Карти розуму
Нещодавно ознайомився із новим для себе класом програм, який називають Mindmapping, тобто щось типу карт розуму.
На мою думку дуже корисна річ для аналітиків, науковців, менеджерів і не тільки.
Програми призначені для візуалізованого представлення/редагування думок у вигляді ієрархії (дерева з одним коренем) із розгалуженням, мають, як правило, зручний функціонал розміщення вузлів графа, можна згортати і розгортати піддерева, що дає змогу ховати менш важливі моменти і концентруватись на більш важливих, тобто легше читати думку.
Mind Map - це альтернатива плоскому представленню знань у вигляді тексту природньої мови, до якого ми так звикли, проте плоский текст, на мою думку, менш природній для людського мислення ніж структуроване представлення у вигляді карт розуму. Бачачи перед очима свою думку, викладену у вигляді графу, легше робити доповлення, виправлення, а тоді вже генерувати плоский текст для наукової статті.
Я випробував програмку FreeMind (http://freemind.sourceforge.net/), яка є
- безкоштовною (open source)
- мультиплатформовою (написана на Java)
- дистрибутив має малий розмір (750К, правда потрібен Java Runtime)
І хоч на перший погляд здається, що програма має вузько академічне призначення, якщо з нею детальніше ознайомитись, то виявляється, що нічого такого страшного там нема, можна її використовувати у різних сферах.
Як будете писати якусь чергову публікацію раджу спробувати спочатку побавитись із програмою FreeMind, це вам повинно сподобатись.
Доречі методику Mindmapping у Швеції викладають у курсі середньої школи.
Додаткова інформація:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mindmapping
http://ru.wikipedia.org/wiki/Mindmap
http://www.mindmap.ru/
Інші варіанти організаторів думок
Вже давно існує (і досить успішно розвивається) така програма, як Personal Brain. Мушу визнати, що в неї надзвичайно цікавий інтерфейс, який за допомогою принципу "око риби" робить перегляд графа дуже зручним і навіть ефектним.
Мене ж особисто більше цікавили "організатори думок", які можна користати мобільно (зокрема на КПК). Це природньо - думку потрібно ловити коли вона зявилася, а не чекати поки доберешся до свого ПК.
Зупинив свій вибір на Shadow - вона має як КПК-компоненту (принаймні для Palm), а також десктоп-компоненту під Windows. Звичайно, інформація на КПК та ПК синхронізується, що робить процес "думання", з одного боку мобільним і вільним від місця, а з другого - дає можливість задіяти усі можливості класичного персонального компютера
А можна лінки одержати?
Андрію поділись лінками із детальнішою інфою, про те, що ти тут згадав. Зокрема про Personal Brain. Особисто мене можливість роботи на КПК не цікавить (бо його в мене нема), а от десктопні - так.
Лінки
Shadow - http://www.codejedi.com
Personal Brain - http://www.thebrain.com
Щодо вищезгаданого софта
Ні Personal Brain ні Shadow не є програмами для майндмепінгу. Це просто можливість зберігання нотаток в ієрархічному дереві. Якщо говорити власне про такий софт - мій вибір TreNotes. Найбільша перевага: десктопна і PocketPC версія, так що є можливість синхронізувати.
А якщо говорити про майндмеппінговий софт, то тут, як на мене, безперечний лідер MindManager, правда, він далеко не безкоштовний :(.
Ще лiнки
ARIADNA constructor - http://luckstar.narod.ru
Explain - http://feod.org
Ще лiнки
ARIADNA constructor - http://luckstar.narod.ru
Explain - http://feod.org
нарахунок Personal Brain
ось тут є стаття-огляд про Personal Brain:
http://www.mycomp.com.ua/text/8959
Скачав, поставив, тепер буду освоювати :).
Програма на вигляд цікава, добра візуалізація, інтерфейс.