інтелектуальна власність

Як "запозичають" мої статті

Сьогодні натрапив на чергових "копіювальників" статтей з нашого сайту http://it.ridne.net .
Шкода, що у Львові є такі люди.
Якщо цікаво, це сайт romanolly.com.ua
Наскільки я розумію, це сайт компанії “romanolly”.
На жаль, на відміну від попередніх "копіювальників" (а таких вистачає), ці відмовляються забрати статті зі сайту, а відповідають досить дивними фразами навзірець " нашому житті можна рознаховувати на все :-)", які я особисто сприймаю як хамство.
Якщо комусь доведеться мати з ними справу, задумайтеся чи потрібні вам такі партнери.

Turnitin судять за плагіат

Якщо вірити ось цьому джерелу - http://www.securitylab.ru/news/293658.php, на систему збору та аналізу Веб-контенту Turnitin подали позов у сумі майже мільйон доларів за недозволене використання чужих інформаційних матеріалів.
Особливої оригінальності даній події додає те, що Турнітін є власне системою виявлення плагіату, а головними споживачами даної послуги є західні освітні заклади.
До суду притягнули Турнітін студенти, які вважають, що їхні матеріали потрапили в службу без дозволу власників і потім використовувалися на комерційних засадах (річ у тім, що послуги Турнітіна є платними).

Справа Поносова: "підстава" року?

Все більшого розголосу набуває справа простого директора сільської школи в російській глубинці, якого "злий майкрософт" хоче засадити на 5 років за використання в комп'ютерному класі неліцензійного Віндовса.
Чим раз, тим ця історія стає вже драматичнішою, уже розгорнуто масовий суспільний рух за врятування Поносова, "правильні" політичні сили та молодіжні рухи Росії пікетують американську компанію, освітяни проклинають авторське право і терміново переставляють софт по школах і ВУЗах.
Проте, усе це чим раз тим більше починає нагадувати якусь комедію, де почесна роль "офірного козла" відведена Майкрософту.

Якось вже дуже нелогічно виглядає наїзд за неліцензійність на дуже глубоку сільську школу в Пермській області.
От у мене і народилася інша версія подій. Хтось у Росії вирішив підготувати ідеологічний грунт для певних змін у питанні інтелектуальної власності, можливо і в питанні регламентації використання ліцензійного програмного забезпечення у сенсі поступового переводу держави на вільновживане ПЗ.
От і "зробили людську жертву". Зверніть увагу на вибір – директор сільської школи на просторах колишнього союзу – постать майже сакральна (заледве не заміна священнику). Та й прізвище у нього таке "народне", що саме по собі викликає співчуття. А тут злі "америкоси" заганяють його в тюрму, залишаючи сільських діток без освіти, державу без майбутнього… Жах…
А тепер зверніть увагу на російські форуми та блоги. Вони всі переповнені благородним гнівом дописувачів, зазвичай дуже недурних і передових людей в сторону Майкрософта, і того всього, що фірма символізує.
А тут ще і Путін нарешті висловився. І висловився однозначно на підтримку Поносова, але як і слід було чекати – набагато ширше: "работа по защите интеллектуальных прав «не должна проводиться формально". Розумій як хочеш – чи не повинна така робота проводитися взагалі, чи повинна проводитися "неформально"…

Microsoft претендує на патентування RSS?

За деякими даними в Інтернеті Microsoft подала на реєстрацію технологію, що фактично реалізована на сьогодні в RSS. Мова йде за "систему пошуку та збору підписок в веб-браузері" та "платформа для об'єднання контенту», яка перетворює новинні стрічнки в єдиний формат.
Детальніше є тут
http://news.com.com/Microsoft+seeks+patent+covering+Web+feed+readers/2100-1012_3-6145636.html

Syndicate content

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа