реляційні бази даних
Структурне подання часу
Submitted by Pavlo Zhezhnych on Fri, 02/11/2007 - 11:21Дослідники часу розрізняють два способи його подання: порядковий та структурний. Порядковий спосіб передбачає подання часу за допомогою натуральних чисел. Структурний спосіб ґрунтується на понятті структурування.
Розглянемо скінченну множину
, на якій задане відношення порядку. Тобто
.
Структуруванням множини
називається пара
, де
, і
– бієктивне відображення, яке кожному елементу множини
ставить у відповідність скінченний закритий інтервал
множини
, причому:
1.
.
2.
.
Часовим універсумом називається скінченна множина
, де
– часові домени,
– відображення, яке ділить (структурує) множину
на блоки (інтервали) елементів, що відповідають елементам множини
.
Відображення
часового універсуму фактично задають календарну систему часу. Кожна предметна область визначає часовий універсум.
Математичне визначення часу
Submitted by Pavlo Zhezhnych on Fri, 02/11/2007 - 11:16Час – це безмежна щільна множина елементів, на якій визначено відношення порядку. Ця множина є ізоморфною до множини дійсних чисел, тобто часова вісь подається як вісь дійсних чисел. Таке визначення належним чином відображає усі аспекти часу як одного з елементів дійсності.
В області баз даних часову вісь визначають як зліченну дискретну множину, на якій задано відношення порядку (“менше рівне”). Елементи цієї множини називаються часовими моментами.

Рис. 1. Часова вісь.
На рис. 1 зображено часову вісь з дискретними моментами часу. Причому:


Дискретна часова вісь ізоморфна до множини натуральних чисел.

Recent comments
13 years 51 weeks ago
14 years 1 week ago
14 years 35 weeks ago
14 years 42 weeks ago
15 years 28 weeks ago
15 years 51 weeks ago
16 years 5 weeks ago
16 years 10 weeks ago
16 years 12 weeks ago
16 years 27 weeks ago