Мова абстрактних скінченних автоматів

AsmL це абстрактна мова скінченних автоматів (State Machine). Це імперативна мова, що грунтується на теорії абстрактних скінченних автоматів. Поточна версія , AsmL 2 (AsmL для Microsoft .NET) інтегрована з Microsoft Word і Microsoft Visual Studio.NET. У ній використовується XML і Word для словесних (literate) специфікацій. AsmL здатна повінстю взаємодіяти з іншими .NET мовами. AsmL генерує .NET збірки які можна виконвувати чи то з командного рядка, чи то із інших .NET збірок, чи то створювати COM компоненти.

AsmL орієнтована на моделювання дискретних систем. Будь-яку дискретну систему можна промоделювати за допомогою абстрактного скінченного автомата. Так можна змоделювати програму, алгоритм, апаратний елемент комп'ютера тощо. AsmL дозволяє формально гранулювати будь-яку таку систему на стани та переходи між ними, описуючи, таким чином важливі аспекти такої системи і нехтуючи неважливими.
Моделюючий підхід AsmL є дуже потужним. AsmL може бути використаний для достовірного подання абстрактної структури і опису покрокової поведінки для будь-якої дискретної системи, включаючи дуже складні такі як інтегровані схеми, компоненти програмного забезпечення, і пристрої, що комбінують в собі апаратні та програмні компоненти.
Два "цифрові" поняття лежать у ядрі даного підходу: абстрактний стан та окремі кроки операцій.

AsmL можна використовувати як мову абстрактного (мета)програмування.
Детальніше тут: http://research.microsoft.com/fse/asml/

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа