Доменне ім'я

Доменне ім'я вузла мережі. Приклад it.ridne.net

Про банківський домен

Продовжуючи доменну тему, Європа запропонувала ICANN створити для банків та фінансових організацій окремий домен -- .bank, .safe, .sure . Основну ціль яку ставлять банки, так це уберігання клієнта від шахраїв. Домен будуть видавати тільки після проходження певної процедури. Фактично, схема буде такою самою як і з .gov .
Це вже наступна спроба банків перейти на наступний рівень безпеки роботи з клієнтами в Інтернет. Спочатку висувалась ідея модифікації веб-браузера – при відвідуванні безпечних сайтів фінансових структур, адресна стрічка браузера забарвлюється у зелений колір. Але щось ідея заглохла. Тепер банки хочуть мати окремий домен. ICANN наразі не подає жодних коментарів на цю тему. Особисто мені ця ідея сподобалась. Цей хід може значно скоротити кількість шахраїв. Оскільки, Україна теоретично рухається в Європу то напевне нам такого домену давати не будуть, ну це за умови що взагалі буде створено такий домен.

lg.ua - суттєва колізія доменних імен в ua

Нарешті ми дочекалися досить серйозної колізії, яка вже давно прогнозувалася. Суть проста - два різні правила регламентують появу доменів 2-го рівня в ua. Це або домен географічної області (обл центру), або торгова марка. Зазначу, що напевно всі назви обл центрів є торговими марками (типу горілки "Львів")
У конкретній ситуації стикнулися LG та Луганськ. Як результат - www.lg.ua - сайт LG, а решта сайтів в зоні lg.ua - географічні сайти Луганська.
Список таких сайтів можна побачити наприклад тут - http://www.google.com/search?num=100&hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=site%3Alg.ua&bt nG=Search

Таким чином, усі сайти з луганської зони виглядають тепер ніби з доменного адресного простору LG (субдомени). Для комерційних сайтів компаній такі субдомени однозначно розглядаються спільнотою як афілійовані або просто окремо виділені проекти компанії.
Зазначу, що серед "субдоменів" LG можна знайти тепер і відверту порнуху. З чим я LG і щиро вітаю.

True чи False? Ось запитання.

Пригадується, ще за часів життя короля Косяка, саме того який віддав свою Маріхуанну-Прекрасну і півцарства за Івана-Наркомана, був тоді галімий Інтернет без DNS серверів. І означало се, що доводилось тоді користуватись 32-розрядними ІР-адресами. Але знайшлися мудреці, котрі створили текстовий файл із відповідністю імен комп’ютерів до їх ІР-адрес – так званий host file. І абгрейдився цей файл кожного разу і передавався він від одного компа до іншого і тільки заради того, щоб юзер міг собі замість 127.0.0.1 набрати у стрічці браузера чарівне слово localhost. Але мережа росла, наркомани розмножувались і постала тоді необхідність у створенні єдиного інформаційного сервісу котрий б здійснював перевід мнемонічно зрозумілих імен у ІР-адреси та навпаки. І постала тоді доменна служба імен DNS (Domain Name Server) зі своїм спеціяльно створеним протоколом. Тоді всі зібрались, ширку прийняли, димедрол ковтнули, траву скурили та й вирішили, що буде працювати тоді цей DNS та ще й за таким алгоритмом :

Перша Міжнародна науково-технічна конференція CSIT2006

Програмний комітет першої Міжнародної науково-технічної конференції "Комп'ютерні науки та інформаційні технології" (CSIT'2006) запрошує вчених, провідних спеціалістів, експертів, здобувачів наукових ступенів, аспірантів та студентів взяти участь у роботі конференції, яка буде проводитись з 28 по 30 вересня 2006 року у місті Львові.

Метою конференції є висвітлення найважливіших досягнень у комп'ютерних науках та інформаційних технологіях і визначення перспективних напрямків розвитку цих галузей.

Наукові праці конференції будуть опубліковані до початку її роботи.

Робочою мовою конференції є англійська.

Тематика конференції охоплює такі напрямки:

Ціна анекдоту

Цікава новина з'явилася в Рунеті - один з найбільших російських Веб-холдингів РБК купив популярний розважальний сайт anekdot.ru Сайт анекдотів був приватним проектом Веб-майстра Дмитра Вернера та був одним з перших розважальних сайтів російською мовою.
Ціна угоди - досить вражаюча. Називаються суми від 500 тисяч до 1 мільйона доларів.
Цікавим в даній угоді є один момент:

Як бухгалтеру обліковувати затрати на розміщення сайту в Інтернет.

Як бухгалтеру обліковувати затрати на розміщення сайту в Інтернет. Російський досвід.

Методичні рекомендації для бухгалтерії.
Може дасть нові ідеї і українським економістам та бухгалтерам.

http://info.nic.ru/st/13/print_906.shtml

Досвід Казастану по знищенню власної доменної зони

Досвід Казахстану по "наведенню порядку" в Мережі:
http://www.cnews.ru/newsline/index.shtml?2005/06/16/180454
Коротко - усі сайти зони kz повинні хоститися на територіїї Казахстану.
Це звичайно,радикально проблеми контролю над Інтернетом для казахської влади не вирішить, але від зони kz відлякуватиме Веб-майстрів

Домен *.info безкоштовно

З нагоди наближення свята, дня народження Клари Цеткін 8 березня реєстратор iname.com.ua безкоштовно реєструє доменні імена, які одночасно є жіночими іменами, я от реально зареєстрував так www.anastasiyka.info
Детальна інформація тут: http://iname.com.ua/8.03.php

ICANN змінює правила трансферу доменів

Важливі зміни в політику переміщення доменів між реєстраторами внесла ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) - організація, що регламентує обслуговування доменних імен в мережі Інтернет.

Суть змін наступна (і знати їх повинен кожен власник сайту) - не вимагається підтвердження при переміщенні доменного імені від одного реєстратора, що його обслуговує, до іншого..
На практиці це означає, що якщо хтось подав запит на переміщення домену, то на адресу адміністративного контакту домену висилається електронний лист. Якщо протягом 5-ти днів на даний лист не було жодної реакції, то відбувається переміщення домену. Раніше ж власнику електронної адреси потрібно було надати підвердження.

Припиняється реєстрація доменів в зонах UA та COM.UA

Мене досить часто запитують, чому я свої проекти ніколи не розміщаю в українських зонах типу ua та com.ua. І тільки я починаю відчувати, що аргументів мені бракне, життя підкидає нові.
Сьогоднішня новина також не вселяє оптимізму. Компанія Хостмастер припиняє операції з доменами ua та com.ua на невизначений термін.
У тому числі неможливо продовжити дію існуючих доменних імен або купити нові домени.
Гнітюче враження складається від таких перспектив.

Syndicate content

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа