Карти розуму

Нещодавно ознайомився із новим для себе класом програм, який називають Mindmapping, тобто щось типу карт розуму.
На мою думку дуже корисна річ для аналітиків, науковців, менеджерів і не тільки.

Програми призначені для візуалізованого представлення/редагування думок у вигляді ієрархії (дерева з одним коренем) із розгалуженням, мають, як правило, зручний функціонал розміщення вузлів графа, можна згортати і розгортати піддерева, що дає змогу ховати менш важливі моменти і концентруватись на більш важливих, тобто легше читати думку.

Mind Map - це альтернатива плоскому представленню знань у вигляді тексту природньої мови, до якого ми так звикли, проте плоский текст, на мою думку, менш природній для людського мислення ніж структуроване представлення у вигляді карт розуму. Бачачи перед очима свою думку, викладену у вигляді графу, легше робити доповлення, виправлення, а тоді вже генерувати плоский текст для наукової статті.

Я випробував програмку FreeMind (http://freemind.sourceforge.net/), яка є
- безкоштовною (open source)
- мультиплатформовою (написана на Java)
- дистрибутив має малий розмір (750К, правда потрібен Java Runtime)

І хоч на перший погляд здається, що програма має вузько академічне призначення, якщо з нею детальніше ознайомитись, то виявляється, що нічого такого страшного там нема, можна її використовувати у різних сферах.

Як будете писати якусь чергову публікацію раджу спробувати спочатку побавитись із програмою FreeMind, це вам повинно сподобатись.

Доречі методику Mindmapping у Швеції викладають у курсі середньої школи.

Додаткова інформація:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mindmapping
http://ru.wikipedia.org/wiki/Mindmap
http://www.mindmap.ru/

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Інші варіанти організаторів думок

Вже давно існує (і досить успішно розвивається) така програма, як Personal Brain. Мушу визнати, що в неї надзвичайно цікавий інтерфейс, який за допомогою принципу "око риби" робить перегляд графа дуже зручним і навіть ефектним.

Мене ж особисто більше цікавили "організатори думок", які можна користати мобільно (зокрема на КПК). Це природньо - думку потрібно ловити коли вона зявилася, а не чекати поки доберешся до свого ПК.
Зупинив свій вибір на Shadow - вона має як КПК-компоненту (принаймні для Palm), а також десктоп-компоненту під Windows. Звичайно, інформація на КПК та ПК синхронізується, що робить процес "думання", з одного боку мобільним і вільним від місця, а з другого - дає можливість задіяти усі можливості класичного персонального компютера

А можна лінки одержати?

Андрію поділись лінками із детальнішою інфою, про те, що ти тут згадав. Зокрема про Personal Brain. Особисто мене можливість роботи на КПК не цікавить (бо його в мене нема), а от десктопні - так.

Лінки

Shadow - http://www.codejedi.com
Personal Brain - http://www.thebrain.com

Щодо вищезгаданого софта

Ні Personal Brain ні Shadow не є програмами для майндмепінгу. Це просто можливість зберігання нотаток в ієрархічному дереві. Якщо говорити власне про такий софт - мій вибір TreNotes. Найбільша перевага: десктопна і PocketPC версія, так що є можливість синхронізувати.

А якщо говорити про майндмеппінговий софт, то тут, як на мене, безперечний лідер MindManager, правда, він далеко не безкоштовний :(.

Ще лiнки

ARIADNA constructor - http://luckstar.narod.ru
Explain - http://feod.org

Ще лiнки

ARIADNA constructor - http://luckstar.narod.ru
Explain - http://feod.org

нарахунок Personal Brain

ось тут є стаття-огляд про Personal Brain:
http://www.mycomp.com.ua/text/8959

Скачав, поставив, тепер буду освоювати :).
Програма на вигляд цікава, добра візуалізація, інтерфейс.

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа