Дистанційний курс

інформаційний продукт, достатній для проведення навчальним закладом ди-станційного навчання за окремою навчальною дисципліною.

Перша Міжнародна науково-технічна конференція CSIT2006

Програмний комітет першої Міжнародної науково-технічної конференції "Комп'ютерні науки та інформаційні технології" (CSIT'2006) запрошує вчених, провідних спеціалістів, експертів, здобувачів наукових ступенів, аспірантів та студентів взяти участь у роботі конференції, яка буде проводитись з 28 по 30 вересня 2006 року у місті Львові.

Метою конференції є висвітлення найважливіших досягнень у комп'ютерних науках та інформаційних технологіях і визначення перспективних напрямків розвитку цих галузей.

Наукові праці конференції будуть опубліковані до початку її роботи.

Робочою мовою конференції є англійська.

Тематика конференції охоплює такі напрямки:

Подкастинг (podcasting) в університетах

Новий сервіс компанії Apple дозволяє студентам скачувати записи лекцій та інші навчальні матеріали за допомогою технології Podcasting на свої iPod-и та прослуховувати їх.
Протягом року проект проводився в тестовому режимі, однак тепер досвід кількох американських університетів буде поширений на інші.
Університети-учасники програми iTunes U отримають право на використання в навчальних цілях модифікованої версії пакету iTunes, за допомогою якого вони зможуть розміщувати на своїх сайтах подкасти (podcast), аудіо книжки, відеозаписи й інші навчальні матеріали, котрі можна буде прослуховувати/переглядати Mac- і Windows машинах, а також на портативних mp3 плеєрах, в тому числі і iPod-ах.

Семінар "Теорія і практика дистанційного навчання в Україні"

На базі Львівського інституту пожежної безпеки відбулося четверте засідання щомісячного міського семінару на тему „Теорія і практика дистанційного навчання в Україні”, де було представлено доповідь старшого викладача кафедри інформаційних систем і мереж Національного університету „Львівська політехніка” Романа Голощука (мене себто ;))про шведський досвід у сфері дистанційного та комбінованого навчання. Особливістю цього семінару було те, що, крім постійних учасників – представників вищих навчальних закладів Львова, у приміщенні Лабораторії дистанційного навчання ЛІПБ МНС України були віртуально присутніми ще й науковці з Проблемної лабораторії дистанційного навчання Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут”.

Дистанційне навчання в Україні. Міф чи реальність?

Дистанційне навчання (distance education, e-learning), як інновація прийшло на український ринок навчальних послуг декілька років тому і до цього часу залишається без законодовчо-нормативного визначення. За цей час тривали активні дискусії стосовно стратегії, перспективності та можливості впровадження e-learning в освітню сферу України.
Дистанційна освіта досі не легалізована в Україні, як окрема форма навчання, а лише частково використовується в заочному навчання (деколи відбуваєть тільки проста підмiна назви "Заочне навчання" на "Дистанцiйне навчання" без змiни технологiй та пiдходів до навчання) й як засіб для організації тренінгів бізнесменів чи працівників компаній.
Зараз відбувається обговорення проекту положення Міністерства Освіти і Науки України про дистанційну освіту (ДО) як державну політику, спрямовану на створення і розвиток системи дистанційної освіти в Україні (СДО). Текст положення можна знайти тут: http://udec.ntu-kpi.kiev.ua/udec.nsf/poloszennyaukrDO?OpenPage

25 грудня 2002 року в третьому, остаточному, читанні Державна Дума Росії узаконила навчання з допомогою дистанційних технологій прийнявши поправки до законів "Об образовании" і "О высшем и послевузовском профессиональном образовании". Ці поправками дозволяють оволодівати знаннями дистанційно з отриманням загальнодержавного документа (диплому) після закінчення навчання.

Syndicate content

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа