Yuriy Syerov's blog

Коментарі. А чи варто?

Непомітно підкралася епоха Веб 2.0 і більшість (можливо не більшість, але все ж багато) сайтів надали можливість своїм читачам коментувати новини та статті. Власне почав писати цю нотатку, бо останнім часом помітив, що організація процесу коментування насправді може нашкодити сайту.Тож деякі мої міркування з приводу «коментів», з кількома прикладами.
В загальному випадку коментарі це добре. Наведу кілька найочевидніших для сторін плюсів.

Приватність особистості у Вебі. Дуалістичність поведінки людей.

У силу наукових інтересів зацікавила мене поведінка людей у Вебі, зокрема у різноманітних Веб-спільнотах, соціальних мережах. Власне не стільки поведінка, скільки вражаюча різниця у поведінці.
Для початку пропоную звернути увагу на поведінку людей на форумах, зокрема на нашому (Форум Рідного Міста).
Більшість учасників форумів користуються нік-неймами. Наш форум є невеличким вийнятком, який назагал, підтверджує правило. Та й навіть тут далеко не всі учасники користуються своїми іменами та прізвищами.

Нововведення від eBay

Ще кілька новин про eBay.
Досить стара новина - тепер меню аукціону дозволяє оцінювати вартість лоту разом з доставкою, що справді дозволяє відсортувати товари за ціною. Раніше багато продавців хитрували закладаючи високу ціну доставки при малій ціні товару.
Друга новина, нова.
Відтепер продавець не може залишити покупцеві відгук, відмінний від позитивного.
Це абсолютно логічний крок, бо що можна хотіти від покупця: заплатив гроші, значить молодець. І в той же час покупець інколи боявся об'єктивно оцінити дії продавця, побоюючись отримати негативний фідбек у відповідь.
Дії продавця на аукціоні оцінюються у кількох аспектах по 5-бальній шкалі:
1. Відповідність товару до його опису;
2. Якість комунікування з покупцем;
3. Швидкість доставки;
4. Вартість доставки.

Cтворення шарів для Google Earth та картографічні сервіси у WWW

На сьогоднішній день у WWW існують можливості для створення власних повноцінних карт, які базуються на накладанні власних шарів на існуючі супутникові карти спеціальних веб-сервісів. Існуючі Веб-сервіси такі як Google Earth забезпечують досить широкі можливості
Шари (layer) для таких картографічних сервісів – множина відміток (placemark) у просторі, які позначають місця чи об’єкти.
Для створення таких карт (шарів) для програми Google Earth та інших сервісів полягає у створенні kml чи kmz (kmz - це заархівований kml) файлів на мові XML у яких робляться ці відмітки.

Енциклопедія від Google

Google вирішив створити свою енциклопедію, яка має стати аналогом та конкурентом Wikipedia.
Цікавим мені видався факт, що автори статей зможуть заробляти на контекстній рекламі, яка буде розміщена на сторінках з їхніми статтями. Цікаві статті матимуть хорошу відвідуваність. А це значить, що автори цікавих статей, зароблятимуть гроші.
Думаю, така ідея має гарні перспективи, бо гроші, хоч і невеликі більше стимулюватимуть до написання якісних статей. Крім того між авторами виникне конкуренція, щоб саме їхня стаття була розміщена в енциклопедії.
З іншого боку, зрозуміло, що автори будуть "битися" лише за "топові" теми, в той час як непопулярні теми можуть залишатися невисвітленими взагалі.

Наукові дослідження торгівлі на еBay

Таке явище як Інтернет-аукціони стали сферою досліджень багатьох вчених різних напрямків.
Такий величезний аукціон як eBay дає багато інформації для наукових досліджень та роздумів. Професори маректингу, економіки, менеджменту і психології опублікували десятки наукових праць, які стосуються роботи на eBay.
Журнал BusinessWeek зробив "екстракт" з усіх наукових праць і навів короткий список основних порад по ефективній торгівлі на інтернет-аукціонах.
Це деякі нюанси, які дозволяют продати дорожче і купити дешевше.

1. Низька стартова ціна лоту приваблює учасників аукціону, яки психологічно готові придбати товар, навіть після суттєвого зростання вартості лоту. Британські вчен-економісти дослідили, що товари, виставлені з стартовою ціною 1 цент, продаються за ціною, вищою за середню. Чим нижча стартова ціна - тим кращий результат торгів

Рахуємо чужі гроші або скільки заробляє Google

Чому рахуємо? Тому, що велику долю прибутків становлять сайти з AdSense - тобто наші.
Компанія Google оприлюднила свої доходи за останній квартал 2006 року і за весь 2006 рік.

За IV квартал компанія заробила 3,21 млрд. долярів, тобто на 67% більше, ніж у цьому ж кварталі 2005 року, і на 19% більше, ніж у III кварталі 2006 року.

Це загальний дохід, який не включає вартість придбання трафіку (traffic acquisition costs), котра становила 976 млн. долярів.
Вартість придбання трафіку - це частина доходів, яка виплачується партнерам Google, в основному це сайти з AdSense. Ця сума склала 916 млн. долярів.

Джерела прибутків у IV кварталі виглядають наступним чином:
62,6% (1,98 млрд.) — прибуток від власних сайтів,

Google Earth і партизани-2

Компанія Google продовжує допомагати союзникам боротися з іракськими "бандитами".
Нещодавно в будинках іракських терористів були знайдені документи, серед яких роздруківки знимків Google Earth. Це змусило компанію Google замінити новіші знимки (кінець 2004/початок 2005), зокрема, міста Басри старішими, як були зроблені ще у 2002, перед початком війни.
Це було помічено при порівнянні деяких знимків, на котрих раніше було помітно деякі створені американцями "архітектурні форми" (типу вирви від бомб), а тепер їх там немає.
В дослідників виникло ряд запитань, наприклад чи було це зроблено на вимогу американського уряду і чи у випадку звернення інших урядів буде вчинено аналогічно.

Wikiseek - нова пошукова система по Wikipedia

Запущена нова пошукова система по Вікіпедії - Wikiseek (наразі лише бета версія)
Wikiseek здійснює пошук по сторінках Wikipedia и тих сторінках на які вона має посилання.
Пошукова система працює на основі технології Searchme, яка здійснює пошук по користувацьким тегам і класифікації Wikipedia. Така пошукова технологія вважається кращою за звичайні, оскільки краще уникає впливу SEO (Search Engine Optimization)та спаму.
Почерпнуто звідси:
Welcome to the Wikiseek Community Wiki
Поисковая система по Wiki

Відтепер Google Earth надає можливість переглядати інформацію з Вікіпедії

Компанія Google розширила можливості електронного атласу Google Earth, додавши географічний веб шар (Geographic Web Layer).
За словами програмістів Google, новий шар дозволяє в процесі навігації по картах місцевості переглядати статті Вікіпедії, які стосуються того чи іншого об'єкту, населений пункту і т.д.
Крім того в Google Earth з'явилася можливість перегляду фотогорафій з бази даних сервісу Panoramio, що дає можливість порівнювати суптникові знимки з зображеннями тієї ж місцевості, які завантажили користувачі.
Також шар Geographic Web Layer включає додакткову інформацію, яку надає компанія Google.
Недавно база даних Google Earth поповнилася шістнадцятьма картами з колекції Девіда Рамсі. В їх число входять карти Нью-Йорка від 1836 року, Сан-Франциско від 1853 року і інші.

Прогулянка інтернет-ринком eBay

Що таке Ebay?

Ebay – це всесвітній інтернет-ринок, адреса якого, мабуть усім відома: www.ebay.com. Тут можна придбати чи продати все, від цвяха до комп’ютера, від цноти до бойового літака (були і такі лоти).
За час існування, в межах аукціону виділилися спеціалізовані ринки, такі як eBay Express , eBay Motors (машини, човни, двигуни і т.д.), Live Auctions (антикваріат).

Реєстрація учасника

Першим кроком для участі в цьому інтернет-ринку, цілком логічно, є реєстрація. В межах реєстрації потрібно вказати свою адресу, електронну адресу, вибрати нік-нейм. Також, що дуже важливо потрібно мати кредитну або дебетову картку, без неї ви не зможете щось купити чи продати.

Подкасти стали популярнішими за блоги

Агенство маркетингових досліджень Nielsen//NetRatings оприлюднило звіт, згідно з яким 6,6 відсотків дорослих інтернет-користувачів США (це більше ніж 9 млн. людей) за останній місяць хоча б раз скачували аудіоподкаст. Відеоподкасти менш популярні, їх скачували лише 4 відсотки користувачів. В цей же час блоги мають 4,8 відсотка користувачів.

Формат OpenDocument

OpenDocument формат (OpenDocument format(ODF)), скорочено від Відкритий Формат Документів для Офісних Програм(OASIS Open Document Format for Office Applications) - формат файлів, призначений для зберігання та обміну офісних документів, таких як текстові документи (включаючи нагадування (memos), звіти та книжки), електронні таблиці, бази даних, графіки (charts) і презентації. Цей стандарт був розроблений консорціумом OASIS (Organization for the Advancement of Structured Information Standards - організація розвитку стандартів структурованої інформації), і базується на XML-подібному файловому форматі, який був створений OpenOffice.org. ODF був затверджений як стандарт OASIS 1 травня 2005 року.

Стандарт публічно розвивався багатьма організаціями і є публічно доступним, тобто, будь-хто може застосовувати без будь-яких застережень. Планується, що OpenDocument формат стане альтернативою до запатентованих форматів. Організації і користувачі, які зберігатимуть свої дані у відкритих форматах таких як OpenDocument, ніколи не потраплять у залежність до розробників програмного забезпечення і завжди зможуть перейти на інше програмне забезпечення, якщо раптом розробник ПЗ вийде з бізнесу, підніме ціни, змінить своє ПЗ і т.д.

EBay Express - новий сервіс від EBay

Нещодавно всесвітній інтернет-аукціон запустив новий сервіс EBay Express.
Користувачі цього сервісу можуть купувати товари миттєво, не чекаючи кінця аукціону.
Раніше вже існувала можливість купити товар одразу: "Buy It Now", тому новий сервіс EBay Express є продовженням цієї ідеї та має дизайн стандартного інтернет-магазину, де кожен клієнт має кошик (може купувати кілька найменувань товару. Відповідно це дасть можливість заплатити за весь товар однією транзакцією за допомогою платіжної системи PayPal чи кредитною карткою.

Cтатистика запитів китайської версії Google буде зберігатися в США

Компанія Google перемістила статистику пошукових запитів google.cn (китайська версія пошуківця) з Китаю в США.
За словами представників компанії це було зроблено з метою захистити права користувачів на приватніть і унеможливити спроби китайського уряду отримати доступ до логів пошуківця.
Окрім запитів до пошуківця в логах містяться ip-адреси, з яких вони були здійснені, тобто якщо така інформація потрапить в руки "відповідних органів", то це може стати фатальним для користувачів.
Окрім того компанія Google, щоб уникнути можливих неприємностей не буде запускати в Китаї сервіси Gmail та Blogger.
Однак, слід зазначити, що сервіс google.cn, який має хостинг на території Китаю і так підлягає цензуруванню з боку влади (див. Приклад успішної цензури в Інтернет. Китай та Google), а зважаючи ще й на те, що Google згідно розпорядження судової влади США повинен надати свої лог-файли урядовим структурам (див.Google надасть статистику пошукових запитів американській владі), то виглядає, що приватність інформації про особу - міф.

Google надасть статистику пошукових запитів американській владі

Міністерство юстиції США в судовому проядку зобов'язало Google надати статистику пошукових запитів. Зробити це вони мають протягом 21 дня.
За офіційною версією міністерства, ця інформація їм потрібна для контролю за поширенням порнографії, зокрема дитячої.
Статистику планують використати для тестування системи фільтрації контенту, котре почнуть проводити восени.
Інші пошуківці надали таку статистику раніше, лише Google відмовлявся це робити.

Схоже, гарантії на приватність інформації користувачів, яку давав Google, зруйнувала американська влада...
Джерело:
Google предоставит статистику поисковых запросов...

Подкастинг (podcasting) в університетах

Новий сервіс компанії Apple дозволяє студентам скачувати записи лекцій та інші навчальні матеріали за допомогою технології Podcasting на свої iPod-и та прослуховувати їх.
Протягом року проект проводився в тестовому режимі, однак тепер досвід кількох американських університетів буде поширений на інші.
Університети-учасники програми iTunes U отримають право на використання в навчальних цілях модифікованої версії пакету iTunes, за допомогою якого вони зможуть розміщувати на своїх сайтах подкасти (podcast), аудіо книжки, відеозаписи й інші навчальні матеріали, котрі можна буде прослуховувати/переглядати Mac- і Windows машинах, а також на портативних mp3 плеєрах, в тому числі і iPod-ах.

Google Earth і партизани

Британські та американські військові вважають, що однією причин неперервного та ефективного спротиву з боку іракських партизанів є Google Earth.
Google Earth – це один з сервісів Google, який дозволяє мати доступ до карт-фотографій місцевості, зроблених з супутника.
На думку Біла Світмана (Bill Sweetman), котрий є експертом по бойових системах, детальні дані про місцевість, котрі надає сервіс Google Earth та системи GPS дозволяють повстанцям ефективно знаходити, ідентифікувати і вражати цілі на території військових баз США та Великобританії.
Супутникові знимки дозволяють наводити ракети, вести мінометний вогонь, а також вказувати терористам-смертникам шлях до цілі.

Дослідження ґендерної приналежності користувачів Інтернет

Дослідження, які були проведені Pew Internet & American Life Project's у США мали на меті виявити відмінності у жінок та чоловіків при користуванні Інтернетом.
З 2002 року відсоток користувачів виріс як серед чоловіків так і серед жінок. Відсоток чоловіків, користувачів мережі, з 2002р. до 2005р. виріс з 61 до 68 відсотків. У жінок за цей самий період з 57 до 66 відсотків відповідно. І хоча відсоток Інтернет-користувачів серед чоловічої половини вищий, у абсолютних величинах кількість жінок в Інтернеті більша, оскільки жінок в США більше ніж чоловіків.
При дослідженні вікових категорій, було виявлено, що дівчата віком 18-29 років активніше (86%) користуються Інтернетом, ніж їх однолітки хлопці (80%). Статистично значиму різницю також було помічено серед дорослих, старших 65 років. Тут перевага за чоловікам: чоловіки - 34%, жінки – 21%. Дослідники вбачають проблему в тому, що для старших жінок технології є проблемою, в той час як у молоді проблем не виникає.

Огляд технології Podcasting

Podcasting — термін, котрий виник недавно (трохи більше ніж рік тому), походить від двох слів iPod та Broadcasting.
Podcasting – це технологія, аналогічна до технології RSS (котра надає користувачам можливість підписатися на розсилку новин з множини Веб-сайтів). Відмінність полягає в тому, що користуючись технологією Podcasting замість текстового файлу ви отримуєте аудіо файл (найчастіше mp3) і отриману інформацію потрібно не читати з монітора комп’ютера, а слухати на iPod-і (чи іншому пристрої, який може програвати mp3).
Різниця між Podcasting-ом і звичайним прослуховуванням аудіофайлів полягає в тому, що існує можливість (аналогічно до програм агрегації повідомлень в RSS-технології) встановити на свій комп’ютер програму (podcatcher) (наприклад Juice, Nimiq, DopplerRadio ), котра, відповідно до налаштувань, буде скачувати аудіофайли з багатьох джерел (podcast-ів): сайтів новин, Інтернет-радіостанцій чи аудіоблогів.

Syndicate content

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа