Значно доповнені методичні вказівки щодо встановлення Dspace 1.5.2 на операційну систему FreeBSD 7.2

Створена методична інструкція не претендує ні на що. Можливо існує інший (простіший, надійніший, швидший та ін.) шлях встановлення Dspace. Прошу пишіть та створюйте конкуренцію. У методичці наводяться основні кроки по встановленню Dspace, вони не описані, також тут нема опису додаткових можливостей ПЗ яке забезпечує працездатність Dspace. Якщо у Вас виникли якісь розумні запитання чи пропозиції щодо розширення цієї методички, зауваження щодо змісту чи Вам просто важко у душі - пишіть на е-мейл: oai@lp.edu.ua . Також відкрився перспективний бібліотечний портал за адресою http://library.ridne.net ¬– приєднуйтесь, беріть участь у обговоренні проблем бібліотеки, проблем інформатизації бібліотеки та інше що пов’язане з бібліотекою. Щиро Ваш Андрухів Андрій.
Гендерный дисбаланс. Марина Комиссарова
Вимоги до встановлення:
а) Комп’ютер;
б) Людина з базовими знаннями UNIX, LINUX систем;
в) Internet.

1. Встановлюємо FreeBSD 7.2;
2. Для редактування файлів конфігурації та для спрощення роботи в ОС спочатку встановимо файловий менеджер Midnight Commander (MC). Для цього переходимо у файл з портами: # cd /usr/ports/misc/mc. Виконуємо команду: # make install clean. Якщо Інтернет проходить через проксі сервер то у файлі .cshrc додаємо стрічку setenv HTTP_PROXY ip_address:port. Додати цю стрічку можна через текстовий редактор VI. Для цього виконуємо наступні дії: # vi .cshrc .В результаті ми потрапимо у середовище VI. Для вводу стрічки, що пропише параметри проксі натиснемо клавішу Іш (Input) та вводимо setenv HTTP_PROXY ip_address:port. Після закінчення вводу натискаємо клавішу Esc. Для збереження результату натиснемо комбінацію :wq. Це дозволило вийти з редактора VI зі збереженням файлу. Перезавантажуємо комп’ютер.

2. Перекомпіляція ядра

Перекомпіляція потрібна для налаштування файєрвола та організації додаткових можливостей сервера на якому буде встановлений Dspace (наприклад монтування до windows ресурсів, міжмережева взаємодія, перенаправлення трафіку та ін.) З командної стрічки запускаємо # sysinstall. Переходимо Configure → Distributions → src → sys у відповідному положенні ставимо галочку. У ядро включаємо наступні опції ( /usr/src/sys/i386 або amd64/config/GENERIC):
IPFIREWALL_VERBOSE
IPFIREWALL_VERBOSE_LIMIT=100
IPFIREWALL_DEFAULT_TO_ACCEPT
IPDIVERT
QUOTA
DUMMYNET
NETSMB
LIBMCHAIN
LIBICONV
SMBFS
Та підключаємо псевдопристрій Packet Filter
device pf
device pfsync
device pflog
В залежності від розрядності комп’ютера вибираємо різні файли – і386 для 32 розрядних та amd64 – для 64 розрядних. Для компіляції ядра виконуємо такі інструкції. Переходимо у /usr/src/sys/i386 або amd64/сonfig виконуємо команду #config GENERIC. Переходимо у
/usr/src/sys/i386 або amd64/compile та виконуємо #make cleandepend && make depend потім #make та # make install. Після перезавантаження зміни наберуть сили.

3. Оновлення дерева портів.

Для використання останніх версій ПЗ та ітерації патчів виконуємо такі команди # portsnap fetch && portsnap extract.
Для оновлення певних портів доцільно використовувати порт /usr/ports/port-mgmt/postupgrade. Встановлюємо цей порт (# make install clean). Проапгрейдемо дерево портів командою : postupgrade – arR.
Для оновлення та генерації бази даних портів (INDEX.db) доцільно використати команду #portsdb –Uu. Результатом роботи буде файл /usr/ports/INDEX.db. Для з’ясування які саме порти потрібно оновити використовуємо команду #portversion – l “<”. Виведений перелік і може потребувати оновлення.

3. Встановлюємо Posgresql.

Переходимо у порт /usr/ports/databases/postgresql та його встановлюємо ( як саме це робити – описано вище). У файлі /etc/rc.conf додаємо такі рядки: postgresql_enable=”YES”. Перейдемо до користувача pgsql який створився автоматично після встановлення СУБД через команду # su - pgsql. Ініціалізуємо базу даних: pgsql# initdb –D /usr/local/pqsql/data. Всі бази даних СУБД Postgresql будуть знаходитись у /usr/local/pgsql/data. Виходимо із користувача pqsql через команду exit та під root користувачем перезавантажуємо комп’ютер. Створюємо нового користувача dspace у базі даних. Для цього виконуємо # su - pgsql, pgsql# createuser –U pgsql –d –A -P dspace. Вводимо пароль (тільки запишіть його, бо забудете) доступу до бази та на запитання Shall the new role be allowed to create more new roles? (y/n) відповідаємо y. Створюємо базу даних pgsql# createdb -U dspace -E UNICODE dspace.

4. Встановлення SSH.

Для віддаленого адміністрування доцільно використовувати sshd. Для його роботи потрібно:
а) y /etc/inetd.conf зняти значок # зі стрічки, що починається з #ssh. У файл /etc/rc.conf прописати sshd_enable= “YES”.
б) Внести зміни у конфігураційний файл /etc/ssh/ssh.conf
RhostsRSAAuthentication yes
RSAAuthentication yes
PasswordAuthentication yes
HostbasedAuthentification yes
BatchMode no
CheckHostIP yes
StreckHostkeyChecking ask
Port 22
Protocol 2,1
Логінитись потрібно користувачем, що має право на команду su (группа wheel), оскільки пряме логінення під рутом є заборонене. Клієнтом для роботи з протоколом може бути програма під ОС Windows – Putty.

6. Встановлюємо текстовий браузер Lynx.

Переходимо у порт /usr/ports/www/lynx та виконуємо команду #make install clean.

7. Встановлюємо Java.

Ліцензія використання Java вимагає безпосереднього викачування java-сервера з сайту виробника. Для того щоб дізнатись яку, саме версію нам потрібно – переходимо у /usr/ports/java та запускаємо #make install. На екрані з’явиться url адреса – звідки і яку версію потрібно скачати , наприклад така: http:www.FreeBSDFoundation.org/cgi-bin/download?download=diablo-caffe-freebsd7-amd64-1.6.0_07-b02.tar.bz2. Закачаний файл кладемо у /usr/ports/distfiles. Також для роботи із часовими зонами java потребує пакет (назва може відрізнятися) tzupdater-1.3_18-2009k.zip. Закачуємо його із Internet і кладемо у /usr/ports/distfiles. Компілюємо JAVA через команду #make install clean.

8. Встановлюємо Apache-Toмcat.

Сервер встановлюємо з портів /usr/ports/www/tomcat6. Для автоматичного запуску Tomcat у файлі /etc/rc.conf прописуємо наступні стрічки:
tomcat60_enable=”YES”
tomcat60_java_home= /usr/local/diablo-jdk1.6.0 (aдреса де встановлено JDK)
tomcat60_java_opts=“-Xmx512M -Xms64M -Dfile.encoding=UTF8”
Параметр –Xms64m –Xmx256m – виділить для роботи tomcat від 64 до 512 Мб пам’яті ( з оперативної пам’яті)
Налаштування Tomcat
1) Переходимо у /usr/local/apache-tomcat6.0/conf та у всіх файлах забираємо розширення .sample, якщо відсутні конфігураційні файли (наприклад у цьому файлі повинен бути context.xml, а не context.xml.sample).
2) Вносимо зміни у файл /usr/local/apache-tomcat6.0/conf/server.xml. Тут деякі теги є заборонені, тому відображені можуть і не бути.
connector port = “8080” protocol = “HTTP1.1” maxThreads= “150” minSpareThreads=“25” maxSpareThreads=“75” enableLookups=“false” redirectPort=“8443” acceptCount=“100” connectionTimeout=“20000” disableUploadTimeout=“true” URIEncoding=“UTF-8”
Поясню деякі параметри із налаштування, можливо Вам доцільно буде їх змінити під свої потреби:
maxThreads – максимальна кількість потоків від клієнтів, що обробляє tomcat
minSpareThreads – мінімальна кількість потоків, що будуть запущені при запуску tomcat. Tomcat буде підтримувати цю кількість потоків, що не використовуються( ця кількість потоків висітиме в повітрі). Цей параметр доцільно значно збільшити, якщо tomcat переживає часто пікові навантаження.
maxSpareThreads – максимальна кількість потоків, що не використовуються. Всі потоки, що більші за задане значення знищуються.
acceptCount – кількість tcp – з’єднань, що може бути прийнята за відсутності вільних потоків.
connectionTimeout=“20000”, disableUploadTimeout=“true” – все що буде вантажитись довше ніж 20с tomcat буде вбивати ( аплоуд падає).
enableLookups=“false” – при новому конекті йде пошук DNS.
3) у файл .profile вносимо зміни
export CATALINA_HOME=/usr/local/apache-tomcat6.0
export CATALINA_BASE=/usr/local/apache-tomcat6.0, де /usr/local/apache-tomcat6.0 – це адреса встановленого Apache Tomcat.
Для роботи із методом request.getPathInfo(); доцільно у файлі /config/web.xml внести зміни додавши символи /* у секцію servlet-mapping( но я не рекомендую на початковому етапі цього робити, зміни вносьте коли почнуться проблеми із функцією request.getPathInfo();) . Загалом ця секція матиме вигляд :

servlet
/servlet/*

Перезавантажуємо систему і вводимо команду sockstat. На екрані повинні бути приблизно такі рядки:
www java 527 28 tcp4 *:8080 *:*
www java 527 29 tcp4 127.00.1:52248 127.0.01:53308
Через текстовий браузер lynx зайдемо на сторінку Apache Tomcat. Для цього вводимо команду #lynx http://localhost:8080. Apache Tomcat передбачає наявність адміністратора, який віддалено зможе адмініструвати tomcat. Детальніше дивіться у офіційній документації.
9. Встановлюємо Apache-Ant.

Встановлюємо з портів /usr/ports/devel/apache-ant.

10. Встановлюємо Apache-maven.

Скачуємо apache-maven (у портах цієї програми немає). Розархівовуємо через команду #tar xzvf apache-maven-2.0.9.tar.gz. Каталог перейменовуємо на Maven та розміщуємо y /usr/local. У файл .profile вносимо наступні рядки:
export M2_HOME=/usr/local/Maven
export M2=$M2_HOME/bin
export MAVEN_OPTS=-Xms256m -Xmx512m
У файл .cshrc вносимо:
setenv M2_HOME /usr/local/Maven
setenv M2 /usr/local/Maven/bin
У рядок set path=(/sbin… /usr/local/Maven/bin… bin /usr /sbin…) вносимо стрічку /usr/local/Maven/bin. Перезавантажуємо комп’ютер та перевіряємо роботу Apache-maven ввівши команду mvn --version. Результатом роботи повинен бути приблизно такий текст:
Maven version:2.0.9.
Java version:1.5.0 14-p8.

11. Встановлюємо dspace.
Для встановлення Dspace доцільно створити групу Dspace та користувача Dspace котрий входитиме у цю групу. Та всі нижче описані дії робити під цим користувачем. Викачуємо із офіційного сайту dspace.org останню версію ПЗ (на момент написання цієї інструкції це була dspace1.5.2) та кладемо його у /home. Відредагуємо файл /home/Dspace/dspace/config/dspace.cfg відповідно до наступних параметрів:
dspace.dir = /dspace /* каталог куди буде встановлено dspace
dspace.url = http://localhost:8080/jspui /* лінк за яким будемо звертатись до системи
dspace.hostname = localhost /* ім’я хоста
dspace.name = Dspace in Univer /* надпис, що буде на першій сторінці
db.name = postgres /* ім’я СУБД.
db.url = jdbc:postgresql://localhost:5432/dspace /* адреса за якою йде звертання до СУБД
db.driver = org.postgresql.Driver /* драйвер СУБД
db.username = dspace /* ім’я користувача бази даних
db.password = /* пароль який ми задавали при створенні користувача
mail.server = /* лінк на smtp сервер з якого буде система відсилати пошту
mail.server.username = /* логін авторизації smtp
mail.server.password = /* пароль авторизації smtp
mail.server.port = /* порт smtp сервера, зазвичай 25
mail.from.address= /* з якої емейл адреси буде йти відправка листів
mail.admin= /* емейл адміністратора системи
alert.recipient = /* на який емейл буде приходити повідомлення про помилки
registration.notify = /* емейл для реєстрації користувачів
default.local = /* мова системи по замовчуванню
default.language = /* мова мета даних
В корені створюємо каталог /dspace та замінюємо права на нього chown dspace /dspace. Переходимо у каталог /home/Dspace/dspace та виконуємо команду mvn package. Це команда попередньої компіляції, для її успішної роботи потрібен інтернет.
У результаті буде створено каталог /home/Dspace/dspace/target/dspace-1.5.0-build.dir куди і переходимо та виконуємо команду #ant fresh_install. Далі копіюємо dspace/webapps/jspui та /dspace/webapps/oai та /dspace/webapps/xmlui у каталог /usr/local/apache-tomcat6.0/webappps. Iнсталяція закінчена. Створюємо запис адміністратора запустивши команду /dspace/bin/create-administrator, відповівши на запитання перевантажуємо комп’ютер. Тепер Dspace є доступний за адресою http:// ім’я хоста:8080/jspui/ або http:// ім’я хоста:8080/xmlui ( це так званий інтерфейс Manakin).

ТИПОВІ ПОМИЛКИ:

Основою непрацездатності якоїсь програми для повноцінної роботи Dspace є невміння/неможливість встановити потрібне програмне забезпечення та невірне його налаштування. Також у цій методичці є присутні синтаксичні помилки ( вибачте мене за них – вони зроблені не спеціально), які можуть вплинути на процес налаштування. Для додаткових опцій звертайтесь до офіційної документації.

P.S.
У цих вказівках був описаний процес встановлення Dspace та конфігурація основних параметрів програмного забезпечення, що необхідна для функціонування. У версії 2 ця методичка буде доповнена налаштуванням файєрвола, розділ присвячений додатковим параметрам dspace.conf, та ще багато потрібних дрібничок, що значно покращать та спростять Ваше життя.

Налаштування різних дрібниць.

Додавання українських літер для пошуку
Для того щоб додати можливість пошуку авторів за українським алфавітом ( по замовчуванню тільки англійські літери) виконуємо наступне.
Відкриваємо файл dspace-1.5.2-src-release\dspace-xmlui\dspace-xmlui-api\src\main\java\org\dspace\app\xmlui\aspect\artifactbrowser\ConfigurableBrowse.java шукаємо там стрічку з номером 418 (List jumpList = jump.addList("jump-list", List.TYPE_SIMPLE, "alphabet") це метод, що будує англійський алфавіт. Додаємо ще цикл що буде працювати із українськими літерами. Загалом метод з двума алфавітами буде мати наступний вигляд:
// Create a clickable list of the alphabet
List jumpList = jump.addList("jump-list", List.TYPE_SIMPLE, "alphabet");

Map zeroQuery = new HashMap(queryParams);
zeroQuery.put(BrowseParams.STARTS_WITH, "0");
jumpList.addItemXref(super.generateURL(BROWSE_URL_BASE, zeroQuery), "0-9");

for (char c = 'A'; c <= 'Z'; c++) // це англ. алфавіт
{
Map cQuery = new HashMap(queryParams);
cQuery.put(BrowseParams.STARTS_WITH, Character.toString(c));
jumpList.addItemXref(super.generateURL(BROWSE_URL_BASE, cQuery), Character
.toString(c));
}
for (char qq = '\u0410'; qq <= '\u042F'; qq++) { // тут буде український алфавіт
Map qqQuery = new HashMap(queryParams);
qqQuery.put(BrowseParams.STARTS_WITH, Character.toString(qq));
jumpList.addItemXref(super.generateURL(BROWSE_URL_BASE, qqQuery), Character.toString(qq)); }

Цілком логічно буде зауважити, що цей метод працює для XMLUI. Тут я це описав, оскільки я працюю з цим інтерфейсом і його організація мені більше подобається ніж JSPUI.
Пошук у JSPUI за українськими літерами

Необхідно змінити два файли (dspace-src\dspace-jspui\dspace-jspui-webapp\src\main\webapp\browse\full.jsp та dspace-src\dspace-jspui\dspace-jspui-webapp\src\main\webapp\browse\single.jsp) і додати у них той самий текст. Тут наведу приклад зміни тільки для одного. Відкриваємо файли та шукаємо стрічку for (char c = 'A'; c <= 'Z'; c++) вставляємо ще один цикл та будемо мати щось на зразок такого:

for (char c = 'A'; c <= 'Z'; c++) \\ тут є англ алфавіт

for (char c = '\u0410'; c <= '\u042F'; c++) \\ тут додаємо укр алфавіт
Тут наведений тільки фрагмент коду. Якщо з цього щось не дуже зрозуміло - пишіть.
Після того як були зроблені відповідні зміни починаємо компілювати проект:
#cd .. dspace-1.5.0-src-release\dspace-1.5.0-src-release\dspace
#mvn package
#cd ..dspace-1.5.0-src-release\dspace-1.5.0-src-release\dspace\target\dspace[something]\
#ant fresh_install
Якщо ви зробили синтаксичну помилку, то mvn видасть помилку. Щоб перекомпілювати проект потрібно:
#cd .. dspace-1.5.0-src-release\dspace-1.5.0-src-release\dspace
#mvn clean
Виправити помилку яку видав компілятор і тоді виконати #mvn package і так далі.

Заміна uri hdl.handle.net у посиланні на документ

Підхід 1. Заходимо у ..dspace-src\dspace-api\src\main\java\org\dspace\handle\HandleManager.java та знаходимо там метод з назвою public static String getCanonicalForm(String handle). У ньому і міститься посилання яке нам потрібно замінити. Кінцевий результат заміни може виглядати так:
public static String getCanonicalForm(String handle)
{

// Let the admin define a new prefix, if not then we'll use the
// CNRI default. This allows the admin to use "hdl:" if they want too or
// use a locally branded prefix handle.myuni.edu.
String handlePrefix = ConfigurationManager.getProperty("handle.canonical.prefix");
if (handlePrefix == null || handlePrefix.length() == 0)
{
handlePrefix = "http://YOURIPADDRESS:8080/jspui/handle/";
}

return handlePrefix + handle;
}
Перекомпільовуємо:

#cd .. dspace-1.5.0-src-release\dspace-1.5.0-src-release\dspace
#mvn clean
#mvn package
#cd ..dspace-1.5.0-src-release\dspace-1.5.0-src-release\dspace\target\dspace[something]\
#ant update // Або #ant -Dconfig=config/dspace.cfg update
Далі копіюємо dspace/webapps/jspui та /dspace/webapps/oai та /dspace/webapps/xmlui у каталог /usr/local/apache-tomcat6.0/webappps. Команда ant update не перевстановить базу, а оновить *war. Приємною можливістю роботи update є створення бекапів попередньої компіляції. Проте офіційний мануал радить перед використання цієї команди робити бекап бази та холодну копію Dspace.
Іноді коли користувач увів вже багато бібописів у систему а посилання на документ було http://hdl.handle.net/yabadabadooo то ситуацію все ще можна виправити. Справа в тому, що якщо Ви внесли описані зміни ще до занесення документів, то проблеми немає. А якщо докуменди вже занесенні то постає проблема невірного посилання на цей документ. Для виправлення ситуації використаємо підхід 2.
Підхід 2. Зайдемо у базу Dspace. Відшукаємо табличку з назвою metadatavalue. У ній містяться метадані про введений документ, зокрема і посилання на документ. Нас цікавить стовпчик text_value. Стовпець item_id містить ID документа, а text_value – метадані. От і шукаємо серед них не правильні посилання. Якщо документів не багато, то заміну можна зробити візуальними засобами pgAdmin III. Якщо їх багато – за допомогою програми. Звісно, що я не беру жодної відповідальності по використанню цієї програми, зробіть бекап, змініть код і т.д. Текст програми можу вислати на емейл, кому потрібно. Потрібно мати робочий РНР сервер з підтримкою роботи із Postgresql та Apache.

Додавання нових полів метаданих для опису документа.

Для кожного фонду(колекції) можна розробити свій список полів для опису документа у архіві. Для цього існує файл /dspace/config/input-forms.xml . Як налаштувати перелік полів для кожної колекції окремо – читайте у wiki. Тут я опишу як додати поля для всіх фондів/колекцій. Слід зауважити, що кожне поле яке Ви хочете додати повинне відповідати Dublin Core. Перелік наявних полів у Dspace можна подивитись у Адміністрування --+ Реєстр метаданих --+ http://dublincore.org/documents/dcmi-terms/ . Отже розглянемо структуру файлу /dspace/config/input-forms.xml . Він складається із приблизно однакових блоків такого типу.
\\ Початок описового поля
dc \\ Схема метаданих
contributor \\ назва елемента метаданих
author \\ назва кваліфікатора метаданих
true \\ тут можливі два значення true або false. Тут визначається чи буде поле повторюваним. Справа від поля з’являється кнопка «Додати», якщо значення цього поля є true.
Authors \\ Назва поля
name \\ Тип поля. Можливі значення: name, onebox, date, series ін.
Enter the names of the authors of this item below. \\ Підказка. Цей текст розміщується під полем вводу.
\\ Визначеня чи дане поле є обов’язковим для заповнення. Між тегами вказується текст, який з’явиться коли користувач не заповнить дане поле.
\\ Кінець описового поля.

У мене виникла проблема додати поле для опису документа, що містить дані про автора, чиє ім’я написане різними мовами. З грубшого цю проблему можна вирішити таким чином.
Dspace не проводить перевірку чи якесь поле яке ми собі зареєструємо відповідатиме Dublin Core. Це призводить до випадку коли я можу створити поле, яке тільки я захочу. До прикладу ніщо не заважає мені створити таке поле – dc.authors.alternative .Зареєструвати це поле у Dspace ( панель адміністрування--+ реєстр метаданих --+ doublinCore --+ додати нове поле) і використовувати як поле для автора іншою мовою. Але в такому випадку потрібно налаштувати пошукову машину, щоб вона могла працювати із цим полем. Для цього додаємо у /dspace/dspace.cfg стрічку, що додасть новий індекс у пошуківець :
search.index.13 = author:dc.authors.alternative. Ну і щоб це поле відображалось в описі документа додаємо dc.authors.alternative у webui.itemdisplay.default (див. наступний пункт)
Для відображеня в описі документа коректної назви замість «???dc.authors.alternative???» потрібно у файлах dspace-1.5.2-src-release\dspace-api\src\main\resources\messages.properties та у файлі dspace-1.5.2-src-release\dspace-api\target\classes\ messages.properties внести наступні зміни – назвати поле, яке щойно було створене. В нашому випадку достатньо додати у файли стрічку приблизно такого вигляду metadata.dc.authors.alternative = Автори іншими мовами. Потім перекомпільовуємо проект, або вносимо зміни через конфігураційні файли та переіндексацію бази (ant init_configs, ant install_code, dspace-sr-dev/bin/index-all) .
Такий підхід має свої недоліки. Проблема у тому, що з точки зору самої системи -- Андрухів та Andrukhiv та Андрухив це різні автори. Тобто, якщо автором документу є Андрухів, а Andrukhiv та Андрухив це те ж прізвище тільки іншими мовами, то система створить окремого автора Andrukhiv, хоча насправді Andrukhiv та Андрухів це один автор. Проте це вже дрібниці, оскільки пошуковець відобразить всі документи за всіма можливими ключовими словами. Тільки за критерієм пошуку Автори ми не знайдемо Andrukhiv та Андрухив. Якщо дуже принципово вирішити цю проблему, то можна використати поле метаданих dc.contributor.other замість створеного dc.authors.alternative. Такий підхід дасть змогу трактувати Андрухів, Andrukhiv та Андрухив як єдиного автора. І після реєстрації документа за критерієм пошуку Автори ми отримаємо трьох авторів одного документа і у користувача може скластись враження, що Андрухів, Andrukhiv та Андрухив це різні люди( співавтори одного документа). При такому підході ми також стикнемось із проблемою – зашумленість через інтенсивне нарощення дерева за критерієм Автори. В обидвох наведених випадках нам не вдастся порахувати кількість документів одного автора написаного різними мовами через критерій пошуку Автори. Зате проблема вирішиться через пошуківець, за вийнятком випадків коли документ міститиме у метаданих Андрухів, але не міститиме Andrukhiv та Андрухив. Але це вже проблема бібліотекарів, що вводитимуть інформацію. Можливо доцільно було б прізвище автора додатково записувати латинськими літерами у полях dc.authors.alternative чи dc.contributor.other.

Налаштування зовнішнього вигляду документа

У файлі /dspace/dspace.cfg шукаємо стрічку
webui.itemdisplay.default = dc.title, dc.title.alternative, dc.contributor.author, \
dc.subject, dc.date.issued(date), dc.publisher, \
dc.identifier.citation, dc.relation.ispartofseries
dc.description.abstract, dc.description, \
dc.identifier.govdoc, dc.identifier.uri(link), \
dc.identifier.isbn, dc.identifier.issn, \
dc.identifier.ismn, dc.identifier

Саме це відповідає за зовнішній вигляд документа. Тобто цим параметром ми визначаємо перелік тих полів, що будуть показані користувачу, коли той захоче подивитися документ.

Резервне копіювання та відновлення бази даних Postgresql

Створення резервної копії бази даних( у консолі потрібно працювати в якості користувача з під якого працює Postgresql):
$ pg_dump dspace > /home/backupfile
Для створення резервної копії у архів використовуємо таку команду
$ pg_dump -Ft -b dspace > db.tar
Відновлення бази відбувається за командою
$ psql -d dspace –f /home/dumpedfile
Або якщо копія була у архіві то:
$ pg_restore -d dspace db.tar

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

якщо ще можливо, вишліть,

якщо ще можливо, вишліть, будь-ласка, мені програму, яка дозволяє змінити частину URI у вже занесених до БД документів (Заміна uri hdl.handle.net у посиланні на документ). Дякую.

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа