Альтернативні (дармові) способи використання контекстної реклами
Як відомо, контекстна реклама є досить ефективним методом реклами як з точнки зору рекламіста, та і з точки зору публікатора реклами. Традиційно, контекстна реклама оплачується по схемі PPC (Pay Per Click) - коли платиться не за показ реклами, а за реакцію на неї відвідувача.
За таких умов важливим для рекламіста є точне формулювання тексту реклами - щоби усунути випадкових відвідувачів, на яких реклама не є орієнтованою, але які можуть "з'їсти" рекламний бюджет.
Часто, наприклад, в контекстній рекламі вказують ціновий діапазон послуг, які рекламуються (щоди любителі "дармового" не клікали по рекламі), регіон тощо.
Проте, не раз уже відмічалася потенційна можливість використання контекстної реклами для так званого "брендінгу" - коли задачею реклами є не миттєва реакція людини, а запамятовування бренду чи торгової марки.
У такому разі ...
У такому разі рекламіст зацікавлений в збільшенні показів реклами, а не кліків користувачів. Він може спробувати штучно занизити миттєву реакцію людини на рекламний текст чи зображення. У такому разі бюджету рекламної акції може вистарчити на велику кількість показів.
Найчастіше для такого заниження використовується спеціально написаний текст, який запамятовується, але не викликає бажання "клікнути", а також певний тематичний зсув, коли текст реклами не відповідає (хоча корелює) тексту сторінки.
Проте, як виявилося, такий механізм можна використовувати не лише для брендінгу, але й для політичної пропаганди та соціальної реклами. Цікавий приклад можна побачити сьогодні на Гуглі.
По слову "Газпром" викликається контекстна реклама з текстом
Не покупай российское
Помни о газе!
Не покупай российских товаров.
При низькому коефіціенті проклікування CTR (багато дивляться - мало клікають) та при відсутній конкуренції (ціна за клік мінімальна) можна таким чином зорганізувати маленьку але цікаву PR-акцію.
Щоправда, в сервісах контекстної реклами існують обмеження на ефективність реклами, і рекламу з низьким CTR з часом знімають. Проте, трохи покрутиться!
Слід відмітити, що в політичній боротьбі проти такої реклами є ефективна зброя (і небезпечна, якщо організатори не серйозно до неї підійшли) - "склікування", навмисне клікання по рекламі користувачами, яким реклама не подобається. В політичному протистоянні активістів як правило організувати - не проблема. Тоді або бюджет скінчиться (як мало грошей дали на рекламу), або піарщики влетять "в копієчку".
Recent comments
13 years 4 weeks ago
13 years 6 weeks ago
13 years 40 weeks ago
13 years 47 weeks ago
14 years 33 weeks ago
15 years 4 weeks ago
15 years 10 weeks ago
15 years 15 weeks ago
15 years 17 weeks ago
15 years 32 weeks ago