World Wide Web

Глобальна сукупність сайтів в мережі Інтернет

Атаки на відмову: причини виникнення, огляд, класифікація.

Мережу Інтернет (спочатку відому під назвою ARPANET) було створено в 1969 році як дослідницьку мережу на замовлення Міністерства Оборони Сполучених Штатів Америки. Початкова мета розробки полягала в створенні відкритої мережі для обміну науковими ресурсами між ученими. Виходячи з цієї концепції проектувалася і схема його функціонування. В результаті було розроблено мережу на основі комутації пакетів (packet switching), яка принципово відрізнялась від відомих тоді систем комутації ліній (circuit switching), таких як телефонна мережа. Це дозволило значно підвищити гнучкість та живучість системи. Однак успіх був досягнуто ціною ослаблення безпеки. В мережі Інтернет будь-хто може надіслати будь-який пакет будь-кому і при цьому одержувач повинен обробити пакет, який прийшов належним чином. Ослаблення безпеки полягає в тому, що зловмисник може сформувати фальшиву ідентичність та безкарно надсилати шкідливий трафік, тому всі системи, що з’єднані з мережею Інтернет перебувають в потенційній небезпеці, оскільки відкритість робить їх доступними для атакуючого.

Ідея, час якої настав

У продовж останніх років одною з найважливіших задач сайтобудування є задача популяризації сайту.
Існують різні підходи до вирішення даної задачі. Проте, для більшості з них характерним є боротьба за покращання позиції сайту в пошукових системах. Дана задача вимагає досить компексного аналізу сайту на всіх етапах розв'язання. Причому аналізу достатньо специфічного – аналізу не стільки “внутрішнього”, коли аналізується вміст, структура чи журнали сайту, а “зовнішнього”, коли аналізується ставлення WWW до сайту.

Інформаційне суспільство по-українськи

Десь весною цього року (ще до парламентської кризи) ВРУ прийняла, а Президент підписав закон "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки".

Закон сам по собі чарівний. Прочитав. Одна суцільна декларація. При тому безсистемна. Єдині цифри, що є в законі - це роки :). Іншої конкретики також катма.

Ну Бог з ним.
Прикололо інше.
Натрапив на сторінку http://www.stc.gov.ua/uk/publish/article/56836 , де мають бути "план заходів з виконання завдань, передбачених Законом України "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки"" - а це вже цікавіше і ближче до життя.

Але на жаль, після клацу на лінк " „Про затвердження плану заходів з виконання завдань, передбачених Законом України "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки”" де власне, напевне і є напевно перелік заходів включно фінансуванням, виконавцями і термінами потрапляю на сторінку з печальним текстом
"Цього документу немає в базі даних "

Отака вона, реальність інформаційного суспільства в Україні. :(

Тенденції в глобальному розвитку Інтернету

Цікавий матеріал розмістила робоча група Південно-Каліфорнійського Університету. ЦЕ документ, який описує суттєві зміни в глобальній аудиторії Мережі в 2006 році. Документ (безкоштовна версія) є тут:
http://www.digitalcenter.org/pdf/2007-Digital-Future-Report-Press-Release-112906.pdf
з головного:
Користувачів Інтернету є понад 1 млрд., з них 7% мають власні блоги, а 12% власні сайти, 26% - онлайн-фото(підозрюю, що цифри завищено, хоча хто зна?).
США уже практично вичерпали людський ресурс приросту аудиторії Інтернету. 72% жителів країни користаються Мережею. Причому жінки користають Інтернетом більше за чоловіків.
Відзначається тенденція до перетворення онлайн-спільнот в реальні співтовариства та витіснення Інтернетом традиційних форм спілкування і підтримання товариських стосунків. Відзначається також поступове витіснення Інтернетом традиційного ТВ.

Рейтинг абсурдності

Якось напередодні новорічних свят (з чим я всіх щиро і вітаю) не хочеться писати про якісь сумні та банальні події. А тому я приведу тут найбанальніших, найабсурдніших 10 легенд (байок), які циркулювали всесвітньою мережею у 2006 році (за даними snopes.com). Останнє місце посідає історія про те, що магазин Target (Франція) надає скидки геям та лесбіянкам та відмовився обслуговувати ветеранів. 9-те місце посів Біл Гейтс, котрий роздає всім гроші. А для цього достатньо всього лише переслати отриманий мейл своїм колегам. Ця програма ніби призначена боротьбі зі спамерами. Найцікавіше, тут те, що ця лажа працює вже 10 років і постійно знаходяться якісь йолопи, що відсилають такі листи. На 8-му місці байка про, що файл із назвою Життя прекрасне.pss містить дуже небезпечний вірус. Ясна річ що це виявилась фальсифікація, яку невідомо чому запустили. 7-ме місце дісталося мережі ресторанів Applebee’s, що починаючи з 1997 року роздають по 50 долярів. На 6-му неіснуюча американська фірма пропонує, огородити людину від реклами. А для цього достатньо було тільки зателефонувати по певному номеру. 5-місце посіла 13-річна панянка Флорес яку розшукували у Інтернеті, дякуючи масовій розсилці якогось спамера. Тільки за перший день для пошуку зареєструвалося більше 25 тис народу. Цікаво тут те, що спамер навіть фотографію додавав до листа. Далі за рейтингом Бена Ладена схопили та повісили, за повідомленням мейла, з посиланням на CNN. До листа додавались заархівовані знимки. Ясна річ, що це були звичайні трояни. Ну і переходимо до першої трійки. На 3-му місці терорист-поштальйон. Хтось пустив бульку про те, що всі найнебезпечніші терористи обов’язково вдягали ( повинні вдягнути) уніформу міжнародної поштової служби UPS . Друге місце належить електронному листу з темою “Запрошення” або “Олімпійський факел” , який навіть під загрозою смерті відкривати не можна, оскільки той містить небезпечний вірус, що знищить всю інформацію на компутері. Ясна річ, що такого вірусу в природі не існувало. Ну і нарешті перше місце посідає історія про те, якщо при використанні пластикової картки в банкоматі, набрати свій PIN у зворотному порядку, то банкомат дасть сигнал, приїдуть менти і всіх покрутять. Найцікавіше тут те, що такий метод таємного виклику поліції є запатентований у Чикаго(1998 р). В нас також в принципі працює такий метод виклику, тільки з однією особливістю – PIN треба набирати за допомогою молотка.

Оптимізація форумів та інших форм спільнот користувачів WWW

Оптимізація форумів та інших форм спільнот користувачів WWW
Дана стаття була написана і лише зараз опублікована у науковому віснику “Львівської Політехніки”. З організаційних причин вона пролежала 2 роки у видавництві. Тому в цій статті ви не знайдете терміну Веб 2.0, який тоді це просто не існував. Проте, про своїй суті стаття саме про це – як керувати та оптимізовувати Інтернет-спільноти, базове поняття для Веб 2.0
Стаття публікується зі спрощеннями та скороченнями, зокрема без формул, зі спрощеними заголовками, та без деяких ілюстрацій.

Підсумкові документи ВСІС. Тепер - українською

В мережі опубліковані Підсумкові документи Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства (ВСІС)

Впевнений, що ця робота сприятиме:

  • розробці й обґрунтуванню законодавчих актів, а також загальнонаціональних, галузевих та регіональних програм і проектів, пов’язаних з інформатизацією та побудовою інформаційного суспільства;
  • розвиткові та усталенню української термінології у сфері інформаційно-комунікаційних технологій;

Web 2.0 та Україна. Версія друга

Що ж таке все-таки Веб 2.0? І в чому проблема України?
Я вже був написав статтю на тему Веб 2.0 http://it.ridne.net/uaweb2 , проте стаття була написана для одного науково-популярного українського видання і так і застряла (поки що, сподіваюся) в редакції. Я змучився чекати і кинув її в Мережу. Після цього я отримав непоганий зворотній зв'язок від читачів, з відгуків яких я зрозумів, що далеко не все там у статті очевидно. Крім того, тема Веб 2.0 та Уанету почала обговорюватися і широким загалом, зокрема в дискусійному листі Вебман.
Тому зараз пишу виключно для Вебу – простіше та практичніше.
Отже давайте з початку.

Українські терміни для Веб 2.0 - форумів, блогів, ЖЖ

На Форумі Рідного Міста розпочалося жваве обговорення україномовних відповідників для сучасних запозичених термінів, що характерні для інтерактивного Вебу - форумів, блогів, чатів, часописів і тп.
Давайте формувати українські терміни для Веб 2.0 - форумів, блогів, ЖЖ
Долучайтеся!

Аналітика вашого сайту від Google

Ґуґл пропонує власникам сайтів безкоштвний сервіс аналітики популярності сайту.
http://www.google.com/analytics
Сервіс дозволяє користувачам відслідкувати яким чином відвідувачі потрапили на сайт, що вони там робили, за словами розробників система також дозволить підвищити рентабельність сайту, збільшити кількість переходів та збільшити доходи від реклами.

Система включає близько 80 видів звітів, ви зможете дізнатись за якими ключовими словами люди переходили на ваш сайт.

Аналітика Google повністю інтегрована з сервісом AdWords.

Сервіс безкоштовний, але зареєструватись наразі можуть лише ті, хто одержав запрошення від Google.

Додаткову інформацію можна почи

Веб 2.0 - другий шанс для Уанету

Глобальне середовище World Wide Web на сьогодні є безпрецедентним і унікальним інформаційним ресурсом, який об’єднує в собі величезні об’єми інформації. Розвиток цього глобального середовища є одним з ключових напрямків глобалізації та розвитку цивілізації.
Кількість користувачів Інтернет зараз у світі сягає мільярда і продовжує швидко зростати. У цьому рості приймають участь традиційно високотехнологічні країни (Північна Америка, Європа, далекосхідний регіон), проте останнім часом спостерігається також стрімкий ріст популярності Інтернет і в країнах третього світу
Україна приймає активну участь у розвитку даного середовища. WWW поступово займає домінуюче місце серед засобів пошуку, передачі інформації, спілкування в Україні. По різних даних, в Україні активними користувачами Інтернету є від 15% до 20% населення. Вплив WWW на українську громаду постійно зростає, складаючи серйозну конкуренцію електронним ЗМІ та друкованим виданням.
Проте, зі сумом можна зазначити, що на сьогодні Україна та українська нація не використовує в належній мірі потенціал WWW для свого розвитку, більше того, деякі тенденції розвитку WWW та Інтернету породжують обгрунтовані перестороги щодо можливих нових загроз для України. Причиною такої ситуації є не стільки характер сучасних технологій (розвиток Веб-технологій носить досить об'єктивний характер і не може класифікуватися як ворожий Україні), скільки пасивність України у формуванні структури та правил WWW.

Національний реєстр електронних інформаційних ресурсів

Національний реєстр електронних інформаційних ресурсів

Національний реєстр електронних інформаційних ресурсів формується згідно розпорядженя Кабінету Міністрів України від 05.05.2003 N259-р (259-2003-р), постанов КМУ від 17.03.2004 N 326 (326-2004-п), від 17 березня 2004 р. N326 (326-2004-п), наказу Міністерства транспорту та з'вязку від 27.04.2005 №153.

Основна мета Національного реєстру на папері звучить так "запровадження єдиної системи обліку електронних інформаційних ресурсів держави і формується з використанням новітніх досягнень у сфері інформаційно-телекомунікаційних
технологій".

ICANN змінює правила трансферу доменів

Важливі зміни в політику переміщення доменів між реєстраторами внесла ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) - організація, що регламентує обслуговування доменних імен в мережі Інтернет.

Суть змін наступна (і знати їх повинен кожен власник сайту) - не вимагається підтвердження при переміщенні доменного імені від одного реєстратора, що його обслуговує, до іншого..
На практиці це означає, що якщо хтось подав запит на переміщення домену, то на адресу адміністративного контакту домену висилається електронний лист. Якщо протягом 5-ти днів на даний лист не було жодної реакції, то відбувається переміщення домену. Раніше ж власнику електронної адреси потрібно було надати підвердження.

Google Scholar - науковий пошук

Google Scholar - пошукова система від Google, яка здійснює пошук у тематичних матеріалах. Орієнтована на науковців та студентів.

Інтернет на підприємстві. Прибутки

У попередній статті даної тематики
мною було наведено ряд суттєвих загроз та небезпек, що несе у собі непродумане під’єднання до Інтернету робочих місць на підприємстві чи в установі.

Проте це зовсім не значить, що Інтернет на підприємстві є безумовно шкідливим і не може принести реальної користі. У даній статті власне і розглядаються можливі прибутки підприємства від впровадження на робочі місця доступу до глобальної мережі.

Глянемо тепер на основні прибутки, які несе в собі Інтернет для підприємства.

Інтернет-залежність

Інтернет і комп'ютерні ігри, як варіанти віртуальної реальності дозволяють не лише відволіктись від "реальних" справ, а і створюють проблеми психичному та фізичному здоров'ю.

Боротьба зі комп'ютерною злочинністю. Точка зору російського МВД

Цікавий матеріал опубліковано сьогодні на securitylab.ru - Борьба с преступлениями, совершаемыми с использованием сети Интернет . Матеріал являє собою доповідь представника спеціального відділу по боротьбі з комп’ютерними злочинами МВД Росії на конференції “Право та інтернет”.

У мене зразу виникає питання – а чи існують українські матеріали такого плану від наших силових структур? Мені на жаль, про таке поки що не відомо.
Далі спробуємо трохи проаналізувати доповідь російських правоохоронців.

Інтернет на підприємстві. Збитки

Сьогодні часто можна зустріти ситуацію, коли на підприємстві чи в установі активно впроваджується використання Інтернету управлінським персоналом. Проте, часто таке впровадження обмежується наданням користувацького доступу деяким робочим місцям комп’ютерної мережі установи.



Чи корисний такий підхід зокрема та користувацький Інтернет взагалі для фірми? Маю намір написати кілька статтей на дану тематику, проте першою йде стаття негативна – де вказуються деякі загрози, на які наражається установа, впроваджуючи доступ до Інтернету своїм співробітникам.

Читання RSS без спеціального клієнта

Існує можливість читати RSS новини без інсталяції спеціального клієнта. Існує веб інтерфейс для читання стрічок RSS, заходьте на сайт http://www.bloglines.com, там потрібно зареєструватись, а далі все зрозуміло.

Новий сервіс читання новин RSS

RSS розшифровується, як Really Simple Syndication, перекладається дещо беззмістовно.... справді проста синдикація.

Прикольна ця штучка тим, що будь-хто може легко публікувати свої новини у вебі у простенькому форматі (підмножина XML), через веб. Тому і самі клієнти RSS надзвичайно прості. Також маючи новини у форматі RSS легко їх викласти на вашу домашню сторінку.

Якщо поставите собі такого клієнта, можете спробувати почитати з блоґу новин ІТ, його RSS адерса: http://newsua.blogspot.com/atom.xml

Інформація про RSS в каталозі Yandex
http://yaca.yandex.ru/yca/cat/Computers/Internet/Web_Development/rss/

Новини у форматі RSS від Yandex'a
http://yaca.yandex.ru/yca/cat/Computers/Internet/Web_Development/rss/

Syndicate content

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа