Рекомендації по реєстрації сайту в ODP

Інтернет-каталог ODP (http://dmoz.org ) є найбільшим і найважливішим каталогом Веб-сайтів. Дані з цього каталога імпортуються в тисячі інших каталогів сайтів, зокрема в такі як Google Directory. ODP єдиний з найбільших каталогів, розміщення в якому є безкоштовним для будь-якого сайту.

Потрапляння в ODP є для сайту запорукою подальшого успішного просування в Інтернет. Фахівці про просуванню та оптимізації сайтів вважають реєстрацію в цьому каталозі одним з найважливіших кроків по позиціонуванню сайту в World Wide Web.

Проте, слід відміти, що реєстрація в ODP чомусь виявляється для багатьох Web-майстрів та оптимізаторів складним завданням, яке часто залишається нерозв’язаним.
Далі наводяться рекомендації про правильному поданню сайту до реєстрації у Відкритому Каталозі для українських сайтів.

Правильно вибирайте мовний розділ сайту

Відкритий Каталог поділено по мовній ознаці. І якщо ваш сайт україномовний – його місце в розділах World/Ukrainian, а якщо російськомовний – в розділах World/Russian. Якщо сайт дотичний до України, проте російськомовний, його місце все-рівно в World/Russian в підрозділі Страны/Украина

Правильно вибирайте тематичний розділ сайту

Сайт повинен бути в тому розділі який максимально відповідає його тематиці. Якщо сайт багатотематичний, наперед проектуйте його, щоби в нього були чітко виділені тематичні розділи з акуратними адресами (оформлені як піддиректорії сайту). Тоді кожен окремий розділ може окремо пропонуватися до реєстрації у Відкритому Каталозі. Аналогічна порада має місце і для багатомовних сайтів.

Правильно формуйте опис сайту

Дана вимога є необов’язковою (редактор може сам описати сайт), проте дуже корисною та бажаною. Головним в описі сайту є:

  • Гарна точна назва та опис без слів “сайт” і тп. (і так зрозуміло, що сайт);
  • Відсутність порівнянь та пропаганди (типу “найкращий сайт”, “найповніший довідник”)
  • Мова опису повинна співпадати з мовою розділу, куди пропонується сайт, та з мовою самого сайту (вони повинні співпадати, не забули?)

Вказуйте першу змістовну сторінку сайту

Якщо ваш сайт має заставку (splash-сторінку) – краще давати до реєстрації не її, а сторінку, що слідує за нею

Не наглійте

Не потрібно пропонувати сайт до реєстрації в великій кількості розділів ВК. У такому разі він може бути ніде не зареєстрованим. Для звичайного сайту максимальна кількість розділів, де він може бути зареєстрований, це 2-4 розділи.

Підсумок

Оце й усе. Нічого складного. На жаль, невраховування цих кількох простих порад призводить до реєстрації сайту в ODP зі значними затримками (до кількох років!) або до відмови у реєстрації узагалі.

І ще одне. Якщо просуванням вашого сайту в Інтернеті займається професіонал – оптимізатор сайту, найпростішим способом визначити його некомпетентність чи недосвідченість у вибраній професії є аналіз того, як саме він проводив (і чи проводив узагалі) реєстрацію сайта в Відкритому Каталозі.

&copy Андрій Пелещишин

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа