AJAX - новий підхід до побудови інтерактивних веб-сайтів
AJAX (від англ. Asynchronous JavaScript and XML — «асинхронний JavaScript і XML») — це підхід до побудови інтерактивних користувацьких інтерфейсів веб-додатків. При використанні AJAX веб-сторінка не перезавантажується повністю при взаємодії з користувачем. Замість цього з веб-сервера довантажуються тільки необхідні користувачу дані.
Для того щоб дана концепція працювала необхідно між клієнтом і сервером створити так званий Ajax-движок. Який би виконував функції асинхронного доступу користувача до даних на сервері. Як же ж працює модель Ajax?
- Користувач заходить на веб-сторінку і натискає на якийсь її елемент.
- Скрипт (на мові JavaScript, якраз той самий Ajax-движок) визначає, яка інформація необхідна для оновлення сторінки.
- Браузер відправляє необхідний запит на сервер.
- Сервер повертає лише ту частину документа, яка була запрошена.
- Скрипт вносить зміни у веб-сторінку, враховуючи отримані результати (без повної перезагрузки сторінки).
Як було сказано вище Ajax – це лише підхід, а не технологія. Він базується на ряді технологій:
- Стандартизоване представлення з використанням XHTML и CSS;
- Динамічне представлення і взаємодія з допомогою Document Object Model (DOM);
- Обмін і керування даними через XML и XSLT;
- асинхронне отримання даних з допомогою XMLHttpRequest;
- і JavaScript, що зв’язує все в одне ціле.
Класична модель веб-додатків технічно є продуманою і логічною, але з її домопогою неможна досягнути хорошої взаємодії з користувачем. І Ajax покликана це змінити.
В чому ж відмінності Ajax? В класичній моделі, коли користувач вводить адресу необхідної сторінки, сервер получає запит по отриманню сторінки і формує відповідь, яка перенаправляється браузеру користувача. В Ajax-моделі перед завантаженням сторінки браузер завантажує Ajax-движок, який відповідає за формування користувацького інтерфейсу і взаємодію з сервером від імені користувача. Основна ідея Ajax-движка полягає в тому, що він проводить взаємодію з клієнтом і сервером асинхронно, а отже користувачу вже не треба чекати повного перезавантаження веб-сторінки, дивлячись на білий екран.
Ми бачимо, що на однаковому часовому проміжку модель асинхронної взаємодії є кращою, оскільки користувач може виконати більшу кількість операцій ніж в класичній моделі.
Ajax модель є значно важчою в реалізації за класичну модель. Але в мережі Інтернет вже можна знайти готові Ajax-двіжки які можна використовувати для побудови інтерактивних веб-сайтів. Так варто зазначити xAjax.
xAjax це open source бібліотека класів PHP, з допомогою якої легко створювати потужні, веборієнтовані Ajax додатки, що використовують HTML, CSS, JavaScript, и PHP. Додатки, що працюють з допомогою бібліотеки xAjax можуть асинхронно викликати розміщені на сервері PHP функції і обновляти зміст без перезавантаження сторінки.
Як працює xAjax? Біблиотека xAjax створює функції JavaScript, які є оболочкою для PHP функций, що ви можете викликати з сервера. Коли викликається функція JavaScript то ця функція використовує об'єкт XMLHttpRequest для асинхронного з’єднання з об’єктом xAjax на сервері. Після завершення цієї дії повертається xAjax XML відповідь, що містить дані які будуть проаналізовані спеціальними функціями JavaScript-ової частини xAjax і використані для оновлення змісту веб-сторінки.
Recent comments
12 years 52 weeks ago
13 years 2 weeks ago
13 years 36 weeks ago
13 years 43 weeks ago
14 years 28 weeks ago
14 years 51 weeks ago
15 years 5 weeks ago
15 years 11 weeks ago
15 years 13 weeks ago
15 years 27 weeks ago