Оптимізація установки Windows

При установці Windows програма установки кілька разів зупиняється в очікуванні введення даних користувачем. Файли відповідей – це звичайні текстові файли, що надають інформацію, яку зазвичай вводить користувач, що дозволяє автоматизувати практично весь процес установки.
Setup Manager Wizard (Майстер управління установкою) супроводжує вас для задання більшості важливих параметрів файлу відповідей, але є і інші параметри, які можуть виявитися корисними для вас, наприклад, можливість задання фону, що настроюється. Щоб отримати докладну інформацію по кожному параметру, відкрийте файл Deploy.chm (help-файл), який міститься всередині того ж файлу (Deploy.cab), що і Setup Manager.

Windows Server 2003, Windows XP і Windows 2000 поставляються разом із Setup Manager, яка допомагає в процесі створення файлів відповідей. Щоб використати Setup Manager, виконайте наступні кроки:
1. Вставте CD-ROM з останньою версією Support Tools для Windows XP або Windows Server 2003 або завантажте оновлений варіант Support Tools з вебсайта Microsoft. (Оновлений варіант Support Tools, як правило, надається з черговою версією Service Pack. Не використовуйте Setup Manager з початкового пакету Windows XP для розгортання Windows XP SP1 або Windows Server 2003.)
2. Перейдіть в папку \Support\Tools і розпакуйте файл Deploy.cab в яку-небудь папку на жорсткому диску.
3. Запустіть Setupmgr.exe з цієї папки.
4. Клацніть на кнопці Далі (Next), щоб почати роботу з майстром, виберіть створення нового файлу відповідей і потім клацніть на кнопці Далі (Next). Майстер Windows Setup Manager Wizard допоможе вам створити або модифікувати файли відповідей, які використовуються для автоматизації ваших установок.
5. Виберіть тип установки Unattended Setup (Несупроводжувана установка. Цей варіант призначений для автоматизованої установки з CD-ROM або з мережевого диску і приводить до створення файлу Unattend.txt) і клацніть на кнопці Далі (Next);
6. Виберіть продукт, для якого ви створюєте файл відповідей, і потім клацніть на кнопці Далі (Next).
7. Виберіть рівень взаємодії Fully Automated (Повністю автоматизована. Повна автоматизація з використанням значень, заданих вами у файлі відповідей. Цей варіант найбільш підходить для швидкої установки на декількох комп'ютерах з однаковою конфігурацією. Якщо значення не підходять (наприклад, у файлі відповідей вказано ім'я комп'ютера, яке вже використовується), установка припиняється) і потім клацніть на кнопці Далі (Next).
8. Якщо ви створюєте новий файл відповідей для установки з CD-ROM Windows виберіть Set Up From A CD. Клацніть на кнопці Далі (Next).
9. Якщо у вас вибраний варіант повністю автоматизованої установки (варіант Fully automated, виберіть варіант I accept the terms of the License Agreement (Я приймаю умови ліцензійної угоди), щоб погодитися з умовами ліцензійної угоди кінцевого користувача (EULA), а потім клацніть на кнопці Далі (Next). OEM-постачальникам не дозволяється використовувати цей крок, оскільки вони повинні використовувати комплект OEM Preinstallation Kit (OPK), а не Setup Manager.
10. Введіть ім'я та назву організації, які ви хочете використовувати, і клацніть на кнопці Далі (Next). (У діалоговому вікні з'явиться повідомлення, що якщо залишити ці поля порожніми, то у файлі відповідей не будуть вказані ім'я та організація, але для повної автоматизації необхідно вказати ці параметри).
11. На наступній сторінці необхідно вказати параметри монітора.
