Карма як елемент бізнесу

Мова піде не про “ту” карму, а про карму – як інтегрований показник авторитетності/популярності учасника у деяких великих Веб-спільнотах.
На цей маленький допис мене наштовхнула тема на одній з таких спільнот – російській “Хабрі” - http://habrahabr.ru/blog/sandbox/44060.html , де чоловік пропонує новачкам спільноти карму в кредит.
Хоча цій конкретній темі учасник пропонує такі угоди лише з міркувань збільшення ефективності функціонування спільноти, логічно припустити, що зараз у різних великих спільнотах починає формуватися сірий ринок карми, коли авторитезація одного користувача іншим буде здійснюватися за гроші.
Це має сенс у першу чергу у спільнотах, де виконуються 2 умови:

  1. Карма впливає на розміщення авторських дописів, зокрема на появу допису на чільних сторінках сайту та на час їхнього перебування на таких сторінках;
  2. Карма діє автоматично і забезпечує певну стійкість користувача до дій адміністрації.

За дотримання таких умов купівля карми може стати інструментом, що дозволить користувачам-"рекламним агентам" розміщати рекламні матеріали та посилання на потрібні сайти у дорогих місцях сайту, зокрема на сторінках з високим PageRank.
Можна також спрогнозувати, що така діяльність не викликатиме захоплення в адміністрації ресурсу, і буде обмежуватися. Проте за умов достатньої винагороди авторитетні користувачі можуть опинитися в опозиції адміністрації ресурсу, що може призвести до дестабілізації спільноти. Тому думаю, що якщо такий ринок існуватиме, він матиме “сірий” характер – адміністрація закриватиме очі на не дуже скандальні операції, продавці – цінуватимуть свою репутацію.

Кому прогноз появи такого мікроринку видається занадто надуманим, раджу згадати наприклад про достатньо живий ринок артефактів у віртуальних світах та про процвітаючий ринок комерційних посилань.

Оригінал тут : Карма як елемент бізнесу

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Погоджуюся

Погоджуюся карма дуже цікава річ.
Хоча для новачка не дуже корисна. Новачок, чко навіть вин пише цікаво не факт, що отримає підтримку людей у яких велика карма. Тому є позитивні та негативні сторони такого якбимовити авторитету.

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа