проксі-сервер

LightSquid - аналізатор журналів роботи Squid

Серед популярних програм для аналізу журналів роботи проксі-сервера Squid, таких як SARG, SAMS, SquidLog, Statman, SquidGuard, Free-SA тощо, поважне місце посідає LightSquid, створена харків'янином Сергієм Єрохіним. Це маленький (близько 200 КБ) та швидкий аналізатор лог-файлів Squid написаний мовою Perl. На відміну від деяких згаданих вище аналізаторів, LightSquid не потребує для своєї роботи зовнішньої бази даних. Програма запускається за допомогою планувальника cron та зберігає статистику у файловій системі. LightSquid має web-інтерфейс для перегляду результатів своєї роботи. Існують інсталяційні пакети LightSquid для різних дистрибутивів Linux та для FreeBSD

В статті розглянуто встановлення й налаштовування аналізатора LightSquid на комп'ютері з операційною системою FreeBSD, на якому вже встановлений web-сервер Apache.

Використання проксі-сервера Squid в ОС FreeBSD

Squid – пакет програм з відкритим початковим кодом, який виконує функції кешуючого та проксі-сервера, та підтримує кільки мережевих протоколів, включаючи HTTP, FTP, SSL. Використання Squid надає наступні можливості:

  • централізований доступ до Інтернет через один сервер;
  • зменшення зовнішнього трафіку за рахунок кешування об'єктів;
  • авторизація;
  • можливість регулювати пропускну здатність каналу;
  • можливість обміну змістом кешу з сусідніми проксі-серверами;
  • блокування або заміна небажаної інформації (банери, музичні файли, порнографічні сайти тощо).
Syndicate content

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа