Cтворення шарів для Google Earth та картографічні сервіси у WWW

На сьогоднішній день у WWW існують можливості для створення власних повноцінних карт, які базуються на накладанні власних шарів на існуючі супутникові карти спеціальних веб-сервісів. Існуючі Веб-сервіси такі як Google Earth забезпечують досить широкі можливості
Шари (layer) для таких картографічних сервісів – множина відміток (placemark) у просторі, які позначають місця чи об’єкти.
Для створення таких карт (шарів) для програми Google Earth та інших сервісів полягає у створенні kml чи kmz (kmz - це заархівований kml) файлів на мові XML у яких робляться ці відмітки.

У найпростішому випадку відмітка у kml-файлі буде виглядати так:

Причому, можна також використовувати звичайний html, вставивши перед тим інструкцію CDATA. Крім тексту, можна вставляти посилання на фотографії, малюнки, тексти.

Відмітки можна створювати використовуючи як стандартні прапорці та кульки (balloon) так і власноруч створені відмітки. Для цього слід задати URL власної відмітки:

Детальну документацію по kml формату можна подивитися тут: Документація

З метою економії місця і трафіку можна перетворити kml файл у kmz. Це робиться дуже просто. Для цього потрібно заархівувати файл kml zip-архіватором і потім змінити його розширення на kmz. Для розповсюдження kml(kmz) файлів можна підчепити їх потрібно „викласти” у Вебі. У випадку, якщо такі карти створюються у межах Веб-спільнот, то їх можна приєднати до повідомлень/дискусій, або викладати на сервер і вказувати лінк на цей файл.
Для перегляду карти за допомогою програми Google Earth файл необхідно завантажити на комп’ютер і відкрити його.
Скачати приклад можна тут:Життєвий шлях Степана Бандери

Окрім того, віднедавна kml(kmz) файл можна переглядати за допомогою картографічних сервісів Google Maps та Windows Live Maps. Такі сервіси забезпечують досить потужні можливості розробникам і користувачам WWW створювати власні мапи.
Цей же файл „Життєвий шлях Степана Бандери„ у Google Maps виглядатиме так: Життєвий шлях Степана Бандери на Google Maps а на Windows Live Maps : Життєвий шлях Степана Бандери на Windows Live Maps

© Інформаційні технології. Аналітика , Рідна Мережа