Oleksandr Berezko's blog
Google Chrome - мисливець на ослів та вогняних лисів?
Submitted by Oleksandr Berezko on Thu, 04/09/2008 - 14:26Нещодавно Google оголосив про випуск власного браузера з відкритим кодом під назвою Chrome.
Без сумніву, сьогодні чи не кожна людина розумової праці проводить онлайн (читай - за браузером) значний відрізок як свого робочого часу, так і дозвілля, і зовсім не дивно, що Інтернет-гігант Google вирішив вийти на цей ринок зі своїм власним продуктом.
Мета - подальше завоювання аудиторії Вебу шляхом збору різноманітних статистичних даних та залучення користувачів до проектів Google (вже навіть на рекламному скріншоті програми можна помітити картинки з Google Maps, Blogger, Orkut, Gmail тощо). Очевидно, компанію вже давно не влаштовує співпраця з Mozilla не рівні тулбарів до Firefox. Мабуть, першим публічним "дзвоником" процесу отримання "самостійності" можна вважати зникнення реферальних посилань "Firefox + Google Toolbar", якими в свій час рясніла система Adsense.
OpenID – ідентифікація для Вебу 2.0
Submitted by Oleksandr Berezko on Sun, 21/01/2007 - 23:54
Що це таке?
OpenID (http://openid.net) – це відкрита розподілена безкоштовна інфраструктура для користувацько-орієнтованої ідентифікації у Вебі.
Чому це потрібно?
Сукупність нових технологій та підходів до розробки й експлуатації Веб-ресурсів (Веб 2.0 - http://it.ridne.net/web2-overview) диктують учасникам великої гри під назвою "WWW" нові правила. Якісним проривом, наприклад, стало переведення рядового користувача Інтернету зі споживача інформації у ранг повноцінного он-лайн видавця контенту – від коментарів до чужих статей і дописів на форумах до величезних авторських опусів у власному блозі. Веб еволюціонував від read до read/write, що внесло принципові зміни до самої його структури і логіки побудови.
Веб 2.0 та Семантичний Веб
Submitted by Oleksandr Berezko on Mon, 11/09/2006 - 14:52ВЕБ 2.0 ТА СЕМАНТИЧНИЙ ВЕБ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ПЕРСПЕКТИВНИХ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ WWW
А.М. Пелещишин, О.Л. Березко
Вступ
Сьогодні Всесвітня павутина (World Wide Web) є безпрецендентним за своїми розмірами, багатоплановістю, динамічністю, доступністю, розподіленістю та темпами зростання обсягів контенту інформаційним ресурсом. Кількість користувачів Інтернету є надзвичайно великою (близько мільярда) і продовжує невпинно зростати.
Впродовж останніх років у розвитку Інтернету можна виділити ряд тенденцій, які стали визначальними. Їх підгрунтям є нові технології та підходи до розробки, підтримки, використання Веб-ресурсів, обміну інформацією між ними тощо. Ці підходи і технології отримали спільну назву “Веб 2.0” і позиціонуються багатьма дослідниками Вебу як новий якісний крок у розвитку Інтернету.
Recent comments
12 years 45 weeks ago
12 years 47 weeks ago
13 years 29 weeks ago
13 years 36 weeks ago
14 years 21 weeks ago
14 years 45 weeks ago
14 years 51 weeks ago
15 years 4 weeks ago
15 years 6 weeks ago
15 years 21 weeks ago