Війна патентів. Microsoft vs Apple, Петров vs Siemens

Популярний і надзвичайно успішний продукт Apple - мп3 –плейєр iPod став об’єктом чергової війни патентів.
На це раз ситуація виглядає так:
Apple спробував запентувати свій виріб, точніше його інтерфейс. Проте заявка на патент була відхилена. Причиною стала наявність у Бюро Патентів США аналогічної заявки від співробітника Microsoft Research. Заявка оформлена на “створення списків програвання для бібліотеки мультимедійніх файлів ”.
Ключовим формальним моментом стало використання в iPod коліщатка для керування списком, яке хоче запатентувати Microsoft.
Крім того ...

проти Apple подано позов зі сторони компанії Advanced Audio Devices щодо порушення патенту даної компанії на “музичний автомат, в якому зберігається бібліотека музичних композицій”.

Ну що ж, війна патентів поступово перетворює ІТ-галузь в область абсурду. І розчищає дорогу китайським нонеймам, яким усі ці патенти абсолютно зайві :)

У даній історії я не є солідарний з Apple (як і з іншими). Підозрюю, що її заявлений на патент “винахід” також досить банальний (те ж коліщатко).

Другим прикладом абсурду на цьому тижні стало задоволення позову відставного російського офіцера з Гатчини до фірми Сіменс щодо використання у СМС-повідомлення смайликів для передачі емоцій. Виявляється, Віктор Петров у 1999 році отримав патент на “Способ направленной регуляции психоэмоционального состояния человека ”, де були передбачені смайлики.
Хоча самі смалики вперше з’явилися в мережевих конференціях на початку 80-х років.
Задоволення даного позову теоретично дає правову базу забороні поширення телефонів Siemens на теренах Росії

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа