Google Chrome - мисливець на ослів та вогняних лисів?

Нещодавно Google оголосив про випуск власного браузера з відкритим кодом під назвою Chrome.

Без сумніву, сьогодні чи не кожна людина розумової праці проводить онлайн (читай - за браузером) значний відрізок як свого робочого часу, так і дозвілля, і зовсім не дивно, що Інтернет-гігант Google вирішив вийти на цей ринок зі своїм власним продуктом.

Мета - подальше завоювання аудиторії Вебу шляхом збору різноманітних статистичних даних та залучення користувачів до проектів Google (вже навіть на рекламному скріншоті програми можна помітити картинки з Google Maps, Blogger, Orkut, Gmail тощо). Очевидно, компанію вже давно не влаштовує співпраця з Mozilla не рівні тулбарів до Firefox. Мабуть, першим публічним "дзвоником" процесу отримання "самостійності" можна вважати зникнення реферальних посилань "Firefox + Google Toolbar", якими в свій час рясніла система Adsense.

Що ж пропонує користувачам щойно випущений Chrome? Google у коміксі про свій новий продукт, де намальованими героями є реальні працівники компанії, наголошує на його стабільності, швидкості, безпечності та - що вже стало ознакою торгової марки - "чистому, простому та ефективному інтерфейсі користувача".

Дійсно, інтерфейс Chrome надзвичайно простий. Перше, що кидається в очі - це відсутність панелі управління та поєднання адресного поля з полем пошуку (браузер сам підкидає користувачу варіанти переходу на певні сторінки чи здійснення пошуку). Наскільки це зручно, одразу сказати важко - треба звикнути. Одне можна сказати точно - Chrome мало нагадує існуючі мейнстрімові браузери.

Серед інших фішок Chrome треба відзначити:

  • V8 - вбудована віртуальна Javascript машина, задачею якої є розпаралелювання та прискорення виконання Javascript у браузері.
  • Вже стандартні для сучасних браузерів закладки-таби (одночасна робота з багатьма Веб-сторінками в межах одного вікна браузера) розміщені над, а не під адресним полем. Можливо, для створення "відчуття присутності" на стоірнці? ;)
  • Початкова сторінка браузера демонструє скріншоти часто відвідуваних сайтів. Десь ми таке вже бачили - часом не в Opera?
  • Приватний режим, який дозволяє користувачу уникнути реєстрації будь-яких дій, що відбуваються у вікні браузера.
  • Запуск Веб-додатків прямо у вікні браузера.
  • Безпека: Chrome постійно завантажує списки шкідливих сайтів.

Що ж, без сумніву, все, що сьогодні випускається зі штампом "Google" так чи інакше отримує визнання у Вебі. Впевнений, що така доля не мине і нового браузера. Цікаво, чи отримає Chrome статус "просунутого" ПЗ, "ПЗ" для ІТ-еліти, яким зараз володіє Firefox?

З такою надзвичайно потужною підтримкою Chrome володіє усіма шансами потрапити у вищу лігу браузерів. Проте, чи зможе він набути справжньої популярності на рівні Internet Explorer, Firefox чи Opera, зараз сказати важко.

P.S.: Чи не чекає нас найближчим часом "Глянец" чи "Glamour" від Яндекса? ;)

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа