надійність систем
Консоль керування Bacula
Submitted by vekhnyk on Tue, 04/08/2009 - 10:01Система резервування Bacula складається з трьох основних фонових програм (демонів): Директора (Bacula Director); Зберігача (Bacula Storage Daemon) та Клієнта (Bacula File Daemon). Директор і Зберігач функціонують під керуванням Unix-подібних операційних систем, Клієнти існують як Unix-подібних систем, так і для Windows та Mac. Після правильного встановлення та налаштування ці програми функціонують автономно і, зазвичай, не потребують втручання в свою роботу. Для перевірки стану компонентів Bacula і результатів їх роботи а також для виконання деяких операцій "вручну" призначена Консоль керування (надалі просто Консоль) - програма призначена для взаємодії користувачів з Директором. В пропонованій статті розглянуті особливості різних модифікацій Консолі та операції, що можуть бути виконані за її допомогою.
Система резервування Bacula. Встановлення і налаштовування
Submitted by vekhnyk on Tue, 04/08/2009 - 09:58Bacula – пакет програм архітектури “клієнт-сервер” з відкритим початковим кодом, призначений для створення резервних копій даних, що знаходяться на комп’ютерах з різними операційними системами; для відновлення і перевірки збережених даних. Цей пакет має модульну архітектуру, легко масштабується, та може бути використаний, як для невеликої локальної мережі з кількох комп’ютерів, так і для мережі підприємства, що складається з кількох сотень комп’ютерів.
Основу Bacula складають 5 основних програм:
- Директор (Bacula Director), призначений для зберігання і запуску завдань резервного копіювання або відновлення, та ведення журналу всіх операцій.
- Зберігач (Bacula Storage Daemon), призначений для запису даних на фізичні носії: жорсткий диск, магнітну стрічку, оптичний диск тощо.
- Клієнт (Bacula File Daemon). Клієнтська частина, яка встановлюється на комп’ютері, що містить дані для архівації.
- Консоль керування. Призначена для контролю та керування операціями. Існують текстові та графічні консолі для Unix-подібних операційних систем та для ОС Windows.
- Монітор. Призначений для спостереження за станом Директора, Зберігача та Клієнтів.
- Каталог — реляційна база даних, в якій Bacula зберігає інформації про кожний архівований файл, що дає змогу швидко та ефективно відновлювати інформацію з архівів. На сьогодні Bacula підтримує бази даних MySQL, PostgreSQL та SQLite. База може бути розташована як на тому комп’ютері, що й демон керування, так і на іншому
В статті розглянутий приклад використання пакету Bacula 2.4.4 в локальній мережі, що складається з кількох робочих станцій під керуванням ОС Windows XP та серверу з ОС FreeBSD 7.0, на якому встановлена система керування базами даних MySQL.
Nagios. Відправлення повідомлень користувачам Windows
Submitted by vekhnyk on Mon, 03/08/2009 - 11:50Система моніторингу Nagios розроблена для Unix-подібних операційних систем та призначена для постійного спостереження за станом сервісів, комп’ютерів і активного мережевого обладнання, інформування адміністраторів про порушення нормальної роботи об’єктів моніторингу. Одразу після встановлення, система передбачає відправлення повідомлень тільки за допомогою електронної пошти. У пропонованій статті розглянуто налаштування системи Nagios, яка встановлена на комп’ютері з ОС FreeBSD, для відправлення повідомлень користувачеві комп’ютеру з ОС Windows.
Всі на екзамен!
Submitted by Andriy Andrukhiv on Sun, 01/04/2007 - 08:35Є в Штатах такий собі інститут SANS Software Security Institute , котрий, як видно з назви, займається проблемами написання безпечного коду. Проаналізувавши біля 7 тисяч різних вразливостей вони вирішили написати на базі цього екзамени з 4 напрямків програмування -- C/C++, Java/J2EE, Perl/PHP, .NET/ASP . Екзамени випробують у Вашингтоні і після цього будуть розповсюдять по світу. Питання в основному складатимуться із шматків коду, де потрібно буде ліквідувати вразливість. Після успішного складання іспиту буде видаватися сертифікат. Можливо це знайде поширення і в нас, особливо y software компаніях та програмістах які прагнуть підвищити свою самокваліфікацію. Особисто я вважаю, що кращого засобу при написанні якісного коду ніж презeрватив не існує. Мережі не потрібні аматори, котрі прочитавши брошурку чи якусь книжку, роблять із себе великих програмерів, а якість їхньої роботи бажає тільки кращого.
Recent comments
12 years 41 weeks ago
12 years 44 weeks ago
13 years 25 weeks ago
13 years 33 weeks ago
14 years 18 weeks ago
14 years 41 weeks ago
14 years 47 weeks ago
15 years 1 week ago
15 years 3 weeks ago
15 years 17 weeks ago