Хоча установки Windows за замовчуванням (640x480, 60 Гц, 16 бітів) абсолютно неприйнятні, але якщо задати дуже високі значення області екрану, бітів або частоти оновлення екрану для деяких комп'ютерів, то ви можете пошкодити їх монітори або вивести їх тимчасово з ладу. Достатньо надійний набір, який також прийнятний для кінцевих користувачів, це 800x600, 72 Гц і High Color (16 bit) хоча можна підвищити глибину кольору до Full Color (24 bit), якщо ви впевнені, що пристрої підтримують це значення. Зазначимо, що після установки системи Windows Server 2003 і Windows XP дозволяють вам автоматично збільшувати розширення екрану і глибину кольору, але не виконують автоматичного збільшення частоти оновлення екрану.
12. Вкажіть значення часового поясу для ваших комп'ютерів, та клацніть на кнопці Далі (Next).
13. Введіть код продукту, що надається разом з ліцензіями Windows, і клацніть на кнопці Далі (Next). Зауважимо, що для кожного комп'ютера потрібна окрема ліцензія Windows.
14. Вкажіть режим ліцензування (Licensing mode) для ваших серверів і, якщо необхідно, кількість одночасних з'єднань, для яких у вас є ліцензії; потім клацніть на кнопці Далі (Next). Дана сторінка присутня лише при створенні файлу відповідей для серверних версій Windows, а для користувацьких – відсутня.
15. Створіть список імен комп'ютерів для вашої системи. Введіть ім'я чергового комп'ютера в текстовому полі Computer Name (Ім'я комп'ютера), а потім клацніть на кнопці Add (Додати). Windows Setup Manager Wizard бере імена (якщо їх два або більше) і створює UDF-файл, з якого програма установки буде брати імена комп'ютерів, використовуючи кожне ім'я тільки один раз. Стежте за тим, щоб імена ваших комп'ютерів були сумісні з DNS і NETBIOS, якщо вам потрібна сумісність з клієнтами попередніх, ніж Windows 2000, версій операційних систем.
Кількість імен комп’ютерів повинна відповідати кількості систем, які ви збираєтеся встановити за допомогою цього файлу відповідей. Щоб видалити ім'я зі списку, виділіть це ім'я і клацніть на кнопці Remove (Видалити). Щоб імпортувати список імен з текстового файлу, клацніть на кнопці Import (Імпортувати). Ви можете також встановити прапорець Automatically Generate Computer Names Based On Organization Name (Автоматично формувати імена комп'ютерів на основі імені організації), щоб програма установки зробила це за вас (імена міститимуть декілька літер з назви організації, але в іншому вони будуть випадкові і не дуже корисні). Після закінчення клацніть на кнопці Далі (Next).
16. На наступній сторінці вкажіть, як повинні вибиратися паролі для облікових записів адміністраторів цих комп'ютерів. Якщо ви вирішили задати пароль зараз, то введіть його двічі і обов’язково встановіть прапорець Encrypt the Administrator password in the answer file (Зашифрувати пароль адміністратора у файлі відповідей. Якщо не встановити цей прапорець, то пароль збережеться у вигляді незашифрованого тексту, який зможе прочитати будь-яка людина. Для продовження клацніть на кнопці Далі (Next).
17. Виберіть варіант Typical Settings (Типові установки) на сторінці Networking Components (Компоненти мережі), щоб встановити TCP/IP, активізувати DHCP і встановити Client for Microsoft Networks і File and Printer Sharing for Microsoft Networks у ваших системах, або виберіть варіант Custom Settings (Настройки користувача) і сконфігуруйте мережеві настройки самостійно. Клацніть на кнопці Далі (Next).
18. На сторінці Workgroup Or Domain (Робоча група або домен) вкажіть домен або робочу групу, до яких слід приєднати даний комп'ютер.
Якщо системи передбачається приєднати до домену, виберіть варіант Domain (Домен), а потім введіть у відповідному текстовому полі ім'я домену Windows Server. Після завершення установки у користувачів при їх вході в цей домен запрошуватиметься обліковий запис користувача домену та пароль. Щоб створити обліковий запис для комп'ютера в домені, встановіть прапорець Create Computer Acount In The Domain (Створити обліковий запис комп'ютера в домені) і введіть призначене для користувача ім'я та пароль. Призначене для користувача ім'я та пароль повинні відповідати обліковому запису, що володіє адміністративними привілеями, достатніми для створення облікового запису комп'ютера. Для продовження клацніть на кнопці Далі (Next).
