Подарунок для Цьоці Асі. ICQ та інтелектуальна власність.

Найпопулярнішим сервісом миттєвих повідомлень на просторах СНД була і є така собі ICQ. Якось так історично склалося, що не мати і не користати ICQ є практично моветоном для активного користувача Інтернету в наших краях. Навіть мене, що я дуже не люблю цей сервіс, життя таки заставляє інколи ним користати.
Проте є речі, які виділяють “Асю” з числа подібних сервісів. Притому не в кращу сторону (хоча інші сервіси миттєвих повідомлень також дуже далекі не те, що від ідеалу, а просто від нормальної телекомунікаційної служби).
Зупинюся на одній особливосі ICQ. Дуже суттєвій. Чи пробував хтось читати угоду користувача, коли підписував її при активації сервісу? Там є справжній шедевр. А всласне ось тут http://www.icq.com/legal/policy.html

You agree that by posting any material or information anywhere on the ICQ Services and Information you surrender your copyright and any other proprietary right in the posted material or information. You further agree that ICQ Inc. is entitled to use at its own discretion any of the posted material or information in any manner it deems fit, including, but not limited to, publishing the material or distributing it.

Що в перекладі значить лише одне – ви погоджуєтеся на те, що ви втрачаєте права інтелектуальної власності на все, що було розміщено в сервісі ICQ. ICQ Inc. отримує права використувати на свій розсуд на матеріли, що були розміщені, включно (але не тільки) – отримує права на публікацію та поширення їх.

Тобто, формально, якщо ви комусь передали по асі автоський художній твір, текст винаходу, бізнес-ідею – вважайте, що ви зробили подарунок “Цьоці Асі”. І, якщо навіть до сьодні не було прецедентів використання нею цих матеріалів, не забуваймо, що усе там журналізовано та архівовано, і, теоретично може з'явитися ще на Світ Божий.
Хтось може сказати що написане тут є черговою нетофобією. Але, уявіть собі для прикладу, таку собі угоду з Укрпоштою, в якій Укрпошта забирає собі усі права власності на всі тексти листів, що будуть нею переслані.

P.S. У принципі, враховуючи поширення ICQ серед українських користувачів, можна стверджувати, що ми маємо серйозну загрозу національній безпеці України.

P.P.S. В угодах інших служб миттєвих повідомлень подібних записів немає.
©Андрій Пелещишин

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа