У чому таємниця популярності блогів?


Сайти у формі блогів стають усе популярнішими та поступово захоплюють значну нішу в WWW. Незважаючи на часто іронічні та песимістичні прогнози Web-майстрів, вони стають авторитетним джерелом інформації, гарно позиціонуються у пошукових системах і і стають однією з ключових форм організації інформації в Інтернеті.


У чому ж таємниця популярності блогів?


Блог, він же ж Web log (Веб-журнал), є простою формою організації сайту у формі послідовних записів з можливістю коментувати кожен запис.



Блоги набули популярності завдяки світовим сервісам типу LiveJournal. Тепер блоги реалізуються як на таких сервісах, так і окремими сайтами, як правило за допомогою стандарного програмного забезпечення.



Простота форми блога та його її усталеність дозволили людям , котрі хотіли наповнити Інтернет авторською інформацією на некомерційних засадах, звільнитися від складної та набридливої роботи по оформленню домашніх сторінок та сайтів. Це дозволило їм у повній мірі пряцювати над реалізацією своєї мети - безпосередньою публікацією своїх матеріалів. Принцип Content is King, який пропагували головні ідеологи WWW, і який здавався нереальним максималізмом, почав нарешті успішно реалізовуватися та ставати домінуючим.



В один момент власники "розцяцькованих" (часто дорогих) сайтів помітили, що їхні сайти поступово здають позиції по популярності, активності відвідувачів, позиціонуванню в пошукових системах. І що конкурувати з блогами можливо лише за умови постійного наповнення якісним вмістом.



У минуле поступово почали відходити і "породження 90-х" - любительські домашні сторінки, які робилися людьми, які хотіли подати свою інформацію в Інтернет, проте не мали достатньо фахових знань для реалізації повноцінних інтернет-проектів.



Щодо перспектив блогів було багато прогнозів, переважно скептичних. Один з типових прогнозів є, наприклад, що блоги та посилання з них будуть ігноруватися пошуковими машинами. Проте, роблячи такі прогнози фахівці з просування сайтів забувають, що головне для користувачів і для пошукових систем - якісний унікальний вміст сайту. Тому особливих причин так оцінювати блоги немає.



Проте, вище написане не означає, що блоги стануть основним типом сайтів WWW, чи що блоги - це найкраще. Блоги, як і інші типи сайтів, оцінюються і будуть оцінюватися по одному критерію - по корисності, якості наповнення, актуальності та унікальності інформації, що розміщена в них та відсутністю інформаційного сміття на сайті.



&copy Андрій Пелещишин

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

дуже цікава думка

дуже цікава думка.
до речі, якщо у Львові продається "Компьютерра-Украина", в найближчому номері від 9 вересня буде моя велика стаття про блоги і ЖЖ в тому числі саме з точки зору їх популярності, навіть, спроби психологічного аналізу цього феномену.
А Ви праві - розглядаючи блог у контексті розвитку мережі, саме зручність в публікації (=оновленні сторінок) призвела до такої популярності

з повагою, Надія Баловсяк

Мысли

День добрый, мне кажется, что блоги - это специфичный вид сайтов. В последнне время я заметил, что блоги бешено набирают популярность. По поводу индексации поисковыми машинами - блоги никогда не игнорировались и, как мне кажется, не будут игнорироваться ими в будущем.
------------------------
С уважением,
Александр.

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа