Клонування комп'ютера з використанням SysPrep
Хоча створення файлу відповідей для запуску установки Windows в автоматизованому режимі дуже зручне і може заощадити адміністраторам багато часу, та за відповідних умов ви можете ще більше просунутися в цьому напрямі.
Щоб ще більше автоматизувати процес установки на новому комп'ютері, ви можете “клонувати” існуючу систему. Головною перевагою клонування комп'ютера є швидкість установки: створений за допомогою SysPrep образ диска зазвичай встановлюється на 45-60 хвилин швидше, ніж при звичайній установці.
Клонування виконується таким чином: спочатку встановлюють Windows і всі потрібні програми на одному комп'ютері, дуже схожому до багатьох інших комп'ютерів, де ви хочете розгортати Windows. Потім за допомогою утиліти SysPrep (яка знаходиться на компакт-диску Wndows у файлі Deploy.cab) ця система готується для клонування: видаляються ідентифікатори SID та інша ідентифікуюча інформація. Клонування цієї конфігурації виконується за допомогою будь-якої програми створення образів дисків від сторонніх виробників (наприклад, Drive Image фірми PowerQuest або Norton Ghost), яка копіює і стискає образ диска на мережевий диск. Після цього ви можете завантажити порожній комп'ютер з дискети, отриманої за допомогою програми створення образу диску, скопіювати і розпакувати клонований образ диска на цьому новому комп'ютері. Це дозволяє виконати установку набагато швидше, ніж це відбувається навіть при повністю автоматизованій установці операційної системи та програм.
Проте таке рішення має ряд недоліків. По-перше, всі комп'ютери повинні бути достатньо схожі, щоб для них підходив образ диску. Комп'ютери не обов'язково повинні бути абсолютно однаковими, оскільки Windows використовує метод Plug and Play для відстежування змін в більшості компонентів. Проте на комп'ютерах повинні бути встановлені однакові контролери пристроїв великої місткості (контролери SCSI або комплекти IDE), а також використовуватися однаковий рівень HAL (не можна змішувати ACPI і не-ACPI комп'ютери, а також однопроцесорні системи з багатопроцесорними). Цей процес не підходить також для контролерів доменів, якщо ви не включите в образ диска процес DCPROMO.
Щоб склонувати систему, потрібно виконати наступні дії:
1. Встановлюємо та налаштовуємо Windows на початковому комп'ютері.
2. Встановлюємо та налаштовуємо програми, які ви збираєтеся розгортати на всіх комп'ютерах, використовуючи цей образ диска.
Оскільки створений за допомогою SysPrep образ операційної системи не можна встановити в дисковому розділі, розмір якого менший, ніж розділ, з якого створений цей образ, встановлюйте Windows в розділі, достатньому, щоб вміщати Windows і всі необхідні програми. На жорсткому диску цільового комп'ютера буде створений розділ того ж розміру, що і розділ на початковому комп'ютері, але ви можете використовувати запис ExtendOemPartition у файлі Sysprep.inf, щоб розширити системний розділ цільового комп'ютера до розміру його жорсткого диска.
3. За допомогою утиліти Setup Manager Wizard сворюємо файл відповідей Sysprep.inf. Отже, запускаємо Setup Manager Wizard і натискаємо Далі (Next).
4. Потрібно обрати створення нового файлу відповідей і натискаємо Далі (Next).
5. Вибираємо тип установки Sysprep setup і натискаємо Далі (Next).
6. Обираємо версію операційної системи Windows, для якої будемо формувати файл відповідей і натискаємо Далі (Next).
7. Вказуємо режим встановлення і натискаємо Далі (Next) .
8. Вводимо ім'я та назву організації, які ви хочете використовувати, і клацніть на кнопці Далі (Next). (У діалоговому вікні з'явиться повідомлення, що якщо залишити ці поля порожніми, то у файлі відповідей не будуть вказані ім'я та організація, але для повної автоматизації необхідно вказати ці параметри).
9. На наступній сторінці необхідно вказати параметри монітора.
10. Вказуємо значення часового поясу для ваших комп'ютерів, та клацніть на кнопці Далі (Next).
11. Вводимо код продукту, що надається разом з ліцензіями Windows, і клацніть на кнопці Далі (Next).
12. Обираємо режим ліцензування (Licensing mode) для ваших серверів і, якщо необхідно, кількість одночасних з'єднань, для яких у вас є ліцензії; потім клацніть на кнопці Далі (Next). Дана сторінка присутня лише при створенні файлу відповідей для серверних версій Windows, а для користувацьких – відсутня.
13. Вводимо ім’я комп’ютера в текстовому полі або виберіть режим автоматичного генерування імені комп’ютера.
14. Вводимо пароль двічі і обов’язково встановіть прапорець Encrypt the Administrator password in the answer file (Зашифрувати пароль адміністратора у файлі відповідей). Якщо не встановити цей прапорець, то пароль збережеться у вигляді незашифрованого тексту, який зможе прочитати будь-яка людина. Для продовження клацніть на кнопці Далі (Next).
15. Обираємо варіант Typical Settings (Типові установки) на сторінці Networking Components (Компоненти мережі), щоб встановити TCP/IP, активізувати DHCP і встановити Client for Microsoft Networks і File and Printer Sharing for Microsoft Networks у ваших системах, або виберіть варіант Custom Settings (Настройки користувача) і сконфігуруйте мережеві настройки самостійно. Клацніть на кнопці Далі (Next).
16. На сторінці Workgroup Or Domain (Робоча група або домен) вказуємо домен або робочу групу, до яких слід приєднати даний комп'ютер.
17. Наступні сторінки заповнювати необов’язково, тому одразу переходимо на останню сторінку, і натискаємо Готово (Finish).
18. Після цього майстер програми Setup Manager запропонує зберегти файл відповідей. Зберігаємо файл відповідей sysprep.inf у каталозі C:\Sysprep, тому що саме з цього каталогу майстер mini-Setup Wizard буде брати необхідну інформацію для автоматизованого встановлення Windows. Після того як майстер mini-Setup Wizard завершить свою роботу, каталог C:\Sysprep буде автоматично знищений системою. Використання даного методу установки дуже зручне, так як відпадає потреба у використанні дискет чи інших накопичувачів при клонуванні операційної системи.
19. Для завершення роботи з Setup Manager Wizard натискаємо кнопку Відмінити (Cancel) у вікні.
20. Запускаємо програму SysPrep для видалення всієї ідентифікуючої інформації з системи. Встановлюємо прапорці Use Mini-Setup та Detect non-plug and play hardware, встановіть режим вимкнення системи в Reboot та натисніть кнопку Reseal, щоб вбудувати в образ майстер mini-Setup Wizard та автоматичну зміну SID-ів існуючих користувачів. При наступному завантаженні операційної системи запуститься майстер mini-Setup Wizard, тому перед її першим завантаженням потрібно зробити образ диску.
21. Клонуємо систему, використовуючи будь-яку програму створення образу диску від стороннього виробника (Image Drive, Norton Ghost чи іншу) і зберігаємо образ диску на потрібному мережевому диску.
22. Копіюємо готовий образ диску на кожний комп’ютер і розгортаємо його локально або залишаємо його на місці, а для його розгортання, використовуємо ці ж програми для клонування з підтримкою мережі.
23. Перезавантажте комп'ютер. Буде запущений майстер Windows mini-Setup Wizard, який виявить додаткові пристрої Plug and Play (PnP) і приховає відсутні пристрої. Майстер створить новий ідентифікатор SID, і ваша система буде повністю готова до роботи. (Щоб майстер mini-Setup Wizard повністю виконав процес виявлення пристроїв РnР, видаливши, а не просто приховавши відсутні пристрої, запустіть SysPrep з ключем /РnР.)
Recent comments
13 years 1 week ago
13 years 4 weeks ago
13 years 38 weeks ago
13 years 45 weeks ago
14 years 30 weeks ago
15 years 1 week ago
15 years 7 weeks ago
15 years 13 weeks ago
15 years 15 weeks ago
15 years 29 weeks ago