Lycos організовує DDoS атаку?

Дивну новину опубліковано на на сайті SecurityLab.Ru. Відомий інтернет-холдинг Lycos планує випустити безкоштовний screensaver, який буде автоматично посилати запити на сервери спамерів, тим самим утруднюючи їм роботу.

Ідея досить дивна, особливо з огляду на певні її аспекти:


Фактично, мова йде про організацію розподіленої атаки по відмові в обслуговуванні (DDoS), реалізовувати яку повинні комп'ютери, на котрих встановлено пропонований охоронець екрану.

Наступні моменти не можуть не викликати перестороги:

  1. Учасник атаки фактично стає співучасником злочину по виводу з ладу комп'ютерних систем через мережу Інтернет. Наскільки я розумію, дані атаки не базуються на якихось правових актах.
  2. Бази даних спамерів формуватимуться Lycos-ом, що породжує імовірність випадкового чи помилкового потрапляння в списки безпідставно звинувачених у спамі. В принципі, хто формує списки - не так важливо. Помилки все-рівно траплятимуться. І страждатимуть невинні.
  3. Атаки імовірно можуть зашкодити сайтам, що фізично розміщені в тій же підмережі або на тому ж комп'ютері, що і сервер спамерської розсилки (так, у випадку віртуального хостингу можуть постраждати сотні інших сайтів).
  4. Фінансове забезпечення атак бере на себе користувач, що встановив охоронця екрану. Адже він оплачуватиме той Інтернет-трафік, що іде від його комп'ютера в межах атаки.

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа