Біометричні системи доступу
Цього разу я спробую провести короткий огляд біометричних систем.
На перше місце я б поставив сканери сітківки ока. Інфрачервоний промінь малої інтенсивності скеровується на зіницю для фотографування малюнку, який утворюють кровоносні судини. Коштує така цяця біля 500 дол. Сканери такого типу вважаються найкращими. З цього ж класу можна придбати трохи таньші системи (десь 300 дол), але менш надійніші. Такі системи записують картинку плям та прожилок поверхні ока. Вони є менш надійними. Якщо зробити фотографію ока з високим розширенням, то такий сканер можна обійти. Пригадується, як у якомусь фільмі для того, щоб обійти сканер злочинцю довелось виколупати очі авторизованій особі.
Голосовий сканер можна придбати десь за 150 дол. Мікрофон вловлює, а апаратура аналізує такі характеристики голосу як основний тон, тембр, характерні частоти. Проблема використання полягає у зашумлених приміщеннях, важливою є якість мікрофону. А якщо авторизована особа застудилась, швидше за все їй не пройти контроль. Для обходу сканера такого типу достатньо записати голос на диктофон, а потім його відтворити.
Ну і неможливо обділити увагою сканери відбитків пальців. Ціна лежить в межах 50-300 дол. Працюють вони за наступною схемою. Сканується відбиток пальця авторизованого користувача. Картинка розпізнається (апроксимація та векторизація) і виділяється скелет, який зберігається у базі даних. А далі у залежності від алгоритму порівняння порівнюється відбиток із бази даних з зісканованим відбитком. Проблема використання полягає у тому, що потрібно берегти свої пальчики. Десь порізав чи сильно забруднив і за двері можна вже не попасти. В гіршому випадку зловмисник може стати власником вашого пальця. Коли ще не було комп’ютерів, а поліції потрібно було якось аналізувати відбитки, то робилось це за наступною схемою. Відбитки за певним алгоритмом перетворювали у формулу і відповідно пошук здійснювали за цією формулою. Зараз ситуація дуже не змінилась і основні напрямки при аналізі скеровуються на покращення точності роботи алгоритмів розпізнання та порівняння із наявними у базі даних. У 2002 році Цутому Матцумато опублікував статтю про слабкі місця сканерів відбитків пальців. Йому вдалось виготовити фальшиві відбитки із желатину, ну і таким чином обійшов більшість сканерів.
Як висновок, хотілось би сказати те, що не варто використовувати якийсь один тип системи доступу. Наприклад, можна поєднати сканер відбитків та ввдення пароля з клавіатури.
Recent comments
13 years 13 weeks ago
13 years 15 weeks ago
13 years 49 weeks ago
14 years 4 weeks ago
14 years 42 weeks ago
15 years 13 weeks ago
15 years 19 weeks ago
15 years 24 weeks ago
15 years 26 weeks ago
15 years 41 weeks ago