Деякі підсумки минулого року

І знову хотілося б вернутися до казочок. Дослідницька ферма (фірма) Yankee Group вважає, що Windows Server 2003 є більш надійнішою системою, ніж серверний Linux. За їх дослідженнями Windows Server 2003 на 20% випереджують Enterprise Linux від Red Hat по показникам відмовостійкості. Windows є навіть кращою від Unix Sun Solaris та FreeBSD. Неприємним фактом є те, що дослідницька група Yankee вже колись погоріла на махінаціях. Але менше з тим. Хотілося б проаналізувати звідки взялася ця цифра. А відповідь проста, як двері – сервери на базі Windows значно менше використовують, ніж Unix, от і показник надійності вищий. Мій FreeBSD сервер вже рік не перезавантажувався і жодного разу не дав збій. А я знаю де працюють машини з Freebsd вже 5 років без жодного перевантаження. Коли така система обслуговує локалку то перезавантаження не є настільки критичне. Але більшість обслуговують домени Інтернет. Ще й до того діри Unix систем латаються швидше, не так швидко як цього хотілося б ( точно не за 30 годин, читай нижче), але швидше ніж Microsoft.
В Російській Держдумі вперше в її історії була вручена грамота за взлом сайту. Об’єктом був єврейський сайт Evrey.com, котрий закликав знищувати всі релігійні символи православ’я. І в тій же Росії оштрафували сисадміна за встановлення неліцензійної копії AutoCad . Це просто супер. В них міліція також на показуху працює. А я думав, що ми одні такі. Не даремно говорять, що якщо Путін піде на третій термін, то Ходорковський тоді на другий.
Ну і в кінець знову до Microsoft, що розробила закон, який дозволить розробникам ПЗ знищувати свої програми на комп’ютерах користувачів. За цим законом виробники ПЗ отримають можливість збирати дані про системи своїх користувачів. Яка це інформація – буде вказано в ліцензії.
Виходячи звідси, в ОС типу Windows буде розроблена ще одна діра через яку ці розробники проникнуть до мене компутер і в принципі зможуть витерти будь-яку інформацію, звісно включаючи і свій продукт.Це супер хід для комерційного шпіонажу. Ще один класичний випадок. В мій компутер попав вірус і він перетворився на вірус-бомбера. Фахівці з Microsoft вирішили, що через це я порушив умови ліцензії і делікатно починають стирати відндовс, де я закінчую останні речення своєї дисертації. Ясна річ, що до України така глупота не докотиться. Як казав колись Лукашенко: «Тільки візьмешся за яйця – вже молока нема».

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа