Ідея, час якої настав -2

Реформуванню та зміні підлягають не тільки системи глобального пошуку, а й системи локального пошуку, інакше кажучи системи пошуку інформації у корпоративних системах. Системи такого типу дозволяють знайти фактично довільну інформацію – починаючи із текстових документів і закінчуючи вмістом кешу браузера, але, нагадую, в межах корпоративної системи. Основними постачальниками таких продуктів є Google, Yandex та ін. Пригадується, як кілька років тому на ринку тільки з’явився Google Desktop. Майже кілька днів по тому його встигли оголосити потенційно небезпечною програмою, через те що він проводив індексацію всіх поштових повідомлень, і цим самим можна було обійти пароль до поштової скриньки. Потім у системі Google Mini була віднайдена вразливість, в результаті якої можна було виконати сценарій чи html-код. Єдине що радує в роботі такого монстра, як Google це оперативна робота. Вразливості у програмних продуктах і так доволі рідко знаходять, так ще й реакція на них є блискавичною. Після виходу у світ Google Desktop 2 знову посипались обвинувачення на адресу цього продукту, який надавав доступ до закритої інформації. Але потім виявилось що це даремно, оскільки вразливість була у Internet Explorer. Підсумовуючи ці випадки, важливо замітити, що найбільша загроза яка виникає при використанні пошуковців такого типу – це втрата конфеденційної інформації. Але чи є тут вина таких пошуковців. Частково так, через помилки допущені при написанні таких програм. Проте основна вина все ж лежить на керівниках, відповідальних за безпеку інформаційної системи. Якщо є відсутньою система фільтрації документів, що відправляється у зовнішній світ, якщо немає контролю підключення до USB портів, якщо до конфеденційної інфрмації має доступ будь-яка особа то це вина аж ніяк не пошуковця.
Але все ж таки система індексації таких програм є ще слабкою. Хоча на противагу цьому мені пригадався випадок, коли такий пошуковець мені проіндексував та пред’явив зашифровану інформацію. А розвязок такої проблеми виявися навпрочуд простим – система шифрування не знищила вхідного документу після зашифрування. Ще один цікавий факт. В світі ще не було створено навіть концепції віруса, що міг би проникнути у комп’ютер в наслідок вразливості пошукової системи. І мені здається такі віруси і не з’являться.
При слабкій розвинутості українського інформаційного середовища, потужностей та можливостей, які надають нам пошукові сервіси цілком достатньо для більшості користувачів. Якщо ж розглядати навіть Європейський простір, то там ситуація вже кардинально міняється. І на мою думку, найпопулярніший пошуковець Google вже не справляється з якісним пошуком інформації. Зараз він більше працює на кількісну характеристику. Ці зауваження стосуються як прикладних так і глобальних пошукових сервісів. Тому, щоб залишатись лідерами у галузі пошуку інформації, можливо буде запроваджено принципово нову концепцію пошуку інформації, і знову ж таки на мою думку, буде змінений і алгоритм пошуку.

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа