слабких сторін країни в сфері ІКТ, а також оцінювачем прогресу у цій сфері.
Відповідно до звіту, Україна займає 70 місце серед 127 країн. Найбільш розвинутою у сфері ІКТ державою в світі є Данія, після неї йдуть Швеція, Швейцарія, США, Сінгапур, Фінляндія, Нідерланди, Ісландія, Корея та Норвегія. Україна за минулий рік піднялася на 5 позицій, випередивши Росію, яка опустилася з 70 на 72 місце та Казахстан, який піднявся із 73 на 71 місце.
Оригінальне джерело - сайт АПІТУ. http://apitu.org.ua/node/651
Навчальна мова програмування для найменших.
Submitted by Sergi Adamchuk on Tue, 01/04/2008 - 11:53Нещодавно у Масачусетському Технологічному Інституті розробили мову програмування для навчання програмуванню найменших - Scratch (Дряпанка).
Тут програми створюються легко, шляхом візуального складання блоків. Влітку розробники обіцяють нову версію з підтримкою Юнікоду, в яку також планується включити українську локалізацію.
Детальнішу інформацію про програму, а також про те, як взяти участь у локалізації можна знайти тут: http://blog.solvek.com/2008/04/blog-post.html
Енциклопедія від Google
Submitted by Yuriy Syerov on Sun, 16/12/2007 - 15:56Google вирішив створити свою енциклопедію, яка має стати аналогом та конкурентом Wikipedia.
Цікавим мені видався факт, що автори статей зможуть заробляти на контекстній рекламі, яка буде розміщена на сторінках з їхніми статтями. Цікаві статті матимуть хорошу відвідуваність. А це значить, що автори цікавих статей, зароблятимуть гроші.
Думаю, така ідея має гарні перспективи, бо гроші, хоч і невеликі більше стимулюватимуть до написання якісних статей. Крім того між авторами виникне конкуренція, щоб саме їхня стаття була розміщена в енциклопедії.
З іншого боку, зрозуміло, що автори будуть "битися" лише за "топові" теми, в той час як непопулярні теми можуть залишатися невисвітленими взагалі.
Сайт про електронні книги
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Sun, 07/10/2007 - 20:30Рекомендуємо вашій увазі новий щойно започаткований сайт, присвячений тематиці спеціалізованих пристроїв для читання електронних книг - Електронні книги та читалки
Інформаційне суспільство по-українськи
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Sun, 23/09/2007 - 22:04Десь весною цього року (ще до парламентської кризи) ВРУ прийняла, а Президент підписав закон "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки".
Закон сам по собі чарівний. Прочитав. Одна суцільна декларація. При тому безсистемна. Єдині цифри, що є в законі - це роки :). Іншої конкретики також катма.
Ну Бог з ним.
Прикололо інше.
Натрапив на сторінку http://www.stc.gov.ua/uk/publish/article/56836 , де мають бути "план заходів з виконання завдань, передбачених Законом України "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки"" - а це вже цікавіше і ближче до життя.
Але на жаль, після клацу на лінк " „Про затвердження плану заходів з виконання завдань, передбачених Законом України "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки”" де власне, напевне і є напевно перелік заходів включно фінансуванням, виконавцями і термінами потрапляю на сторінку з печальним текстом
"Цього документу немає в базі даних "
Отака вона, реальність інформаційного суспільства в Україні. :(
Google Bombing. 3 роки за образу Президента Польщі
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Thu, 13/09/2007 - 23:263 роки ув'язнення загрожує поляку, який використав технологію розкрутки сайту за допомогою зовнішніх посилань з метою образи Президента Польщі. Він успішно досягнув того, що за одним лайливим польським словом офіційний сайт Президента Польщі кілька місяців займав перше місце на Гуглі.
Такий вид "оптимізації" не є чимось новим, і має навіть власний термін - Google Bombing. І ніби (за деякою інформацією з тематичних форумів) Google якось пробує від нього захиститися, але видно, поки що не дуже успішно. Новим тут є притягнення чоловіка до кримінальної відповідальності за такі дії. Звичайно, така справа нова для правосуддя, тому не виключено, що жорсткої кари не буде, проте сам факт такого "бомбування" встановлено достеменно.
Детальніше про справу можна почитати тут http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4477719.html
І знову новий сервіс від Google
Submitted by Andriy Andrukhiv on Tue, 28/08/2007 - 18:41Цього разу як доповнення до Google Earth компанія випустила Google Sky. Користувачі сервісу мають тепер змогу побачити супутникові знимки Землі із пристойним розширенням. Крім цього, як стверджує Reuters можна побачити біля 100 млн зірок і 200 млн галактик. Всі знимки для Google Sky надала Digital Sky Survey, каліфорнійська обсерваторія Паломар та центр астрономії Об’єднаного Королівства.
Нагадаю, що створити такий сервіс Google хотіла вже давно. Першими спробами були карти Місяця та Марса.
Google Labeler. ШІ для ШІ версія друга.
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Thu, 23/08/2007 - 00:02Ось тут Штучний інтелект для штучного інтелекту на нашому сайті Сергієм Адамчуком уже піднімалося питання того, що штучний інтелект потребує не раз зовнішньої підтримки, яка приходить у формі залучення рядових користувачів Інтернету до виконання рутинно-інтелектуальних дій. Такий собі "Штучний інтелект для штучного інтелекту". У першу чергу це стосується задач розпізнавання графічних образів.
Звичайно, такий підхід вимагає мотивації користувачів. А платити ніхто не хоче. І тоді замість матеріальної мотивації використовується, скажемо так, слабкість людського духу.
Мені відомі випадки, коли такі задачі доручалися людям взамін за доступ до порно ресурсів. Тобто для входу в закриту зону сайту з порноконтентом користувач повинен був розпізнати капчу або щось подібне, яка насправді не була оригінальною капчою порносайту, а зображенням з якогось сайту, де вона була бар'єром на шляху бота. Коли користувач правильно розпізнавав капчу, бот виконував свою "чорну" справу, а користувач добирався до такого бажаного контенту.
Але виявляється, хіть не єдина людська слабкість, що дає можливість запрягти людину у таку специфічну діяльність. Азарт - ось наступна вада людини, що стала використувуватися у подібних задачах.
Проте, на цей раз, азарт користувачів використовують не якісь безіменні хакери чи бездушні боти, а, як це не дивно, сам Google. Як це відбувається і для чого? Якщо вам цікаво подивитися, то вам сюди - http://images.google.com/imagelabeler/
Recent comments
13 years 8 weeks ago
13 years 10 weeks ago
13 years 44 weeks ago
13 years 52 weeks ago
14 years 37 weeks ago
15 years 8 weeks ago
15 years 14 weeks ago
15 years 20 weeks ago
15 years 22 weeks ago
15 years 36 weeks ago