Open Directory Project - коротка інформація

Стаття про один з визначальних Інтернет-проектів сучасності - Open Directory Project

Добре відомо, що World Wide Web є величезним масивом інформації, який охоплює більшу частину усього, що сотворило людство на сьогоднішній день. Проте, одна з найбільших проблем, що стоїть на заваді повноцінному використанню WWW є складність пошуку у ньому потрібної інформації. Розв’язанню цієї задачі покликані служити пошукові машини та каталоги ресурсів Інтернету.

Фактично, більша частина ресурсів WWW на сьогодні знаходиться користувачами Інтернет не через різні види реклами сайту, а безпосередньо з каталогів або з пошукових машин. Далі ми розглянемо найважливіший існуючий каталог сайтів – ODP
Open Directory Project - коротка інформація

Проект “Open Directory Project” є найбільшим існуючим каталогом Інтернет-сайтів. На сьогодні у ньому зареєстровано та рознесено по 48 тисячах категоріях понад 3 млн. сайтів, кожен з яких перевірено та визнано як достатньо якісний, одним або кількома редакторами ODP. Число таких редакторів на сьогодні близьке до 50 тисяч.
ODP є інформаційним ядром для більшості найпопулярніших порталів та пошукових машин у Web, включаючи Google, АОL–пошук, Netscape-пошук, Lycos, DirectHit та HotBot, а також сотні інших.

ODP – є на 100% безкоштовним. Безкоштовним є використання бази даних ODP. Будь-хто може завантажити та використовувати ODP дані безкоштовно, при умові несуперечливості їх дій з безкоштовною ліцензією ODP. Безкоштовною є також реєстрація сайту.

Хто керує ODP?

Netscape Communication є власником ODP та адмініструє його. Невеликий колектив керує ODP та є відповідальним за редагування та керівництво, управління та розвиток спілки, а також за інженерію системи. Тим не менше, ODP є першою та провідною саморегульованою спільнотою Internet-користувачів. При допомозі саморегульованих систем а також систем перевірки і балансування, редактори-добровольці спроможні керувати зростанням та розвитком каталогу, забезпечуючи цим самим їй найкращу якість.

ODP – це відкритий продукт, що створений і підтримується на добровільній ініціативі.

Netscape веде його справи як некомерційної організації і опікується його безкоштовністю та відкритістю ресурсу через його соціальний договір з Web-спільнотою.

Наскільки ODP відрізняється від інших каталогів?

Інші каталоги, такі, як Yahoo! чи LookSmart, розроблені керуються невеликим колективом, якому платять. ODP був заснований на принципі, що каталоги з невеликим колективом можуть не бути пропорційними до росту Web, але все ж залишатися високоякісними. ODP розроблений і ним керує постійно зростаюча спільнота Інтернт-користувачів – експертів в різних сферах діяльності. Завдяки такій різноманітності експертів і глобальної природи каталогу, у кожен момент часу хтось працює з нею: обробляє підписку, знищує неіснуючі посилання, відкидає неправдиву, але зберігає якісну інформацію і додає нові розділи.

ODP та пошукові системи

ODP це Web-каталог, а не пошукова машина. Проте, ODP є найавторитетнішим джерелом перевіреної інформації для найбільших і найпопулярніших пошукових машин, зокрема AOL, Netscape і Google. Ресурси, занесені в ODP, у пошукових машинах як правило, мають вищий ранг, і в результатах пошуку передують іншим ресурсам. Фактично, будь-який якісний Інтернет-сайт обов’язково повинен бути внесений у каталог ODP. Число потужних порталів, пошукових машин та каталогів, що використовують ODP, вимірюється сотнями.
ODP та користувачі

Кожен бажаючий (у тому числі і Web-майстер) може добавити новий сайт до числа зареєстрованих у ODP. Для цього потрібно зайти на http://dmoz.org/, знайти категорію, якій відповідає сайт. Після цього скористатися формою добавлення сайту до ODP.

Кожен бажаючий може спробувати стати редактором ODP. Для цього потрібно оформити заявку на включення в число редакторів, запропонувати 3 нові Інтернет-сайти по вибраній тематиці для реєстрації в ODP. У заявці потрібно вказати мотиви, що спонукають претендента стати редактором ODP та рівень його компетентності.

ODP та Україна

Як не прикро визнавати, але Україна в ODP ще не зайняла достойного місця. Кількість україномовних ресурсів, що є зареєстрованими в ODP (розділ World>Ukrainian) на даний момент не сягає навіть 3000. Для прикладу – російськомовних ресурсів в ODP є понад 25 тисяч.

Тому однією з цілей, що переслідує ця стаття, є заохочення українських Web-майстрів та користувачів Інтернет до поповнення каталогу ODP україномовними ресурсами. Це на сьогодні є найпростішим та найдешевшим шляхом до популяризації цікавих та корисних українських ресурсів у мережі Інтернет.

Стаття базується на офіційних матеріалах ODP

&copy Андрій Пелещишин

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Власний досвід додання сайту

Років зо 2 назад пробував додати свій сайт "Шкільна фізика" в цей каталог. Сайт повністю українською мовою, але додали його чомусь в перелік російськомовних ресурсів. Сьогодні згадав про цей каталог, перевірив, сайт взагалі зник. Так що кількість україномовних ресурсів в ньому взагалі не показаних.

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа