Сумнівна користь від грантів інтернет-проектам

Недавно був запрошений (точніше делегований по запрошенню на організацію, де я працюю) на презентацію одного супер-сайту. По ряду причин я не наводитиму його адреси (хай самі себе піарать).
Я був вражений. Суть проекту - портал вільно вживаного ПЗ (правда автори вперто називали його "відкритим", але то деталі ).
По задумці - це сайт новин, каталог ресурсів, та download-архів вільного ПЗ.
Насправді це два десятки цитованих та запозичених статтей, та біля 20 лінків на завантаження з оригінальних сайтів

Тобто на фоні існуючих проектів щодо free- &shareware software ще просто мильна булька.
У принципі нічого страшного в тому нема. Зробити такий ресурс то важка праця, і може просто не вийшло в хлопців. Усяке буває. За мною також числиться пару "висячих" проектів.
Цікаво інше. Що результат (отой сайт) подавався з помпою, як вирішення усіх проблем зі софтом для громадських організацій та малого бізнесу. Відбувалася публічна презентація.
Сам сайт робився в межах гранту одної авторитетної організації, чим власне і була викликана "помпа" (звітуватися потрібно напевно).
Коли ми трохи остудили авторів, вони повідомили, що сайт навряд чи буде розвиватися та наповнюватися, нові програми там не будуть напевно зявлятися, сайт швидше за все з вересня існувати не буде (коли гроші по гранту скінчаться), і взагалі, до проблеми вільного ПЗ інтерес авторів вичерпався.
Отаке!
Сумно стало. Я не критикую сайт. Люба людська праця є цінною, навіть якщо вона не сягнула вершин досконалості. Прикро інше - я в черговий раз став свідком як грант в галузі ІТ став стимулом для створення імовірно мертвого "одноденного" проекту.

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа