Обережно, комп'ютер слідкує за тобою!

Цього тижня стало відомо про появу нового хробака, який який може підглядати через Веб-камеру



Хробак Rbot-GR, який поширюється через мережу, користаючись дирами в системі безпеки Віндовсів, вміє передавати зловмиснику зображення, що поступає з Веб-камери, під'єднаної до комп'ютера.



Припускаю, що з технічної точки зору даний вірус не являє собою нічого особливого та принципового нового. Принциповим тут є інше:


Сучасні технології перетворюють комп'ютер з обчислювального пристрою в центр комунікацій та керування обладнанням. Як наслідок, комп'ютер, що попадає під вплив зловмисника, стає небезпечним для приватності людини і, теоретично, для її життя. Короткий побіжний перелік, що саме можна контролювати (або можна буде контролювати за рік-два) з комп'ютера, дозволяє переконатися в правильності сказаного:

  • Веб-камери
  • Сканери та копіри
  • Мікрофони
  • Мобільні телефони
  • Телефони, підімкнуті через модем
  • Інтелектуальне домашнє причандалля
  • Охоронні системи

Особливо небезпечними виглядають останні два пункти (маються на увазі перпективні системи керування житлом). Тут може існувати пряма загроза життю та здоров'ю людини.
Крім того, виникають загрози майну (зловмисник може знати коли нікого нема дома і може відімкнути системи захисту), приватності (навіть можуть картинки "зі спальні" транслюватися, можуть зніматися зображення документів та вестися моніторинг та прослуховування приміщення), доступ до комунікацій (таких як мобільний телефон) також нічого доброго не обіцяє.

Наведені вище твердження є міркуваннями "вголос", навіяними новиною, проте вони цілком (і навіть у більшій мірі ніж написано) можуть стати небезпечною реальністю, якщо далі основним критерієм розвитку супутніх до комп’ютера технологій буде не надійність та захищеність, а ціна, новизна та функціональність

&copy Андрій Пелещишин

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа