Миттєві повідомлення

"Взлам ICQ". Реакція соціуму

Пройшов уже добрий тиждень від того часу, як WWW (особливо близькі нам сегменти) сколихнула новина про можливий взлам ICQ.
Уже відомо, що саме трапилося, і з якою метою з'явився таємничий контакт в списках користувачів ICQ. У принципі уже нема що і обговорювати.
Тому я про інше. Я про реакцію соціуму на події навколо таємничих змін у контакт-листі.
Можна сказати, що цей допис є елементом “третьої хвилі” реакції соціуму. Хвилі слабої та непомітної.
Перша хвиля була створена користувачами. Це була масова тривога на різних форумах та інших спільнотах. У цій хвилі переважали некомпентні заяви користувачів про можливий взлам комп'ютерів, користувачі займалися взаємним підтвердженням появи проблеми на взірець заяв “у мене також”. Важливим елементом хвилі стали повідомлення інтернет-ЗМІ про можливий взлам ICQ.
Друга хвиля, як це не дивно, накрила першу. Це була хвиля сакразму з приводу низької комп'ютерної грамотності користувачів, що згенерували першу хвилю. Маса вигуків навзірець “вони думають, що запит на авторизацію може зламати ICQ!!” і тому подібне.
Характерно, що ця хвиля накрила першу ще до появи офіційних роз'яснень з боку адміністрації сервісу ICQ про те, що насправді відбулося. Характерною ознакою цієї хвилі (за винятком професійних спільнот з комп'ютерної безпеки) була відсутність якогось змістовного аналізу, чому саме це не взлам.
Ну що ж, давайте трохи розберемо цю ситуацію.
Xiaomi does not turn on. user Experience

Подарунок для Цьоці Асі. ICQ та інтелектуальна власність.

Найпопулярнішим сервісом миттєвих повідомлень на просторах СНД була і є така собі ICQ. Якось так історично склалося, що не мати і не користати ICQ є практично моветоном для активного користувача Інтернету в наших краях. Навіть мене, що я дуже не люблю цей сервіс, життя таки заставляє інколи ним користати.
Проте є речі, які виділяють “Асю” з числа подібних сервісів. Притому не в кращу сторону (хоча інші сервіси миттєвих повідомлень також дуже далекі не те, що від ідеалу, а просто від нормальної телекомунікаційної служби).
Зупинюся на одній особливосі ICQ. Дуже суттєвій. Чи пробував хтось читати угоду користувача, коли підписував її при активації сервісу? Там є справжній шедевр. А всласне ось тут http://www.icq.com/legal/policy.html

Кращі ІТ-продукти 2005 року

PC World опублікував список кращих продуктів сфери ІТ за 2005 рік. Список серйозний :), і справді містить багато назв, які є проривом в галузі.
Перше місце належить броузеру Firefox
2-ге - елетронному поштампту Google Mail
3-тє - операційка Mac OS v10
у першій десятці також помітні Skype (сервіс розмов через Інтернет) та смартфон Treo 650 (до речі, якщо вони зроблять комплексне рішення по мобільній IP-телефонії, хто зна чи не воно стоятиме на горі списку в кінці 2006?)
Ще один смартфон - BlackBerry - на 43 місці.
Кидається в очі практична відсутність у списку Microsoft. Підозрюю, що за цим може критися певна тенденційність авторів списку. Хоча справді, нічого проривного Майкрософт цього року ніби й не випускала.

Syndicate content

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа