Нове значення атрибуту REL гіпертекстового посилання від Google

Тепер Google зайнявся вдосконаленням мови HTML – додав до списку можливих значень атрибуту rel тегу А значення nofollow (зі самим списком допустимих значень можна ознайомитися тут - Basic HTML data types ).

Нове значення атрибуту rel покликане відмічати ті посилання, які не повинні використивуватися інтернет-роботами для лазання по мережі а також не повинні використовуватися при визначенні рангу сторінки (PageRank) та різноманітних схожих величин, які базуються на посиланнях, що ведуть на сторінку.

Метою нововведення є боротьба зі найпопулярнішим на сьогодні методом “сірого” просування сайту в пошукових машинах – спаму систем розміщення коментарів на сайтах (таких як коментарі в блогах та книгах відгуків відвідувачів) з метою розміщення там посилань на свій сайт.

Дана ініціатива підтримана також пошуковими системами MSN Search та Yahoo.
Деякі основні аспекти даного нововведення є розміщені тут - Google Blog. Preventing comment spam

Проте, як завжди в таких таких випадках є ряд цікавих моментів.

  1. Своїм нововведенням Google практично визнала неможливість повноцінної автоматизованої фільтрації сторінок пошукового спаму на основі алгоритмів рангування, що базуються на посиланнях (PageRank, Hilltop тощо). Раніше стверджувалося, що об’єктивно існуюча гіпертекстова стуктрура WWW є найкращим арбітром релевантності сторінок. Тепер фактично, веб-майстер сам може консультувати пошукову систему щодо достойності чи недостойності сторінки, на яку веде посилання з його сайту.
  2. В руки Веб-майстрів фактично надається новий інструмент для маніпулювання розподілу PageRank в межах контрольованих ним сторінок. Наприклад, веб-майстер може проводити нечесний обмін посиланнями з іншим сайтом, вказуючи rel=”nofollow” у посиланні на партнерський сайт
  3. Пропонований механізм теоретично може бути використаний для визначення сайтів, що просуваються в Інтернеті з використанням пошукового спаму. Що відкриває нові можливості по дискредитації сайтів-конкурентів. Хоча цей аспект нововедення не афішується, теоречно такі моменти можуть мати місце.

Імовірно, дане нововедення було здійснене не стільки з ініціативи Google, скільки з ініціативи власників онлайн-сервісів типу LiveJournal та виробників ПЗ для блогів та CMS (наприклад SixAparts з її Movable Type) , які серйозно страждають від спамерів, що постійно заповнюють блоги рекламною та спамерською інформацією.

© Андрій Пелещишин

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа