Не поспішайте видаляти віруси

Нещодавно мені вдалось натрапити на сторінку www.virustotal.com . Якщо у вашій системі завівся хробачок – не спішіть видаляти файл. Відправте його на цю сторінку. Це безкоштовний сервіс на якому 26 антивірусних програм провірять ваш файл і видадуть інформацію про вірус і на скільки він є шкідливим. Це такі програми як DrWeb 4.33, Kaspersky 4.0.2.24, McAfee 4902, UNA 1.83, eSafe 7.0.14.0, ClamAV devel-20060426, AntiVir 7.2.0.44 та ін. Звісно, що програмне забезпечення не є найновішим, проте за даними цієї online служби бази оновлюються щодня. Відвідувачу на сторінці пропонуються наступні послуги : звичайна пересилка файлу, пересилка файлу по SSL, пересилка файлу антивірусним компаніям ( не зовсім зрозуміла опція – яким саме корпораціям я відсилаю файл, навіщо це робити). Отримавши файл система починає його сканувати. Перед користувачем з’являється таблиця, стрічки якої складають назву антивірусної програми, її версію, дата оновлення баз та результат сканування.
Сторінка містить новини про світ вірусів та статистику роботи служби. Основні дані які пропонуються статистикою це процент відношення отриманих файлів до інфікованих; який вірус найчастіше присилають; графік оновлення баз та ін.
Дана служба буде цікава особам чи організаціям котрі б хотіли встановити в себе антивірусне програмне забезпечення. Оскільки можна побачити ефективність кожної з програм. Негативом є мала швидкодія сервісу( я відправив файл розміром у 2 байти, а результату довелось чекати кілька хвилин, правда при dial-up. Можна було б, наприклад, звіт про результат сканування пересилати на e-mail , перевести в offline) та перевантаженість інтерфейсу. Слід також зауважити, що файли тільки скануються і не лікуються. Але в цілому річ хороша .

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа