Авторське право
Подарунок для Цьоці Асі. ICQ та інтелектуальна власність.
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Fri, 02/11/2007 - 12:27Найпопулярнішим сервісом миттєвих повідомлень на просторах СНД була і є така собі ICQ. Якось так історично склалося, що не мати і не користати ICQ є практично моветоном для активного користувача Інтернету в наших краях. Навіть мене, що я дуже не люблю цей сервіс, життя таки заставляє інколи ним користати.
Проте є речі, які виділяють “Асю” з числа подібних сервісів. Притому не в кращу сторону (хоча інші сервіси миттєвих повідомлень також дуже далекі не те, що від ідеалу, а просто від нормальної телекомунікаційної служби).
Зупинюся на одній особливосі ICQ. Дуже суттєвій. Чи пробував хтось читати угоду користувача, коли підписував її при активації сервісу? Там є справжній шедевр. А всласне ось тут http://www.icq.com/legal/policy.html
Turnitin судять за плагіат
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Thu, 05/04/2007 - 22:44Якщо вірити ось цьому джерелу - http://www.securitylab.ru/news/293658.php, на систему збору та аналізу Веб-контенту Turnitin подали позов у сумі майже мільйон доларів за недозволене використання чужих інформаційних матеріалів.
Особливої оригінальності даній події додає те, що Турнітін є власне системою виявлення плагіату, а головними споживачами даної послуги є західні освітні заклади.
До суду притягнули Турнітін студенти, які вважають, що їхні матеріали потрапили в службу без дозволу власників і потім використовувалися на комерційних засадах (річ у тім, що послуги Турнітіна є платними).
Microsoft претендує на патентування RSS?
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Sat, 23/12/2006 - 17:47За деякими даними в Інтернеті Microsoft подала на реєстрацію технологію, що фактично реалізована на сьогодні в RSS. Мова йде за "систему пошуку та збору підписок в веб-браузері" та "платформа для об'єднання контенту», яка перетворює новинні стрічнки в єдиний формат.
Детальніше є тут
http://news.com.com/Microsoft+seeks+patent+covering+Web+feed+readers/2100-1012_3-6145636.html
Якоб Нільсен: “Пошукові системи – пиявки на тілі Вебу”
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Sun, 15/01/2006 - 00:18Невелика стаття провідного фахівця з юзабіліті Веб-сайтів Якоба Нільсена Search Engines as Leeches on the Web уже встигла трохи наробити шуму.
Як і багато інших теоретиків та практиків Веб-технологій, Якоб Нільсен звернув увагу на те, що пошукові системи часто позбавляють користувача потреби заходити на сайт, з якого отримано інформацію.
Нільсен стверджує, що має місце тенденція до зміни характеру запитів користувачів до пошукових машин в напрямку конкретизації. Як наслідок, часто користувач задовольняє свою інформаційну потребу, просто переглядаючи результати пошуку. Важко сказати, наскільки правий Нільсен, але слід мати на увазі, що він має серйозну аналітичну службу, яка досліджує поведінку людей у Вебі.
Відзначу також, що деякі аналогічні проблеми взаємодії пошукових машин та інших сайтів уже обговорювалися на ІТ-Аналітика (зокрема ось тут - Пошукові системи та інтелектуальна власність )
У своїй статті Нільсен фактично декларує необхідність виходу сайтів з під залежності від пошукових систем.
У завершальній частині статті автор пропонує власникам сайтів ряд механізмів, які мають допомогти звільнитися від такої залежності. Це зокрема наступні засоби:
Ще один суд над онлайн-бібліотекою
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Tue, 27/12/2005 - 00:42У Росії відбувся ще один суд над Інтернет-бібліотекою. На цей раз до відповідальності пробували принягнути компанію Nexter за розміщення на своєму хості бібліотеки lib.nexter.ru. Позивачами виступили російські письменники Марініна,Головачев та Геворкян.
Проте на цей раз суд не задовольнив позов. Цікавим в даному разі є причина такої відмови. Її суть наступна - власник сайту не міг нести відповідальність за бібліотеку, так як вона розміщена на піддомені (домені 3-го рівня), і, як наслідок, неможливо встановити справжнього власника бібліотеки (російські закони, як і закони інших країн, не передбачають обовязкової реєстрації власниками таких доменів у спеціальних службах).
Теоретично , таке рішення суду може відкрити шлях до безкарного використання Вебу для багатьох речей, які виходять за межі моралі. Можна зробити висновок, що достатньо відкрити сайт, на його чільній сторінці написати, що ми "надаємо хостинг різним проектам", і далі на субдоменах розміщати матеріали, які порушують авторське право, поширюють недостовірну інформацію тощо.
Microsoft-у "виписали" чергові штрафи
Submitted by Dmitriy Tarasov on Sat, 10/12/2005 - 00:34Антимонопольні підрозділи Південної Кореї вдруге "виписують" штраф компанії Microsoft. Загальна сума перевалила за 600 мільйонів доларів.
Попередньо Microsoft звинувачував у порушенні антимононопольного законодавства Євросоюз.
Microsoft звинувачувалось у порушенні антимононопольного законодавства і в самих США (у 2002 році відбувався та досить дивно закінчився судовий процес проти Microsoft)
Ціна анекдоту
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Sun, 04/12/2005 - 21:42Цікава новина з'явилася в Рунеті - один з найбільших російських Веб-холдингів РБК купив популярний розважальний сайт anekdot.ru Сайт анекдотів був приватним проектом Веб-майстра Дмитра Вернера та був одним з перших розважальних сайтів російською мовою.
Ціна угоди - досить вражаюча. Називаються суми від 500 тисяч до 1 мільйона доларів.
Цікавим в даній угоді є один момент:
Письменники проти Google. Авторські війни
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Fri, 23/09/2005 - 23:13Продовжуються конфлікти між власниками авторських прав та пошуковими машинами. На цей раз конфлікт виник навколо служби Google Print, яка забезпечує пошук по оцифрованих текстах бібліотечних ресурсів.
Хоча пошук здійснюється по всьому тексту, для перегляду користувачу доступно лише невеликий кавалок книги.
Проте, і це викликає заперечення в авторів книг та інших власників авторських прав (зокрема видавництв). Вони вважають, що Google завдає прямої шкоди, вільно поширюючи комерційні тексти.
Проти Google подано судовий позов організацією The Authors Guild, яка об’єднює біля 8 тисяч американських авторів.
Війна патентів. Microsoft vs Apple, Петров vs Siemens
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Tue, 16/08/2005 - 23:08Популярний і надзвичайно успішний продукт Apple - мп3 –плейєр iPod став об’єктом чергової війни патентів.
На це раз ситуація виглядає так:
Apple спробував запентувати свій виріб, точніше його інтерфейс. Проте заявка на патент була відхилена. Причиною стала наявність у Бюро Патентів США аналогічної заявки від співробітника Microsoft Research. Заявка оформлена на “створення списків програвання для бібліотеки мультимедійніх файлів ”.
Ключовим формальним моментом стало використання в iPod коліщатка для керування списком, яке хоче запатентувати Microsoft.
Крім того ...
Авторське право. "Перегиби на місцях"
Submitted by Dmitriy Tarasov on Wed, 15/06/2005 - 21:30Фотолабораторії мережі Walmart (США) можуть не надрукувати для Вас якісне цифрове фото, якщо підозрюють що Ви не є автором фотографії.
Критерій друку простий. Співробітник фотолабораторії визначає можливість авторства "на глаз". Якщо є підозри, що Ви не автор то вимагають документальні дозволи на друк "від автора".
Причина такого відношення до клієнтів - побоювання судових позовів з боку професійних фотографів та Professional Photographers of America.
Детальніше - http://dk.compulenta.ru/186954
Пошукові системи та інтелектуальна власність
Submitted by Andriy Peleschyshyn on Mon, 21/03/2005 - 11:13Усе частіше пошукові системи та інші системи агрегації інформації з інтернету стають об’єктами переслідування за порушення інтелектуальної власності.
На цей раз “під обстріл” знову попав Гугл – Франс Прес подало в суд позов сумою 17 млн доларів на Гугл за порушення копірайту при републікації на своїй службі Google News новин агенства. http://news.com.com/2100-1030_3-5626341.html
Нагадаю, що дана служба автоматично агрегує новини з різноманітних джерел, рангує їх, і найважливіші виводить на чільні сторінки та забезпечує можливість тематичного пошуку по новинах.
Основними напрямками, по яких виникають проблеми глобальних сервісів з копірайтом є:
- Результати пошуку по “брендах”
- Контекстна реклама по “брендах”
- Видача та кешування інформації, що захищена копірайтом
Recent comments
12 years 45 weeks ago
12 years 47 weeks ago
13 years 29 weeks ago
13 years 36 weeks ago
14 years 21 weeks ago
14 years 45 weeks ago
14 years 51 weeks ago
15 years 4 weeks ago
15 years 6 weeks ago
15 years 21 weeks ago