Хоча майстер Windows Setup Manager може зашифрувати пароль адміністратора, але він не може зашифрувати призначене для користувача ім'я та пароль, які ви вказуєте для створення облікових записів комп'ютерів. Зважаючи на цей серйозний недолік уникайте використання файлу відповідей для створення облікових записів комп'ютерів. Але якщо ви вважаєте, що це необхідно, ретельно оберігайте файл відповідей від сторонніх очей до завершення установки (після цього призначене для користувача ім'я і пароль автоматично видаляються з файлу відповідей).
Всі наступні Додаткові параметри (Advanced Settings) є необов’язковими, тому одразу можна перейти на останню сторінку Additional Commands, щоб завершити формування установочного файлу.
19. На сторінці Telephony (Телефонія), вкажіть, яким чином при установці вибиратиметься регіон, код міста і деталі телефонної системи, а після цього клацніть на кнопці Далі (Next).
20. На сторінці Regional Settings (Регіональні установки) виберіть мову за замовчуванням для ваших комп'ютерів і клацніть на кнопці Далі (Next).
21. На сторінці Languages (Мови) виберіть додаткові мовні групи, для яких ви хочете встановити підтримку перегляду. Клацніть на кнопці Далі (Next).
22. На сторінці Browser And Shell Settings (Настройки браузера і оболонки) виберіть метод настройки для Internet Explorer, а потім клацніть на кнопці Далі (Next). Ви можете прийняти установки за замовчуванням, скористатися сценарієм автоматичної конфігурації, що створюється за допомогою Internet Explorer Administration Kit, або задати свої установки для проксі-сервера та домашньої сторінки за замовчуванням.
23. На сторінці Installation Folder (Папка установки) виберіть папку, у яку ви хочете встановлювати Windows, і клацніть на кнопці Далі (Next). Скористайтеся папкою за замовчуванням і встановіть Windows в папку \Winnt, якщо у вас немає особливих причин зробити по-іншому.
24. Вкажіть для установки будь-які мережеві принтери на сторінці Install Printers (Встановити принтери) і клацніть на кнопці Далі (Next).
25. Задайте будь-які команди, які потрібно запускати при першому вході користувача, на сторінці Run Once і клацніть на кнопці Далі (Next).
26. Задайте будь-які команди, які потрібно запускати в кінці несупроводжуваної установки (але перш, ніж користувач виконає вхід), а потім клацніть на кнопці Далі (Next). Зауважимо, що ви не можете запускати команди, для виконання яких потрібно, щоб користувач здійснив вхід. Завершіть роботу з майстром, клацнувши на кнопці Готово (Finish).
27. Введіть ім'я та місцерозташування файлу відповідей і клацніть на кнопці Далі (Next). Setup Manager Wizard створить пакетний файл (з таким же ім'ям, як і файл відповідей), при локальному запуску якого на комп'ютері, де ви хочете встановити Windows, почнеться установка з використанням вмісту файлу відповідей. Ви можете використовувати цей файл або запустити програму установки з потрібними параметрами, включаючи параметр, який вказує на файл відповідей.

Перший варіант. Якщо ви створили файл відповідей, переіменуйте файл Unattend.txt у Winnt.sif, розмістіть його на дискету і встановіть цю дискету у дисковід одразу після початку завантаження комп'ютера з компакт-диску Windows.

Другий варіант (кращий спосіб). Файл відповідей можна розмістити у каталозі I386 дистрибутиву Windows і тоді при встановленні операційної системи, нова ОС буде встановлена на самий перший розділ. Якщо ж розділів ще немає, то їх слід створити і вибрати розділ, на який слід встановити Windows.

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа