Поверхневий аналіз реалізації Dos атаки

Щось цим пасмурним вечором згадалася мені весна, коли сніг розстанув, на дворі вже проблискувало тепле сонечко, в Естонії проводили акцію перезахоронення радянських вояків і у зв’язку з протестом невідомих ( ну, це офіційно невідомих) була здійснена потужна DoS-атака на найпотужніший банк країни SEB Eesti Uhispank та газету Eesti Paevaleht.
DoS- атака ( атака на відмову в обслуговуванні) це скерування великої кількості запитів на веб-сервер. Зазвичай така атака проводиться роботами-ботами і призводить до зупинки роботи сервера. Середня вартість такої атаки на українському ринку складає 60-80 дольців.
Зазвичай DoS атака зупиняється блокуванням ІР-адреси атакуючої машини, проте зазвичай доводиться відключати цілі фрагменти мережі, жертвуючи потенційною аудиторією, що може відвідати сайти. Такі атаки проводяться бот-мережами, вважається, що зараз у бот-мережі задіяно біля 150 млн. комп’ютерів.
Знайти людей, які проводять таку атаку виявилось напрочуд просто. Дається пошук у Гуглі, пишеться на аську повідомлення іотримуємо приблизно таку картинку – для того щоб вирубати
сайт на один день доведеться викласти до 150 дольців, а за тиждень до 1000.
Це не є в принципі дуже великі гроші для якоїсь організації, щоб викинути з інформаційного ринку свого конкурента на певний час. У різних матеріалах ще наводиться різна статистика( наприклад, що професіоналів на ринку проведення DoS атак всього 25% і т.п.), але вона на мій погляд є навіть дуже суб’єктивною, оскільки цей ринок в Україні є ще досить молодий і не вивчений.

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа