Firefox. Суб’єктивна підбірка розширень.

Firefox набирає популярності. Уже зараз безперечним є те, що ней новий безкоштовний браузер матиме своїх постійних користувачів та ентузіастів, які розширюватимуть його можливості. Проте, і за недовгий час існування Firefox уже встиг “обрости” купою розширень, які збільшують або міняють його функціональність.На сьогодні доступно уже сотні розширень до браузера.

Значна частина розширень є непотрібною або навіть зайвою для користувача, і установка таких розширень є небажаною. Проте є ряд розширень, які суттєво покращують “вогняну лисицю” і роблять її найфункціональнішим та найефективнішим сучасним браузером.
Далі наводиться мій короткий суб’єктивний огляд корисних розширень до firefox. Звичайно, даний список для кожного користувача може відрізнятися – адже розширення покликані задовольняти специфічні потреби кожного користувача.

Проте пропонований список може служити точкою відліку для формування власного варіанту Firefox. Усі розширення взято зі офіційного сайту Firefox, що дозволяє сподіватися на їхню коректну роботу.


AdBlock – зручний фільтр для відсіювання реклами та небажаних зображень. Мінус – необхідність налаштовувати базу фільтрованих об’єктів. У цьому він значно поступається іншим засобам відрізання реклами (наприклад проксі-серверу Proximitron). Проте він зручний для остаточного знищення небажаних графічних зображень, які проскочили через попередні фільтри (наприклад статичної прямої реклами чи логотипу сайта).

Домашня сторінка - mozdev.org - adblock: index


User Agent Switcher – швидке перемикання ідентифікації браузера. Корисний при відвідуванні сайтів з “високоінтелектуальним” розпізнаванням браузера користувача. Часто такі сайти обмежують доступ тим людям, хто користується не Intenet Explorer. Дане розширення часто дозволяє обійти таке обмеження (як правило, нічим, крім амбіцій Веб-майстра, не обгрунтоване).

Домашня сторінка - User Agent Switcher Extension on chrispederick.com


BBCode – надзвичайно корисна і зручна річ при активному писанні на різноманітних форумах. Дозволяє швидко, просто та ефективно форматувати свої дописи на форумах що підтримують BB коди (на сьогодні це практично усі популярні стандартні двигуни форумів). Крім того, розширення дозволяє робити і просту HTML-верстку, що також буває корисно.

Недолік – неможливість поповнювати базу розмітки та смайликів своїми власними тегами та смайлами.

Домашня сторінка - jedbrown.net | Home


Web Developer – потужне розширення, яке значно збільшує функціональність Firefox. На мою думку, це те розширення, яке мало би стояти на кожному екзеплярі “лисиці”. Маса можливостей, серед яких – швиде відключення графіки, зайвої форматизації, таблиць стилів і тп. Доступ до інформації про сторінку, робота з формами, валідація коду і багато іншого.

Домашня сторінка - Web Developer Extension on chrispederick.com


GoogleBar – неофіційний аналог популярного розширення для Internet Explorera. Річ помічна та корисна при пошуку інформації в WWW. Не виводить PageRank.

Домашня сторінка - mozdev.org - googlebar: index


Google PageRank Status – компенсація до поперднього розширення. Виводить PageRank сайту. Працює і без GoogleBar.

Домашня сторінка - Google pagerank extension for firefox and mozilla


Show Anchors – зручне розширення для пошуку якорів на сторінках. Часто великі сторінки мають якорі, які зручно використовувати для навігації (наприклад, довгі гілки форумів). Але про існування якорів користувач не завжди здогадується, і для їх пошуку приходиться розбиратися в вихідному HTML-коді. Розширення візуалізує якорі і дозволяє копіювати в буфер їхню адресу.

Домашня сторінка - Pcdingo's Web Site


Tabbrowser Preferences – потужне розширення, яке дає доступ до маси налаштувань по організації багатовіконного інтефейсу браузера та налаштувань улюблених користувачами Opera закладок (Tabs). Opera ховається перед можливостями Firefox з даним розширенням!

Домашня сторінка - Tabbrowser Preferences


Tabbrowser Extensions - маса налаштувань по організації табів, окреме меню для керування ними. Серед гарних функцій - розміщення закладок по
боках, історія відкритих закладок, відкриття вспливаючих вікон в фонових закладках і багато іншого.

Недоліки - невиконання або недоступність деяких опцій налаштування
(принаймні в мене). Головне з них - не можу включити перепитування, чи
закривати
вікно з кількома закладками.

домашня сторінка - XUL Apps > Tabbrowser Extensions - outsider reflex


ConQuery – швидке формування запитів до пошукових машин. Зручний інструмент шукачів інформації в Інтернеті.

Домашня сторінка - mozdev.org - conquery: index


Forexcast Fox – цікаве розширення, яке дозволяє оперативно бачити прогноз погоди у вашому місті. Погоду бере зі сайту weather.com. Маса налаштувань дозволяє виводити погоду саме там і саме таким чином, як потрібно користувачу. Автоматично обновляє прогноз.

Домашня сторінка - mozdev.org - forecastfox: index


Advansed Search Slidebar – ц фантастично зручна річ для ефективного пошуку в інтернеті. Фактично метапошуківець на вашому компютері - шукає на кількох (вибраних вами) пошуківцях, а потім отримані результати збиває докупи на спеціальну сторінку.

Домашня сторінка - mozdev.org - searchsidebar: index


Оце й усі розширення, які на сьогодні я визначив для себе як потрібні та корисні. Проте список розширень великий, далеко не усі проаналізовані, і постійно з’являються нові.

Так що буду радий поповненню даного списку. Долучайтеся.

&copy Андрій Пелещишин

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

Налаштована база правил AdBlock

Налаштована база правил AdBlock. Враховує специфіку РуНета та УаНета.
База правил AdBlock

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа